Erkekler neden ilgisiz

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Erkekler neden ilgisiz
ilgisiz eş ilgisiz erkeğe ne yapmalı erkek erkeğin eşine ilgisizliği eş ilgisizliği
Birçok kadın eşinin ilgisizliğinden yakınır ve buda zaman zaman ilişkide birçok sorunu birlikte getirir

Neden erkekler ilgisiz sizce hanımlar bizmi yeterince acaba ilgisini çekmiyoruz kafalarının içerisinde farklı düşüncelermi var..

İşte konuyla ilgili detaylı bilgiler
ask15-5560.jpg


Bu kadar çırpındığını görünce sizi gerçekten sevdiğini size aşık olduğunu ve hayatınızın erkeğini bulduğunuzu düşündünüz ona inandınız ve ona “tamam” dediniz. İlk zamanlar her şey harika gidiyor geleceğe dönük güzel hayaller kuruyorsunuz. Yatak odasının renginden tutun da perdenin şekline varana dek her şeyi planladınız. Ancak öyle bir zaman geldi ki onun size karşı ilgisinin her geçen gün azaldığını artık o tanıdığınız erkeğin “o” olmadığını anladınız. Peki neden? Neden erkekler belli bir süre sonra kadınlara olan ilgisini kaybeder? Hiç düşündünüz mü ? İşte bu yazımızda kadinlarsitesi.com psikologları olarak bu konuyu irdeleyeceğiz ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya çıkararak siz değerli kadın ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalışacağız.
Av Konumundan Çıkmayın
İlk ve en önemli sebep erkeklerin genel karakteristik özelliği olan “elde etmenin yarattığı heyecan hissi”nin kadını elde ettikten sonra kaybolmasıdır. Erkek sizi elde edene kadar siz av erkek avcıdır. Av kaçtığı kadar av avcı kovaladığı kadar avcıdır. Avcı emeline ulaştığında avcı olmaktan çıkar av da yakalandıktan sonra av olmaktan. Sonuç olarak artık heyecan bitmiştir. İlgi kaybolmuştur.
Sorumluluk Duygusu Erkekleri Kaçırabilir
Toplum olarak aile sorumluluğunu ve yöneticiliğini erkeklere vermişiz. Yani ataerkil bir toplumuz. Erkek evlendiğinde ciddi bir sorumluluğun altına gireceğini çok iyi bilir. Bu sorumluluk özellikle sorumluluk duygusu yeterince gelişmemiş erkekleri inanılmaz korkutur. Evlilik öncesi lay lay lomdur; lakin o günler yaklaştıkça erkek korkmaya mümkünse kaçmaya çalışabilir. Bu da bir ilgisizlik nedeni olarak karşımıza çıkıyor.
Çok Sık Partner Değiştirme Psikolojiktir
Erkeklerin çok sık partner değiştirmesi konusuna gelince bunun da altında birtakım psikolojik nedenler yatar. Bunun iki nedeni vardır.
  • Yeni bir ilişki demek yeni bir heyeca demektir.
  • Ego yani kendini tatmin ve ispat etme psikolojidir.
Ona her şeyinizi vermeyin
Neredeyse erkeklerin en büyük hedefi fethetmek elde etmektir. İlk baştan itibaren size sahip olmak sizi tamamen ele geçirmek ve size kendilerinin ne kadar zeki akıllı olduklarını göstermek isterler tüm bunları yaptıklarında yani sizden almak istedikleri her şeyi aldıklarında artık heyecan da bitmiştir. Bunun sonucunda ise kendilerini gösterecek yeni bir kadın yani yeni bir heyecan peşinde koşmaya başlarlar.
Erkekleri Korkutan Heyecanın Bitmesidir
Kadınların en büyük yanılgısı ilişkide erkeklerin bağlanmaktan korktukları yanılgısıdır. Oysa erkekleri asıl korkutan bağlılık değil yaşanılan ilişkinin heyecanının bitmesidir. Bu noktada kadınların bu heyecanı bitirmemeleri için bir anda kendilerini tümden teslim etmeleri doğru bir adım değildir.
Araya Mesafe Koyun
Henüz evlenmediyseniz ve sizinle sürekli görüşme isteğiyle sizi arıyorsa her ne kadar bu durum sizin çok hoşunuza gitse de hemen ona teslim olmayın. Mevcut pozisyonunuzu koruyun ve başka işlerinize ağırlık vererek partnerinizle aranıza birazcık da olsa mesafe koyun. Fakat sizin açınızdan durum daha ağırsa yani onsuz yapamıyorsanız yeni arkadaşlıklar edinin ve biraz da onlarla zaman geçirin. Unutmayın hızlı gelişen bir ilişki yine aynı hızda son bulur ve sağlam bir temel üzerine oturmamış olur.
Erken Evlilik Teklifine Dikkat
Henüz ilşikinin başlarındaysanız ve bu ilişkinin daha başında size evlilik teklifi yaptıysa bunu oturup ciddi ciddi düşünmelisiniz. Çünkü bu çok da sağlıklı bir durum değildir. İnsan henüz yeni tanıdığı birine nasıl hemen evlilik teklifi yapabilir. Bu davranışın çeşitli sebepleri olabilir. Karşınızdaki erkek henz yeterince olgun ve tam olarak ne istediğini bilmeyen biri olabilir. Gelecekte mutsuz olmak istemiyorsanız bu durumu çok iyi tahlil etmelisiniz.
Peki Ne Yapmalı?
Peki kadın bu durumda ne yapmalı? İlşikisinin ömrünü nasıl uzatabilir? Erkeğini kadın elinde tutmak için ne yapmalı?
Öncelikle işi yavaştan alın. Kendini yamamaya çalışan bir kadın pozisyonuna asla düşmeyin. Her an elinden kayıp gidecekmişsiniz gibi bir psikoloi yaratın.
Hayatın merkezinde kendilerinin olmadığını anlasınlar. Onsuz da yapabileceğinizi ona hissettirin. İlgisiz olduğunu gördüğünüzde kesinlikle üstüne gidip ısrarla kendinizi sevdirmeye onu eski haline getirmeye çalışmayın. Böyle bir duurmda sizden daha da uzaklaştığını göreceksiniz.
 
Geri
Üst