Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Erkeklerin vücut dili

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  erkeklerin vücut dili Her ne kadar onlar "kadınları anlamak zor" desede, aslında erkekleride anlamak zordur. Zira bu yazımızda onları anmalanızı kolaylaştıracak harika tüyolar veriyoruz Melek'ler. Erkeklerin vücut dilinden, verdikleri sinyallere göre, ne düşündüklerini, ne istediklerini anlamak gayet mümkün Melek'lerim :)


  < Konu Resmi..>


  Belki milyonlarca kere duydunuz ama şimdi bir kere daha tekrarlıyoruz çünkü çok önemli: erkekler duyguları hakkında konuşmaktan hoşlanmazlar, aslında bunu pek de beceremezler, özellikle de bu sohbet hoş olmayan bir konu hakkındaysa üzerlerine gitmek ancak vakit kaybı olur. "Kendilerini savunmasız hissettikleri zaman endişelerini ve korkularını karşılarındakilerden gizleme eğilimindedirler sanki böyle yapmaya programlanmışlardır” diyor Northeastern Üniversitesi'nden psikolog Prof. Dr. Judith Hall ve ekliyor: "Erkekler, var olan bir sorun hakkında konuşmanın, onu olduğundan daha da zor bir hale sokacağına inanırlar ve ellerinden geldiğince içinde bulundukları durumu dışarıya yansıtmamaya çalışırlar. Ancak isin gerçeği, ne yaparlarsa yapsınlar vücut dilleri neler olup bittiğini açıkça ortaya koyar."

  Tabii böyle bir durumda iş yine kadınlara düşüyor. Neyse ki kadınlar hareketlerin ve kelimelerin arkasında yatan duyguları yorumlamak konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahipler. "Ancak çiftler üzerinde yapılan son araştırmalar, bir yıldan daha uzun süredir ilişki yaşayan kişilerin, sevgililerinin vücut dilini yorumlamakta zorlanmaya başladıklarını gösteriyor.

  İşte bunu önlemek amacıyla karşınızdaki erkeği daha iyi anlamanız ve vücut dilini doğru yorumlamanız için Cosmopolitan dergisi size yardımcı olabilecek bir rehber hazırladı. Bu basit vücut hareketleri, aslında onun içinde bulunduğu durumu size anlatmaya yeterlidir.

  Olduğundan farklı davranıyor
  Nasıl davranıyor? Evin içinde sürekli olarak oradan oraya dolanıp duruyor. Ayrıca buzdolabından içecek almak, birileriyle telefonda konuşmak ve sürekli ve hızlı hızlı hareketlerle e-postalarını kontrol etmek gibi anlamsız bir takım hareketler yapıyor. Bu şekilde de sizin bakışlarınızdan uzaklaşmaya çalışıyor.

  Ne yapmaya çalışıyor? Büyük ihtimalle yaptığı aptalca bir şey yüzünden utanıyordur. Belki ailenizle tanıştığı gün akşamdan kalma bir halde olduğundan utanıyordur veya ona kimseye anlatmayacağına dair yemin ettirerek söylediğiniz bir arkadaşınıza ait sırrı başkalarına yanlışlıkla anlatmış olabilir. Erkekler birkaç işi aynı anda yapma konusunda başarılı değillerdir ve böyle sürekli çok meşgulmüş gibi davranması sizin dikkatinizi başka yöne çekmeye çalıştığı için olabilir.

  Sizin ne yapmanız gerekiyor? Yavaşça arkasından yaklaşın ve ona içten bir şekilde sarılın. Göğsüne hafifçe vurmak veya kollarınızı beline dolamak gibi onu rahatlatıp sakinleştireceğinden emin olduğunuz, samimi hareketler yapın. Birkaç dakika sonra da kulağına "Çok gergin görünüyorsun. Böyle olmanın özel bir sebebi var mı?” diye fısıldayın. Muhtemelen o sırada sizinle yüz yüze kalmamış olduğu için daha rahat davranacak ve devam eden garip davranışlarının gerçek sebebi konusunda size açılacaktır.

  Bitkin bir tavır sergiliyor
  Nasıl Davranıyor? Omuzları düşük duruyor, gözleri yere doğru bakıyor ve kendini korumak istermiş gibi elleri önünde birbirine kavuşturulmuş durumda duruyor.

