gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.326
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  Erkekliğin sonu mu geliyor?

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kadınlar yakın gelecekte sperm üretebilecek, lezbiyen çiftler kendi kendilerine çocuk yapabilecek: Bilim adamları, kemik iliğinden olgunlaşmamış sperm hücreleri elde etti. Bu hücrelerin tam olarak gelişmiş spermlere dönüştürülmesi halinde, bunun kısırlık tedavilerinde çığır açan bir yöntem olacağı belirtildi. Bununla birlikte, yöntemin erkekleri çocuk yapmada devre dışı bırakabileceği belirtiliyor.
  İngiliz basının geniş yer verdiği habere göre Göttingen ve Münster üniversiteleri ile Hannover Tıp Okulundan araştırmacılar, kemik iliğinden alınan kök hücrelerin, testislerde bulunan ve spermleri oluşturan hücrelerin benzerlerine dönüşmesini sağladı.

  Newcastle Üniversitesi Kuzey-Doğu İngiltere Kök Hücre Enstitüsü'nden Prof. Nayernia, bu hücrelerin sperme dönüşmediğini, ancak bunun kısa zaman içinde başarılacağına inandığını söyledi.

  Prof. Nayernia "Bir sonraki amacımız, bu sperm hücrelerini laboratuvarda olgun spermlere dönüştürmek. Bu 3 ila 5 yıl alabilir" diye konuştu.

  Başarılı olması halinde yöntemin, kemoterapi yüzünden kısır kalmış kanser hastası erkekler de dahil olmak üzere erkek kısırlığı açısından başarılı bir tedavi yöntemi olarak kullanılabileceği belirtildi.

  Sadece kız çocuk

  Bununla birlikte, yöntemin kötüye kullanılması halinde, çocuk yapmada erkeklerin tamamen devre dışı bırakılabileceği belirtiliyor. Spermin de kadından elde edilmesi durumunda doğacak çocuk yalnızca kız olabilir. Çünkü erkek çocuk için "erkek spermi"nde bulunan Y kromozomu gerekiyor.
  Yapay spermin, laboratuvarda geliştirilmiş yumurtayla döllenmesiyle, bebeklerin tamamen laboratuvar ortamında elde edilebileceği kaydediliyor.

  Bunun yanı sıra laboratuvarda elde edilmiş yumurta ve spermle, iki kadının genetik materyalini taşıyan bebek dünyaya getirilebileceği de yazılan senaryolar arasında.

  İngiltere’de yeni çıkacak yasalarla, yapay spermlerin kısırlık tedavisinde kullanılmasının yasaklanabileceği belirtiliyor.


   
Erkekliğin sonu mu geliyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siyah noktaların sonu geliyor

  Siyah noktaların sonu geliyor

  Malzemeler: limon suyu + yoğurt Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın. Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler,...
 2. Pargalıyla Şehzade Mustafa'nın Sonu Geliyor !

  Pargalıyla Şehzade Mustafa'nın Sonu Geliyor !

  Bu konu; pargalı ve şehzade mustafa'nın sonu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl 'da ipler kopma noktasına geliyor. Şehzade Mustafa ve Pargalı İbrahim Paşa'nın sonları yaklaşıyor. Bu hafta yayınlanacak bölümde bakın neler neler olacak ? Süleyman, Firuze’nin kimseyle paylaşamadığı sırrını öğrenir. Hürrem’in Firuze’ye karşı kozu yükselir ve kendine duyduğu...
 3. Soğan Suyu Cilt Lekelerine İyi Geliyor mu?

  Soğan Suyu Cilt Lekelerine İyi Geliyor mu?

  cilt lekeleri, soğan suyu kürü, cilt lekeleri için soğan suyu Sevgili melekler, cilt lekeleri için kullanılan kürlerin başında soğan suyu kürü gelir. Cilt lekeleri yanında sivilcelerin geçirilmesi için de son derece faydalı olan soğan suyu, bunların yanında adet düzensizliği, miyom, halsizlik gibi rahatsızlıklarda da olumlu sonuçlar verir. Bu konumuzda sizlere cilt lekeleri için soğan suyu...
 4. Defne yağı romatizmaya iyi geliyor mu?

  Defne yağı romatizmaya iyi geliyor mu?

  defne yağı romatizmayı geçiriyormu,defne yağı romatizmaya iyi gelirmi,romatizmaya ne iyi gelir,defne yağı ile romatizmaya son Romatizma ağrılarına defne yağı sayesinde son verilebileceğinisöyledi. Dr.Ömer Coşkun'a göre bu yağ, romatizmalara en iyi gelecek mucize niteliğinde bir ilaç.. Defne yaprağı hakkında bilgi veren profosörler"Defne yaprağının yaz ve kış mevsiminde yaprağını...

Sayfayı Paylaş