1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Erkeklerin Söylediklerini Kadınlar Nasıl Anlıyor?

  Konu, 'Kadınlar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Söylediğin şeyi duydum hayatım, (Yani neden seni anlamadığımı düşünüyorsun).. İletişim sorunları..

  Erkeklerin söyledikleri kadınların duydukları..
  Sevgiliniz ayağını uzatmış TV izliyor ve siz onunla konuşmaya çalışıyorsunuz. Bulaşıklardan ya da işyerinden anlatıyorsunuz. O ise, tüm söylediklerinizi dırdır olarak mı anlıyor? Söylediğiniz şeyleri karşı cins genel olarak yanlış mı anlıyor? Dr. Linda Papadopoulos, 'Erkeklerin söylediği, kadınların anladığı' başlığı altında çiftler arasında doğru iletişim köprüsü oluşturmaya çalışıyor. Kadınlar ve erkekler arasında geçen sıradan diyaloglarda Dr. Papadopoulos, erkeklerin kadınlara gerçekten söylemek istediklerini açıkladı.

  Randevu
  Erkek: “Harika vakit geçirdim, seni tekrar görmek için arayabilir miyim?'
  Kadın ne düşünür: Benden kurtulmaya çalışıyor

  Kadın: “Evet, kesinlikle. Bu gece için teşekkürler. Yakında görüşürüz.” Erkek ne düşünür: Bu hiç istekli bir tavır değil. Kendime zorla kabul ettirmeye çalışarak küçük düşmeyeceğim'

  Öneri: Erkekler hakkında ön yargılı ve çabuk karar veren biri olmayın. O gerçek bir dahi olabilir. Sizi aramasını önleyen engelleri ortadan kaldırın. Erkekler robot değildir, onların beklentilerini yargılamamalısınız. Eğer sıkılgansanız ve o ilgiliyse oyun oynamayın. Aramasını isteyin.

  Aileyle tanışma
  Kadın: “Sen ve baban çok eğlencelisiniz, değil mi?”
  (Demek istediği: Ben eğlenceli olmasam da.. )
  Erkek: “Evet, onları görmek harikaydı.”
  Kadın: “Hmmm, kesinlikle.”

  Erkeğin duymak istediği: Ailenden hoşlanmadım.

  Öneri: Bu erkeğin ailesiyle tanışan genç bir kız örneği klasiktir.. Bu durumlarda savunmada olmak kolaydır ama çiftl olmaya çalışanlar için kadının erkeğin ailesiyle ilgili yorumları erkek için oldukça önemlidir. Daha açık fikirli olmanızda ve düşüncenizi belirtmenizde yarar var.

  Duygusal İlgisizlik
  Erkek: (TV'de film izlerken) “İyi misin?”
  (Demek istediği: Niçin ağlıyorsun?)
  Kadın: “İyiyim, film sadece üzgün zamanlarımı hatırlattı”
  Erkeğin ne düşündüğü: Bu filmin yaşamında hatırlattığı şey nedir? Bana kendimi acemi hissettirdi. Senin duyguların ve benim kapana kısılmış hissetmem arasında nasıl bağlantı kuracağımı bilmiyorum.
  Erkek: Boşver.

  Öneri: Erkek burada kız arkadaşını üzdüğünü anlamazsa korkunç şeyler olabilir. Bu noktada erkek gerçekten ne söyleyeceğini bilemiyor olabilir. Kadınlar için, göz yaşları duyguları bastırmanın bir sonucudur. Ağlarken her zaman rahatlamak, rahatlatılmak isterler. Herşeye rağmen erkek çözüm geliştirmeli, eğer kız arkadaşı ağlıyorsa ağlamasını durdurmasını bilmeli. Kadın, partnerine gözyaşları için panik olmaması gerektiğini ancak sadece ihtiyacınız olanın onunla konuşmak olduğunu anlatmalı.
  Duygusal İhanet
  Erkek: “Hiçbir şey yapmadım. Birisiyle konuşmaya ihtiyacı vardı.”
  Kadının anladığı: Bu kadının duygusal desteğiyim. Bana güvendi ve bana açıldı, senin yapmadığın gibi.
  Kadın: “Bu birlikte uyumanızdan daha kötü. Neden göremiyorsun?”
  Erkek: “Gülünç olma!”

  Öneri: Kadınlar için duygusal ihanet fiziksel ihanetten daha kötüdür ancak erkekler için ise tam tersi fiziksel ihanet daha kötüdür. Bu noktada kadın duygusal ihaneti fiziksel ihanetten daha büyük bir durum olarak algılayabilir. Erkeklerin bu konuda hassas olmaları gerekir.

  Birlikte Yaşama

  Kadın: “Birlikte yaşamamız konusunda her ayrıntıyı düşündün mü?”
  Kadının demek istediği: Buna gereken önemi neden vermiyorsun? Küçümsediğin nedir?
  Erkek: “Neden sakinleşmiyorsun? Ne olacaksa olacak...”
  Erkeğin duyduğu: Dırdır, dırdır. . . Neden beni ayrıntıları düşünmeye zorluyor?