  Ne yapmaya çalışıyor? Kendini yetersiz biri gibi hissediyor. Vücudunun üst kısmı zayıf ve ne yapacağını bilemeyen bir okul çocuğu gibi duruyor, öte yandan vücudunun alt kısmını korumaya çalışmasının bir anlamı olabilir. Bu duruş, egosunun zedelendiğine İşaret ediyor, işte bir müşterisini kaybetmiş, katıldığı bir futbol turnuvasında maç kaybetmiş veya sizin eski erkek arkadaşınızın işteki büyük bir başarısını duymuş olabilir. Vücudundaki erkekliğin simgesi olan organını korumaya alarak, bu kendisini zayıf hissetmesine neden olan olaya tepkisini göstermeye çalışıyordur.

  Sizin ne yapmanız gerekiyor? Her koşulda onun yanında olduğunuzu anlamasını sağlayın. Başarısızlığını henüz etrafa duyurmaya hazır olmasa da, onun yanında olduğunuzu hissetmek ona güç verecektir. Onun yanında otururken ya da ayakta dururken, yavaşça kolunun ön kısmına dokunun. Sakin bir şekilde nefes alıp vermeye başladığında, ona yaklaşın ve onun korumasına ihtiyacınız varmış gibi davranın.

  İçine kapanmış görünüyor
  Nasıl davranıyor? Göğsünü eğmiş, göbek deliği kapıya doğru bakıyor, kafası önüne düşmüş ve endişeli bir yüz ifadesiyle oturuyor.

  Ne yapmaya çalışıyor? Bu pozisyonda oturuyorsa, belli ki biraz yalnız kalmaya ihtiyacı var. Ofiste çok fazla stres yaşamış veya sizinle hiç ilgisi olmayan ancak halletmesi gereken ciddi bir ailevi problemi olabilir. Ne olursa olsun, belli ki bu can sıkıcı konuda yardım istemekte gerçekten zorlanıyor. Bu kendini izole eden duruş biçimi ile bağımsızlığını güçlendirmeye ve bir sonraki adımda ne yapacağına karar vermeye çalıştığını anlatıyor.

  Sizin ne yapmanız gerekiyor? Muhtemelen ne gibi bir sorunu olduğunu sormak istiyorsunuz ama böyle bir durumda yapacağınız en iyi şey onu yalnız bırakmak olacaktır. Eğer birkaç dakika sonra sessiz bir desteğe ihtiyacı olduğunu hissederseniz bir kitap veya dergi alın ve yanına oturun. Göbek deliğiniz ona doğru bakacak şekilde pozisyon alın ve bağdaş kurun, böylece yukarıdaki diziniz onu işaret edecektir. Bu hareketiniz bilinçaltına, yardıma İhtiyacı olduğunda onun yanında olacağınız sinyalini yollamaya yetecektir.

  Savunma pozisyonunda duruyor
  Nasıl davranıyor? Karşınızda duruyor. Ellerini beline koymuş, çenesi öne doğru çıkık dunumla ve size burnunun üstünden, biraz yukarıdan bakıyor.

  Ne yapmaya çalışıyor? Kontrollü tavrını kaybetmek üzere ve yavaş yavaş siniri artıyor. Bu duruş en klasik kavga duruşudur ve yakında kopacak muhtemel bir tanışmanın başlangıcı olabilir. Onu rahatsız eden, kızdıracak bir espri yapmış veya ikinizin anlaşamadığı bir konuda ona fazlasıyla baskı yapmış olabilirsiniz. Onun buradaki tepkisi olayın büyüyebileceğini ve hatta onun gibi davrandığınızda kontrolden çıkabileceğini gösteriyor olabilir.

  Sizin ne yapmanız gerekiyor? Öncelikle sakin olmanız gerekiyor. Onu tehdit etmeyen bir şekilde durmanız gerekir ki, kendisini saldırıya uğrayacakmış gibi hissetmesin. Omuzlarınızı geriye atın ve biraz aşağıya indirin, ellerinizi ve çenenizi rahat bırakın, birbirine kenetlemeyin. Arkasından derin bir nefes alarak, omuzlarınızı düzeltin. Sizin sakinleştiğinizi görünce, o da sizin vücut dilinizden etkilenecek ve kendisi de rahatlayarak tartışmayı biraz daha geriletecektir. Bu şekilde daha sakin bir tavırla konuşmayı deneyebilirsiniz.

  Gömleğinin yakasını çekiştiriyor
  Nasıl davranıyor? Üzerindeki gömleğin yakasını genişletmek için çekiştiriyor ve daha rahat nefes almaya çalışıyor ya da bir kaçış noktası arıyormuş gibi boynunu kaşıyor.

