1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.814
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Erkekler "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Erkekler "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır! “Bir türlü memnun olmuyor!” “Ne yapsam yaranamıyorum!” Bu sözler eşinden yana dertli olan erkeklerin ağzından çok sık dökülür. Mutlu bir hayat “imkan meselesi” olmanın ötesinde “kişilik” ve “hayat algılaması” ile ilgilidir.
  Ciddi bir sebep yokken hayatlarını “mutsuzluk” çizgisinde görenler psikolojik açıdan sorunlu kişilerdir. Problemin kökü ise evlilik öncesinde yatar. Çocukluktan beri gelen kişilikleri mutluluğa değil mutsuzluğa programlıdır.
  Bu evliliğin ya da tanışmanın ilk zamanlarında pek fark edilmese de hayatın gerçekleri ile karşılaşınca hızla kendini gösterir. Tatlı hayaller hızla kaybolmaya başlar.
  Bazen sözlü ya da nişanlı iken başlayan tartışmalar tarafları birbirinden uzaklaştırabilir ve evlilik hiç gerçekleşmeyebilir de!
  Sevgili nişanlı sözlü ya da evlenme aşamasına gelmiş ilişkilerde ya da evli çiftlerde bayan mutsuz görünüyorsa; erkek kara kara düşünmek durumundadır.
  Bu hale düşmüş olan erkeğin uzaklaşma aşamaları genellikle şöyle bir sıra takip eder;

  I.Savunma

  Hep mutsuz görünen eş karşısında erkeğin ilk adımı “savunma”dır. O gördüğü mutsuz davranışları kendisi için bir “eleştiri ve onaylanmama” olarak algılar. Bu sebeple de savunmaya geçer.
  Kendine göre izahlar yapmaya çalışır.
  Konu şahsıyla ilgili ise yanlış anlaşılmakta olduğu
  Ailesi ile ilgili ise anlayış beklediği
  Zaman tanınması gerektiği gibi söylemler geliştirir. Elinden gelenin bu kadar olduğunu anlatmaya çalışır.
  İkna çabaları ile mutsuz görüntü değişmez ise ki genellikle de değişmez o zaman gönül kırıklığı ile ikinci safha gelişir.

  II.Sorgulama

  İkinci safha erkeğin evlilikle ilgili olarak kendini “sorgulama”sıdır.
  Karşısındaki kişinin aslında anlaşılabilecek biri olmadığı onunla evlenmekle pek de isabetli bir karar vermediği düşüncesine kapılır.
  Eğer bu birlikteliğe baştan muhalif olanlar var idiyse onları dinlememekle nasıl bir hata yaptığını düşünür. “Ne olacak bu işin sonu?” diye düşünmekten kendini alamaz.
  Pişmanlık dolu duygu ve düşünceler içinde bir nevi çaresizliğin yaşanmaya başladığı safhasıdır bu safha!

  III. Soğuma

  Pişmanlık zemininde gelişen kendini sorgulama safhası erkeğin bu ilişkiden hızla soğumasına sebep olur. Başlangıçtaki sevginin artık hafiflemekte olduğunu hissedilir.
  “Birliktelik” tatsızlaşmış ve zevk vermez olmuştur.
  Bu safhada artık ikna gayreti pek görülmez.
  İlişkiler ve iletişim mesafeli olmaya başlamış ve “nerden ince ise oradan kopsun!” umursamazlığı bütün davranışlara sinmeye başlamıştır.

  IV. Cezalandırma

  Kadının mutsuzlukta direnmesi halinde erkekte görülmeye başlayan savunma sorgulama ve soğuma aşamalarının ardından gelen aşama “cezalandırma”dır.
  Artık minnetsiz davranmaya daha önce yaptığı iyi şeyleri de yapmamaya eşinin hoşuna gitmeyecek başka eğilimler göstermeye ve evini açık bir şekilde ihmal etmeye başlar.
  Mümkün olduğunca konuşmaz konuşsa bile yüzüne bakmaz. Sert ve suratsız bir tavır sergiler. Onunla bir yere gitmemeye özellikle hanım tarafı ile ilişkilerini sınırlı tutmaya özen gösterir. Bazen kabalaşma hatta şiddete meyletme bile görülebilir.
  Bu durum bazı kadınları düşündürür.
  Daha iyisini istediği ya da mevcutla yetinmediği için gösterdiği olumsuz tavırlar sonucu sahip olduklarını da kaybetmekte olduğunu fark edenler olur. Panik başlayabilir.
  Gördüğü tepkilerle mutsuzluğu artan ve artık bu iş bitmeli diye düşünenlere karşılık sergilediği olumsuz davranışlarından geri adım atarak tekrar erkeğini kazanmanın hesaplarını yapmaya başlayanlar durumu kurtarma çabası gösterenler olabilir.
  “Mutsuz kadın”ı oynamayı inatla sürdürenler için yapacak pek fazla bir şey yoktur.

