Erkekler Kadınlarda Hangi Güzellik Trendlerini Beğeniyor

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Erkekler Kadınlarda Hangi Güzellik Trendlerini Beğeniyor
french oje erkekler hangi renk oje sever kırmızı ruj manikürlü tırnaklar
Biz kadınlar ne kadar kendimiz için güzelleşiyoruz desek de erkeklere güzel görünmek de en büyük arzumuz...Erkeklere güzellik trendleri hakkında ne düşündüklerini sormuşlar... Bakalım erkekler hangi cevapları vermişler...

Erkeklere sorduk...
french-manikur.jpg

FRENCH MANİKÜR MÜ, KOYU RENK OJELER Mİ?

■ French manikürlü tırnaklar kesinlikle en güzeli ama ojenin düzgün bir şekilde sürülmüş olması şart. Bazı kadınlar kendileri bir şekilde bunu yapmaya çalışıyor ama fark hemen anlaşılıyor. Ojenin ince ve düzgün sürülmesi gerekiyor. Ve kişi bunu kendisi yapmaya çalıştığında, ortaya çok komik görüntüler çıkabiliyor.
Bir de, French oje sürmek için hazır paketler satılıyormuş. 0 nasıl oluyor anlamadım ama kuaföre gidip bir bilene sürdürmek bana daha mantıklı geliyor. Koyu renk ojelerde ise kırmızı ve bordoyu tercih edebilirim. Özellikle gece dışarı çıkarken sürülen bu renk ojeler gayet hoş ve çekici duruyor. Ayrıca bu manikür stili, günlük kullanım için ideal. Yani ikisi arasında tercih yapmam gerekirse, kesinlikle French'i seçerim.
Altuğ, 31, Mühendis

■ French manikürü sadece uzun tırnaklarda beğeniyorum. Yani uç kısmında ince bir çizgi olmasındansa, kalın olmasını tercih ederim. Kısa French tırnaklı elin sahibi bana masum bir kızı hatırlatırken, uzun olanı çok daha kadınsı geliyor. Koyu ojelerse özellikle yaz aylarında çok dikkatimi çekiyor. Ellere ve ayaklara takım halinde sürüldüğünde ortaya çok şık ve klas bir görüntü çıkıyor. Koyu kırmızı ise favori rengim.
Özen, 33, Müdür

■ Sadeliğin ve kalitenin simgesi: French manikür. Bu şekilde oje sürmüş bir kadın bana çok asil geliyor. Koyu ojelerin nasıl sürüldüğü çok önemli. Bazı kadınlar kendi kendilerine sürdüklerinden, tırnağın kenarlarından taşmalar oluyor ve bu çok itici gözüküyor. Veya uzun süre boyunca ojelerini çıkarmayınca uçlarında aşınmalar oluşuyor. O da bana hem basit hem de bakımsız geliyor. Bazı özel gecelerde koyu oje şık durabiliyor ama benim tercihim French'ten yana. Hem onun aşındığı dikkatli bakılmadıkça belli olmuyor.
Sami, 30, Yönetici

■ Ellerin bakımlı olmasına dikkat ederim ama açıkçası ikisinin arasındaki farkı hiç düşünmemiştim. Koyu renk olarak siyahı kastediyorsanız, onu pek sevmediğimi söyleyebilirim. Özellikle açık tende çok kontrast durduğundan yapay gözüküyor. Ayrıca o tip kadınlar bana çok asi geliyor ki bu hiç de bana göre değil!
Kerem, 31, Tekstilci

■ Asıl tercihim French manikürlü eller. Bu kız arkadaşım için de geçerli. Ondan daima bu şekilde oje sürdürmesini istiyorum. Ama nedense koyu renk ojeli kadınlara, özellikle geceleri, daha çok bakıyorum. Çünkü bence çok dikkat çekici oluyorlar. İş hayatı için ise French manikür daha uygun. Koyu renk ojeleri sadece gece için kullanılabilir görüyorum. Şu aralar moda olan, garip garip mor, turuncu, mavi ve bunun gibi renklerden hiç bahsetmiyorum bile!
Mert, 32, Avukat

KIRMIZI YANAKLAR MI, DOĞAL TONLAR MI?

