Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Erkeklerin asla düzeltemediği 7 hata !

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  evli erkekler neden başka kadınlara bakar Erkeklere soracak olsanız kadınları topa tutarlar ama hani derler ya iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye:)
  Çoğu erkeğin bazen bilerek bazende bilmeden yaptığı düşüncesiz hareketler sonucu kadınlar ya acı çekmekte yada ilişkiler bitmektedir.Oysa kadınların erkeklerde ki sinir olduğu bazı şayları düzeltmiş olsa erkek eminim ki hiçbir sorun kalmayacaktır ama işte erkekler malesef bu yanlışlarını düzeltemiyormuş
  İşte erkeklerin düzeltemediği yanlışları:
  < Konu Resmi..>

  Kadın ve erkeklerin beyinleri farklı çalıştığı için zaten dünyayı da farklı algıladığımız bir gerçektir. Bu birine doğru gelen şeyin diğerine yanlış gelmesine bile neden olacak kadar büyük bir farktır. Ayrıca bugüne kadar kesinlikle fark etmiş olmalısınız; erkekler mükemmel değildir. Hatta onları bazen büyük, kaslı bir problem yığını olarak bile algılayabilirsiniz. Peki, ama elinde kumandayla salonun ortasında yığılmış duran bu kas yığınını Bay Mükemmel haline dönüştürmek mümkün olabilir mi? Bay Mükemmel'e dönüştürmek hayır, ama Bay Mükemmele Yakın'a dönüştürmek evet!

  Erkekler pek çok nedenden ötürü neyi yanlış yaptıklarını ya da yanlış yapıp yapmadıklarını anlama yeteneğine sahip değildirler. Onları uyarmak ve onlara yol göstermek gerekmektedir. Aynen çocuklar gibi! İşte erkeklerin uyarılana kadar yanlış olduğunu ya da karşındakini incittiğini bile fark etmedikleri hareketler:


  1) Telefonda kaba ve aceleci davranmak!
  Erkekler kadınların aksine telefonun sadece bir iletişim aracı olduğunun farkındadırlar. Erkeklerin normalde bir telefon görüşmesinde kullanacakları kelimeler "Merhaba, nasılsın, kaçta buluşacağız ve görüşürüz"den ibarettir. Ancak kadınlar iletişimi uzatma taraftan oldukları için erkeklerin görüşmeleri kısa kesmelerini kendilerine değer verilmediği şeklinde yorumlarlar. Bu noktada belki de erkeklere ufak bir uyarı olası bir anlaşmazlığı giderecektir.

  2) Sürekli çözüm üretmek!

  Kadınlar konuşmayı bir rahatlama yöntemi olarak görürler. Konuşmanın bir amacı bir sonucu olmasına gerek yoktur. Anlatacaklardır ve karşılarında oturan kişi fazla yorum yapmadan onları dinleyecektir. Kadınların ihtiyaç duyduğu karşılıklı muhabbet budur. Ancak erkekler kendilerine anlatılan sorun ya da benzer şeyleri sürekli çözme yarışı içindedirler. Doğaları gereği sorun çözmeye, çözüm bulmaya alışık oldukları için "sadece dinlemek" onlara çok yabancı bir kavramdır. Çözüm sunabildiği sürece kendini karşısındaki kadın için faydalı ve değerli hissetmeye meyillidirler. Bu nedenle ona sadece dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söylemek her iki tarafı da rahatlatacaktır.

  3) Kendi problemleriyle uğraşırken susmak!

  İşte madalyonun öteki yüzü: Erkekler kadınların aksine kafalarındaki sorunları konuşarak değil susarak çözerler. Erkeklerin kadınlara nazaran sessizliğe çok daha fazla ihtiyaçları vardır. Kafalarında bir sorun olduğunda aynen kapalı kutuya dönüşürler. Kadınlar da kendi doğalarının tam tersi olan bu durumu kabullenmekte zorlanırlar. Erkeklere kadınların bu durumdan alınabilme ihtimalleri olduğu maalesef vahiyle inmemektedir. Bu yüzden bu gibi bir durumla karşılaşan kadının karşısındakine alındığını bildirmesi gerekmektedir. Sadece kafasındakilerden birazcık olsa bile bahsetmesini makul bir dille ve durumu anlatarak rica etmek gerekmektedir. Aksi takdirde o kapalı kutu hep kapalı kalır ve bununla karşılaşan kadınlar da ilgisizlik ya da sevgisizlikle karşı karşıya olduklarını sanırlar.

  4) Kaybolduğunda yol sormamak!

  İşte klasik bir kadın erkek tartışması sebebi! Arkadaşlarının yeni taşındıktan evi bulmaya çalışan arabalı bir çifti getirin gözünüzün önüne. Erkek kaybolduğunu ya da yolu şaşırdığını fark ettikçe sinirlenecek, hatta yanındaki kadını yanlış yol tarifi almakla suçlayacaktır. Eh, sonuç da hafif ya da büyük ölçekli bir tartışma olacaktır! Erkekler kaybolduklarını ya da diğer bir deyişle bir hata yaptıklarını fark edince bunu itiraf etmeyi gururlarına yediremezler. Karşısındaki erkeği ufak tefek hatalarına rağmen seveceğini gösteren bir kadın erkeğin bir marketin önünde durup yol sormasına, yani gideceği yere hem tartışmasız hem de zamanında varmasına yardımcı olacaktır.

  5) Diğer kadınlara bakmak!