  V. Kopma

  Son safhada duygusal kopuş tamamlanmış fiziki ayrılma artık kapıya dayanmıştır. Bunun nasıl olacağını tarafların kişilikleri ekonomik durumu ailelerin müdahalesi sosyal ve mesleki çevre ayrılışın ortaya çıkaracağı problemler gibi faktörler tayin edecektir. Ancak şurası kesindir ki ayrılma olmasa bile artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.
  Tatsız tuzsuz mutsuz saygıdan yoksun sevginin uçup gittiği yıllarca sürecek didişmeler!


   
  Son düzenleme: 15 Haziran 2009
 2. zabitan

  zabitan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2009
  Mesajlar:
  144
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Çanakkale
  Cevap: Erkekler "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır

  Mutsuz görünmem.. ;)
   
Erkekler "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bakımlı Erkek, Mutlu Erkektir

  Bakımlı Erkek, Mutlu Erkektir

  Bakımlı erkek mutlu erkektir Bitki bilimci Jim Long'un hazirladigi Bakimli Erkegin El Kitabi'nda pratik ve dogal yöntemlerle metroseksüel olmanin yollari anlatiliyor. Bunun ilk adiminin mutlu olmakla basladigini ifade eden Long, erkeklerin sagligina özen göstermesi gerektigini de söyledi. Iste metroseksüel erkege rehber olabilecek birkaç öneri... Bir yere yetisirken tiras kreminizin...
 2. Erkek

  Erkek

  genc erkek resimleri tanınmayan fotoları tanınmamış yakışıklı fotoları tanınmayan yakışıklı Tanınan bir adam görmek hayır ve berekettir. Kadın rüyada kendi eşini görürse kocası yahut ondan bir haber gelir. Yaşlı adam -bilinsin yahut bilinmesin- bütün maksatların gerçekleşmesine, öyle birine arkasını dönerek gitmek iyiliklerden yüz çevirmeye,, Orta yaşlı ya da genç erkek güzel çehreli ise...
 3. erkekler!!!!!!!!!!!!!!!!!

  erkekler!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bir erkeğin kaleminden hoş bir alıntı......Erkeğin içindeki erkeği tanımada kılavuz olabilir.... İyi bakılırsak çok iyi sevgili olur bizden. Baba, ağabey, kardeş olur. Ama hayat fırtınası dört yandan eserken zorlanırız bazen. O zaman isteriz ki, çiçek adlarını bilen bir kadın girsin rüzgârla aramıza. Her şeyi göze alıp korusun bizi Bakmayın, yufkadır biz erkeklerin...
 4. erkek her yaşta erkektir

  erkek her yaşta erkektir

  erkek her yaşta erkektir Aaaaaaaa bu tamamen yaradılış kanunu .Ne günahı var masum çocukların canım yaaaaaa O tatlı bakışlarda ne aranır ki? Pek şekerler canım benim
 5. Dogru erkek nasıl erkektir

  Dogru erkek nasıl erkektir

  doğu erkekleri Erkeklerin hepsini nerdeyse çözdük artık karakter bakımından olsun yapıları bakımından olsun peki dogru erkek nasıl erkektir mutlaka dogru erkek vardır çok nadir olsada vardır :tik: Maydanozun da sapı var demeyin. Doğru erkek, karısı, sevgilisi, takıntısı, çıkıntısı olmayan erkektir. Bunu belleyin! * Size bakarken gözleri ışıl ışıl parlayan, başka kadınları...

Sayfayı Paylaş