■ Tercihimi tabii ki doğal tonlardan yana kullanacağım. Boya küpünden çıkmış gibi görünen birini kim ister ki? Ama yine de aşırıya kapılmadığı sürece yanaklara hafif renk vermek de güzel olabilir. Hafif yanıklık hissi gerçekten de çok çekici. Kısacası her şey kararında güzel.
Altuğ, 31, Mühendis

■ Fondöten, bildiğim kadarıyla, yüze pürüzsüz bir görünüm sağlarken, cildi makyaja hazırlıyor. Makyajın yüzde yüz başarılı durması için fondötenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tene uygun bir fondöten seçimi de kadınların güzelliğini etkiliyor. Bence ciltten daha açık bir renk seçimi doğru olabilir. Bunun yanında, ekstradan kırmızı yanağın bir zararı olmaz. Ama o da kararında ve abartıya kaçılmadan uygulanmalı. Doğal tonlar ise doğru fondöten seçimiyle sağlanabilir.
Özen, 33, Müdür

■ Doğal tonları tercih ederim. Kırmızı yanaklar, özellikle açık tenli olanlarda, saatlerce koşmuş ve kalp atışı bir türlü düzene girmemiş etkisi yaratıyor. Ama koyu bir ten rengine sahipse, yüzde bıraktığı güneşte yanmış hissi çok güzel oluyor. Öyle gözükebilmek için cildin renginin yanında, allığın kalitesi de önem kazanıyor galiba.
Sami, 30, Yönetici

■ Doğal tonlar her zaman iyidir. Diğer türlü, daha önce bahsettiğim palyaço imajı oluşuyor. Çok kırmızı yanaklar, yüze ait olmayan bir şey olduğunu belli ediyor. Bu da güzel olan bir kadını bile çirkinleştirebiliyor.
Kerem, 31, Tekstilci

■ Az önce de söylediğim gibi, hafif pembeleşmiş yanaklar çok hoşuma gider. Doğal tonlarda yapılmış makyaj, doğal bir saç rengi ve abartısız, zarif kıyafetler giymiş bir kadın benim dikkatimi çeker.
Mert, 32, Avukat

kirmizi-ruj-7736.jpg

MAT KIRMIZI RUJ MU YOKSA, PARLATICILAR MI?

■ Pınl pırıl parlayan dudaklar kulağa çok hoş geliyor ama aşırı parlaması pek güzel olmaz. Mat kırmızı ruj da güzel ama onun da çok aşırı koyu olmaması gerekiyor. Pastel veya doğal tonlar bence dudağı daha çok ön plana çıkartıyor. Koyu renkler ise dudağın güzelliğini kapatıyor ve bir kadına baktığımda direkt olarak gözlerim o bölgeye kayıyor. Bu da hoşuma gitmiyor çünkü konuşurken ağıza bakan insanlardan hiç hoşlanmadığım halde, ben de onlardan biri oluyorum.
Altuğ, 31, Mühendis

■ Parlatıcı rujlar bana göre her ortamda ve her zaman sürülmemeli. Sadece gece bu şekilde makyaj yapılmalı. Mat ya da hafif parlak rujlar gündüzleri daha hoş gözüküyor. Tabii bir de mat rujun açık tonlarda olması önemli. Koyu olunca gündüz kullanımına pek uygun olmuyor.
Özen, 33, Müdür

■ Kırmızı ruj aslında çok güzel bir şey ama bir kadına yakışıp yakışmaması biraz da ağız yapısıyla alakalı. Yani eğer dişleri yeterince beyaz değilse veya diş etleri sarkıksa kabus gibi bir görüntü oluşabiliyor. Bir de azıcık konuştuktan sonra ruj dişlere bulaşabiliyor. Belki de bu yüzden kadınlar devamlı bıçağın yansımasından kendilerine bakıyorlar. Hani istenmeyen bir görüntü var mı diye... Fakat parlatıcının kullanımı çok daha rahat ve onun kullanımında ağız ve diş yapısı o kadar da önemli değil.
Sami, 30, Yönetici

■ Mat ruj tamam da, pınl pırıl parlayan dudaklar bana biraz ucuz geliyor. Özellikle de çok fazla parlıyorsa, hiç güzel gözükmüyor.
Kerem, 31, Tekstilci

■ Kırmızı ruju, beyaz tenli
kadınlarda çekici buluyorum. Özellikle de açık sarı saçlı ve renkli gözlüyse. Esmerde ise çingene çağrışımı yapıyor. Ojede olduğu gibi, kırmızı rujun da geceleri sürülmesini tercih ederim. Özellikle de simsiyah giyinmiş bir kadında kıpkırmızı ruj çok seksi durur ve başka ayrıntıya gerek kalmaz. Parlatıcı rujlar ise, gayet öpülesi gözüküyor ama öpünce verdiği his hiç hoş değil. Genelde kız arkadaşımı öpmeden önce, rujunu sildirtiyorum.
Mert, 32, Avukat

KALIN KAŞ MI, İNCE KAŞ MI?