  Evet, tüm erkekler diğer kadınlara bakar! Bunu kabullenmek gerekmektedir. Erkeklerin gözleri kadınlara oranla karşı cinsine daha duyarlıdır. Her ne kadar her erkek aynı olmasa ve işin içine karakter farklılıkları girse de, erkekler diğer kadınlara bakmaya (ve hatta zararsızca onları çıplak düşlemeye de) meyillidir. Bunun yanındaki kadını üzeceğini de fark edemeyebilirler; çünkü bir erkek başka kadınlara baktığının farkında bile olmayabilir. Kadın ise başka bir erkeğe bakacağı zaman bunu oldukça kapalı, kimsenin fark etmeyeceği biçimde yapabilir. Ama erkekler kesinlikle yaptığı şeyi fark ettirir. Bu yüzden sevgiliniz ya da eşinizden bu durum sizi incittiği için yapmamasını ya da en azından size belli etmemesini rica etmek akıllıca olacaktır.

  6) Başkalarının yanında plan yapmak!

  Erkekler bazı konularda kadınlardan daha unutkan ve daha az hassastır. Örneğin aileyle görüşme planı bir erkeğin aklından çok kolay biçimde çıkabilir. Yanında arkadaşları varken bu gibi daha önceden yapılan planları unutarak yeni planlar yapmak da erkeklerin farkında olmadıkları ancak kadınları rahatsız eden huylarından birisidir.

  7) Gününün nasıl geçtiğini anlatmamak!

  Bir erkeğe günü nasıl geçirdiği sorulduğunda alınacak yanıt, "Fena değil" den öteye pek geçmemektedir. Erkekler günleriyle ilgili rapor vermeyi, işinde olup bitenleri karşısındaki kadına anlatmayı pek gerekli bulmaz. Bu durumda kalan bir kadın çok kolaylıkla kendini dışlanmış hissedebilir. Bu yüzden erkeklere günleri ya da işleri ile ilgili tek kelimeyi biraz geçen (bir cümle bile olabilir) açıklamalar yapması söylenebilir.   
 2. aysegül87

  aysegül87 Hamiş Melek

  Kayıt:
  14 Ekim 2010
  Mesajlar:
  1.018
  Beğenilen Mesajlar:
  64
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Almanya-Köln
  tam erkek sorunlar iste....
   
Erkeklerin asla düzeltemediği 7 hata ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ha Erkek İsimleri

  Ha Erkek İsimleri

  ha ile başlayan isimler hanlı isimler hanlı erkek isimleri sonu han ile biten erkek isimleri sonu ha biten Habeşi: habeşler gibi derisinin rengi çok koyu esmer olan kimse habeşi ırkına mensup Habib: sevgili, dost Habibullah: Allah' ın sevgilisi hz. peygamber Habil: havva ile adem' in ikinci oğlu Habir: taze, haberli, bilgili, agah, vakıf cenab-ı hak Haccac: delil ikame eden delille...
 2. asla arkadaslık kurulmayacak erkek tipleri

  asla arkadaslık kurulmayacak erkek tipleri

  No 1: Kıro Nerede rastlarsın? Plajda, havuzda, lüks otellerde, gece kulüplerinde, otobüste, vapurda... Kısacası heryerde! Özellikle de İstanbul sokaklarında! Nasıl tanırsın? Onu tanımak için fazla çaba harcamana gerek kalmaz, giyimi ve davranışlarıyla hemen kendini belli eder. Genellikle beyaz çorapları, boynundaki altın zinciri ve elindeki tespih onu ele verir. Ama artık modern görünüşlü...
 3. Erkeklerin asla düzeltemediği 7 hata!!!!

  Erkeklerin asla düzeltemediği 7 hata!!!!

  erkekler neden baska kadinlara bakar seven erkek nasıl bakar erkekler neden susar erkek susar başka kadınlara Erkeklerin uyarılana kadar yanlış olduğunu ya da karşındakini incittiğini bile fark etmedikleri hareketler vardır. İşte erkeklerin 7 klasik hatasına karşı bilinçlenme hareketiniz... Kadın ve erkeklerin beyinleri farklı çalıştığı için zaten dünyayı da farklı algıladığımız...
 4. Makyaj asla hata kabul etmez

  Makyaj asla hata kabul etmez

  Kadınların en büyük güzellik sırrıdır makyaj. Ciltteki kusurları kapatır, kendinizi iyi hissettirir. Fakat bazen öyle hatalar yapılır ki, makyaj güzelleştirmekten çok çirkinleştirir. Bir güzellik adımı daha atmadan, makyaj yaparken yapılan hataları gözden geçirin… Dudak kaleminin koyu renk olması Koyu renk bir dudak kalemi, ancak koyu renk bir rujla işe yarar. Başka türlü dudağınızın üstüne...
 5. Yeni evlilerin yaptıkları 7 hata

  Yeni evlilerin yaptıkları 7 hata

  Evliliğin ilk zamanlarında yeni evlilerin sıklıkla yaptıkları 7 hata ve çözümleri... Evliliğinizin ilk zamanlarında ufak şımarıklıklar yaparak ortak çıkarlarınızı gözden kaçırmayın. Çok romantik olmasa da ilişkilerde ilk yıl finansal olarak yapılacaklar listesi ilişkilerde ilk sırayı alır. Eğer birkaç yıl içinde ev almak istiyorsanız para önemli bir konudur. İşte para, arkadaşlar, programlar...

Sayfayı Paylaş