  Ne yapmaya çalışıyor? Kendisini baskı altında ve gergin hissediyor. Ofiste zamanında yetiştirmekle zorlandığı bir rapor ya da ödemek İçin sıkıştığı faturalardan bunalmış olabilir. Bu tür zorunluluklar gözünde büyüyor olabilir. Stres, şüphe veya belirsizlik gibi hisleri yaşadığı zaman nabız atışları artacak ve vücudunun üst kısmında kan basıncı daha hızlanacaktır. Bunun sonucunda boynu ve yüzü kızarmaya, av uçları terlemeye ve göğsünde bir sıkışma hissetmeye başlayacaktır.

  Sizin ne yapmanız gerekiyor? Elini tutarak veya omuzlarını hafifçe okşayarak onu rahatlatmaya çalısın. Rahatsız olduğu konuyu vurgulamasını istemek yerine, gelecekle ilgili eğlenceli olabileceğini düşündüğünüz bir hafta sonu tatili veya futbol maçı gibi eğlenceli şeylerden bahsedin. Ama o hâlâ kendisini sıkan konudan konuşmaya devam ediyorsa, ona "Seni rahatlatmak için ne yapabilirim?" diye sorun.


   
 2. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.217
  Beğenilen Mesajlar:
  570
  Ödül Puanları:
  0
  Paylaşım için teşkr.
   
Erkeklerin vücut dili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. erkeğinizin dilini nasıl çözersiniz?

  erkeğinizin dilini nasıl çözersiniz?

  Araştırmalara göre erkekler incinmekten ve zayıf görünmekten korktukları için kaçış yolu olarak susmayı ya da umursamaz görünmeyi tercih ediyor. Peki sorunun kaynağında neler yatıyor? Sebebini bilmeniz, çözümünü bulmamıza yardımcı olur. Önereceğimiz yöntemleri siz de deneyin ve erkeğinizin dilini çözün. Doğru kelimeleri seçin Sevgilinize en iyi arkadaşınızla yaşadığınız tartışmayı ya da...
 2. Erkeklerin dili nasıl çözülür?

  Erkeklerin dili nasıl çözülür?

  erkek dili erkeğin sevdiği nasıl anlaşılır bir erkeğin sevdiği nasıl anlaşılır erkeklerin dili sevmeyen erkek Erkeğinizin dilini çözmek için neler yapmalısınız? İşte taktikler;Erkekler zayıf görünmekten veya incinmekten korktukları için kaçış yolu olarak kimi zaman susmayı tercih ederler. Erkeğinizin dilini çözmek için neler yapmalısınız? Onunla bir türlü konuşamıyorsunuz. Ya kavga...
 3. Türk Erkeğinin Attığı "Dil Dayakları"

  Türk Erkeğinin Attığı "Dil Dayakları"

  dayakla ilgili sözler dayak ile ilgili atasözleri dayakla atasözleri hakaret eden erkek dayak ile sözler Araştırmacı Filiz Bingölçe şiddetin dilini araştırdı. “Dil Dayakları” adlı araştırmaya göre, erkek kadına şiddet uygulamadan önce ağır hakaret ediyor, kadınsa kavga büyümesin diye sesini çıkarmıyor. Araştırmaya göre erkeklerin en sık kullandıkları hakaretlerin başında bir küfür geliyor:...
 4. Erkeklerin Dilini Çözme Tüyoları

  Erkeklerin Dilini Çözme Tüyoları

  umursamayan erkek umursamaz erkek erkekler neye dayanamaz umursamaz erkekler erkekleri umursamamak Kızlar kalemi kağıdı hazır edin :D Şimdi sizlere erkeklerin dilini çözme tüyoları veriyorum :tik: Araştırmalara göre erkekler incinmekten ve zayıf görünmekten korktukları için kaçış yolu olarak susmayı ya da umursamaz görünmeyi tercih ediyor. Peki sorunun kaynağında neler yatıyor? Sebebini...
 5. Renklerin vücut dili

  Renklerin vücut dili

  beden dili ve renkler beden dilinde renkler dili renkleri dilde sarı pas Renklerin vücut dili, nedir, hangi renklerdir, hangi hastalığa iyi gelir konuları hakkında bilgi alalım. Madem konu renkler bende renkli bir konu olmasını istedim umarım beğenirsiniz melekler :) Kırmızı-Hayat Enerjisi : Kırmızı renk, kan dolaşımı ve kansızlık hastalıkları için faydalıdır. Kırmızı...

Sayfayı Paylaş