Erkeklere sormuşlar :güzellik trendleri hakkında ne düşünüyorlar?

gül_bahçe

Yeni Üye
Üye
Erkeklere sormuşlar :güzellik trendleri hakkında ne düşünüyorlar?
erkeğe sormuşlar erkeğe sormuşlar kadın mı para mı diye
avril_lavigne_13_d.jpg

French manikürlü tırnaklar ve koyu renkli ojeler hakkında ne düşünüyorsunuz?
French manikürlü tırnaklar kesinlikle en güzeli ama ojenin düzgün bir şekilde sürülmüş olması şart. Bazı kadınlar kendileri bir şekilde bunu yapmaya çalışıyor ama fark hemen anlaşılıyor. Ojenin ince ve düzgün sürülmesi gerekiyor. Ve kişi bunu kendisi yapmaya çalıştığında, ortaya çok komik görüntüler çıkabiliyor. Bir de, French oje sürmek için hazır paketler satılıyormuş. O nasıl oluyor anlamadım ama kuaföre gidip bir bilene sürdürmek bana çok daha mantıklı geliyor. Koyu renk ojelerde ise kırmızı ve bordoyu tercih edebilirim. Özellikle gece dışarı çıkarken sürülen bu renk ojeler gayet hoş ve çekici duruyor. Ayrıca bu manikür stili,günlük kullanım için ideal. Yani ikisi arasında tercih yapmam gerekirse, kesinlikle French’i seçerim.
Altuğ,31,Mühendis

French manikürü sadece uzun tırnaklarda beğeniyorum. Yani uç kısmında ince bir çizgi olmasındansa, kalın olmasını tercih ederim. Kısa French tırnaklı elin sahibi bana masum bir kızı hatırlatırken, uzun olanı çok daha kadınsı geliyor. Koyu ojelerse özellikle yaz aylarında çok dikkatimi çekiyor. Ellere ve ayaklara takım halinde sürüldüğünde ortaya çok şık ve klas bir görüntü çıkıyor. Koyu kırmızı ise favori rengim.
Özen, 33, Müdür

Mat kırmızı mı yoksa,parlatıcı mı?
Kırmızı ruj aslında çok güzel bir şey ama bir kadına yakışıp yakışmaması biraz da ağız yapısıyla alakalı. Yani eğer dişleri yeterince beyaz değilse veya diş etleri sarkıksa kabus gibi bir görüntü oluşabiliyor. Bir de azıcık konuştuktan sonra ruj dişlere bulaşabiliyor. Belki de bu yüzden kadınlar devamlı bıçağın yansımasından kendilerine bakıyorlar.Hani istenmeyen bir görüntü var mı diye… Fakat parlatıcının kullanımı çok daha rahat ve onun kullanımında ağız ve diş yapısı o kadarda önemli değil.

Sami, 30, Yönetici

Kırmızı ruju, beyaz tenli kadınlarda çekici buluyorum. Özellikle de açık sarı saçlı ve renkli gözlüyse. Esmer tende ise çingene çağrışımı yapıyor. Ojede olduğu gibi, kırmızı rujun da geceleri sürülmesini tercih ederim. Özellikle de simsiyah giyinmiş bir kadında kıpkırmızı ruj çok seksi durur ve başka ayrıntıya gerek kalmaz. Parlatıcı rujlar ise, gayet öpülesi gözüküyor ama öpünce verdiği his hiç hoş değil. Genelde kız arkadaşımı öpmeden önce, rujunu sildirtiyorum.
Mert,32,Avukat

ii_d.jpg

Koyu mu yoksa sade göz makyajı mı?
Bir kadında her şeyin doğal olmasından yanayım ama bu konudaki görüşlerim biraz farklı. Güzel ve ince çekilmiş bir göz kalemi,kadını çok güzelleştirebiliyor. Ve ortama göre koyu göz makyajı seksapaliteye bir anda tavan yaptırıyor. Ancak bu tip bir makyajı her ortam kaldırmaz. Ayrıca cart renklerde boyanmış gözler de bir palyaço görüntüsü oluşturuyor.
Kerem, 31, Tekstilci¦

Kalın kaş mı,ince kaş mı?
Amerika’da başlayan kalın kaş modası ülkemizede geldi. Artık daha fazla kadını bu şekilde görmeye başladık. Bana sorarsanız,ikisini birbiriyle kıyaslayamam ya da ayırım yapamam. Çünkü her kadının yüz yapısı birbirinden farklı. O yüz yapısına göre de,kendilerine uygun kaş modelini seçebilmeliler.“Bu sene kalın kaş modaymış. Kaşlarımı aldırmayayım bari” dememeli.
Özen,33,Müdür

Kalın kaşları çok çekici buluyorum ama her kadına yakışmadığı da bir gerçek. Çünkü her yüz bunu kaldırmayabiliyor. Yay gibi kaşları da hiçbir zaman sevmedim.
Kerem,31,Tekstilci

Kırmızı yanaklar mı doğal tonlar mı?
Tercihimi tabii ki doğal tonlardan yana kullanacağım. Boya küpünden çıkmış gibi görünen birini kim ister ki? Ama yine de aşırıya kaçılmadığı sürece yanaklara hafif renk vermekde güzel olabilir. Hafif yanıklık hissi gerçekten de çok çekici. Kısacası herşey kararında güzel.
Altuğ, 31, Mühendis

Fondöten, bildiğim kadarıyla, yüze pürüzsüz bir görünüm sağlarken, cildi makyaja hazırlıyor. Makyajın yüzde yüz başarılı durması için fondötenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tene uygun bir fondöten seçimi de kadınların güzelliğini etkiliyor. Bence ciltten daha açık bir renk seçimi doğru olabilir. Bunun yanında, ekstradan kırmızı yanağın bir zararı olmaz. Ama o da kararında ve abartıya kaçılmadan uygulanmalı.Doğal tonlar ise doğru fondöten seçimiyle sağlanabilir.
Özen,33,Müdür

Güzel yapılmışsa, koyu göz makyajı kabul edilebilir. Ama çok da tercih etmem. Çünkü doğallıktan yanayım. Bir de gözün üstüne sürme gibi çekilen siyah kalemin gözleri çok güzel gösterdiğini düşünüyorum. Benim için bu ve hafif pembeleşmiş yanaklar ideal makyaj sınıfına giriyor.
Mert, 32, Avukat

Geri