■ Kaşlar ne çok kalın, ne çok ince olmalı. Doğallığını kaybetmeden hafif şekil verilmiş olanlar bence çok daha güzel duruyor.
Altuğ, 31, Mühendis

■ Amerika'da başlayan kalın kaş modası ülkemize de geldi. Artık daha fazla kadını bu şekilde görmeye başladık. Bana sorarsanız, ikisini birbiriyle kıyaslayamam ya da ayırım yapamam. Çünkü her kadının yüz yapısı birbirinden farklı. O yüz yapısına göre de, kendilerine uygun kaş modelini seçebilmeliler. "Bu sene kalın kaş modaymış. Kaşlarımı aldırmayayım bari" dememeli.
Özen, 33, Müdür

■ Bazıları kalın kaşın yeni yeni moda olduğunu söylüyor ama bence hiç de öyle değil. Kalın kaş, üzerinde hiç oynanmamış gözüktüğünden dolayı, bana çok doğal ve güzel geliyor. İnce kaşsa, çok fazla oynanmışlık hissi verdiğinden, yapay gözüküyor. Kalın kaş kesinlikle çok seksi ama kaşlarını kalın göstermek için dövme yaptıranlar bana çok ama çok çirkin geliyor. Doğal halinde bıraksınlar, daha iyi.
Sami, 30, Yönetici

■ Kalın kasları çok çekici buluyorum ama her kadına yakışmadığı da bir gerçek. Çünkü her yüz bunu kaldırmayabiliyor. Yay gibi kaşları da hiçbir zaman sevmedim.
Kerem, 31, Tekstilci

■ Hiç alınmamış kaşlardan hoşlanmıyorum. Hafif kalınlıkta, muntazam alınmış şekilli kaşları beğeniyorum.
Mert, 32, Avukat

KOYU MU YOKSA, SADE GÖZ MAKYAJI MI?

■ Bir düğüne koyu bir göz makyajıyla gidilebilir ama sadece bir göz kalemi de bir kadını güzel göstermeye yetebilir. Ayrıca kullanılan ürünün göz rengiyle uyumlu olması da çok önemli. Mavi gözlü bir kadın gözüne mavi kalem çektiğinde, çok ama çok etkileyici olabilir.
Altuğ, 31, Mühendis

■ Göze yapılan koyu makyajdan hiç hoşlanmıyorum. Göze çekilen ince bir kalem ise günlük kullanımda bile tercih edilebilir. Hatta benim için olmazsa olmazlardan biridir.
Özen, 33, Müdür

■ Renkli gözde koyu bir makyaj çok güzel gözükebilir. Bu şekilde gözlerin güzelliği daha belirgin bir hale gelir. Özellikle açık veya buğday tenlilere çok yakışıyor. Ama eğer çok esmer bir kadınsa sadece göz kalemi yeterli olacaktır. Koyu teniyle yeterince dikkat çekiciyken, koyu bir makyaja hiç gerek yok.
Sami, 30, Yönetici

■ Bir kadında her şeyin doğal olmasından yanayım ama bu konudaki görüşlerim biraz farklı. Güzel ve ince çekilmiş bir göz kalemi, kadını çok güzelleştirebiliyor. Ve ortama göre koyu göz makyajı seksapaliteyle bir anda tavan yaptırıyor. Ancak bu tip bir makyajı her ortam kaldırmaz. Ayrıca cart renklerde boyanmış gözler de bir palyaço görüntüsü oluşturuyor.
Kerem, 31, Tekstilci

■ Güzel yapılmışsa, koy
u göz makyajı kabul edilebilir. Ama çok da tercih etmem. Çünkü doğallıktan yanayım. Bir de gözün üstüne sürme gibi çekilen siyah kalemin gözleri çok güzel gösterdiğini düşünüyorum. Benim için bu ve hafif pembeleşmiş yanaklar ideal makyaj sınıfına giriyor.
Mert, 32, Avukat

Geri