  Öneri: Kadınlar için birlikte yaşamak her şeyi kazandıkları, erkekler için de her şeyi kaybettikleri anlamı taşır. Bu seçiminin onu daha güçlendireceği ve sorumluluklarına sahip çıkma duygusunu arttıracağı hissini erkeğe aşılamak gerekir. İlk yeriniz hakkında onun fikrine değer vermeniz onun hoşuna gidecektir.
  Evlilik
  Erkek: “Seninle nikah masasına doğru yürümek için bir gün daha bekleyemeyebilirim”
  Erkeğin demek istediği : Sana aşığım.
  Kadının anladığı: Evlendiğimiz zaman ilişkimizde gerçek bağlılık olacak. Bundan daha güzel birşey yok.
  Kadının düşündükleri: Ben de sana aşığım ancak evlenmeyle ilgilenmediğimi söylemiştim.

  Öneri:
  Kişi evlilikle ilgili konuşatuğunda partnerinin mutlu ya da mutsuz olduğunu anlayabilir. Birlikte oturun ve evliliğin sizin için ne anlama geldiğini ayrıntılı olarak konuşun. Ailenizde mutsuz evlilik varsa aynı şeyin sizin başınıza da geleceğini düşünmeyin. Partnerinizin evlilikle ilgili görüşleri olumsuzsa, bunları olumlu yönde değiştirmek için çalışın.

  Aile
  Erkek: “Merhaba hayatım, evdeyim. Beni özledin mi? Ben seni özledim.”
  Erkeğin ne düşündüğü: Tanrım, gecenin ilerleyen saatlerine kadar biraz hoş vakit geçirmek güzeldi.
  Kadının ne düşündüğü: Oh ne rahat.. Çocuklarına bakıyorum, seni dört gözle bekliyorum, sen arkadaşlarınla dışarıdasın.
  Kadın: “Harika. Yatmaya gidiyorum”

  Öneri:
  Çocuklarınızın ve ailenizin hayatınızdaki yerini gözden geçirrerek eşiniz ve aileniz öncelikleriniz araında yer almalı. Erkek o dinlenirken eşinin yorulacağını bilmeli ve buna göre davranmalıdır. Belki gelecek hafta sonu onun evden dışarı çıkabilmesi için ona destek olabilirsiniz. Dahası, çift olarak hayatınızdaki değişikliklere ayak uydurmalı, bunu yaparken ortak hareket etmelisiniz.


   
 2. Beyazca

  Beyazca Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2008
  Mesajlar:
  612
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara
  Cevap: Erkeklerin Söylediklerini Kadınlar Nasıl Anlıyor?
  tşkler adminim güzel bir paylaşım olmuş
   
Erkeklerin Söylediklerini Kadınlar Nasıl Anlıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkekler nasıl kadınlardan etkileniyor ?

  Erkekler nasıl kadınlardan etkileniyor ?

  erkekler nasıl kadınlardan etkilenir erkek kadından nasıl etkilenir erkekler kadınlardan çok neyden kadınlar erkeklerden Kadınlar için hoşlandığı erkekleri etkilemek çok değil.. Ancak hoşlandığı erkekten başka kadınlar da etkileniyorsa sıkı bir rekabet onları bekliyor. İnternette 'nasıl bir kadın arıyorum' diye aradığınızda binlerce sonuçla karşılaşabilirsiniz. İşte erkekleri etkileyen,...
 2. Erkeklerin yalan söyledikleri nasıl anlaşılır?

  Erkeklerin yalan söyledikleri nasıl anlaşılır?

  bir erkeğin yalan söylediği nasıl anlaşılır erkeğin yalan söylediği nasıl anlaşılır seven erkek seven insan söyleyen erkek Bir erkeğin yalan söylediğini nasıl anlarsınız. İşte aşağıdakiler yalan söylediğini düşündüğünüz erkekte var ise üç kere daha düşünün :) Tutarsızlık Yaptıkları ile anlattığı arasında tutarsızlık var mı yok mu bakabilirsin 2.En ummadığı soruyu sor Yalan söyleyen bir...
 3. Kadın Erkeğin Niyetini Nasıl Anlıyor?

  Kadın Erkeğin Niyetini Nasıl Anlıyor?

  Evet arkadaşlarım çoğu kadın gibi sizlerde karşı cinsin ne istediğini hissedebiliyor ve bunu beyninizde bir yerde düşünüyorsunuz. Araştırmacılar hiç üşenmemişler ve denekler üzerinde erkeğin ne istediğini kadının bildiğini hissettiğini araştırmışlar ( cinsellikle ilgili ) hadi bakalım :) İnsanların da pek çok hayvanda görünenen, cinsel ilgilerin “feromon” adı verilen kimyasal sinyalleriyle...
 4. Kadınlar Nasıl Erkeklere Bayılır

  Kadınlar Nasıl Erkeklere Bayılır

  nasıl bayılınır insan nasıl bayılır kadınların erkeklerde aradığı fiziksel özellikler bir insan bayılır kadınların penise bakışı Araştırmalara göre kadınların aradıkları özellikleri yazdım .. Kadının dış görünüşten çabuk etkilenmesinde, erkeğin "ailesini iyi geçindirebilir" izlenimi uyandırıyor olması gibi nedenler söz konusu olabilir. İnsan topluluklarını ve bunların farklı...
 5. Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?

  Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?

  Selam kızlar acaba Kadınlar erkekleri nasıl giydirilmeli?

Sayfayı Paylaş