Etiketler:
 1. NuRoVSkİ

  NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.006
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankaradan bı adet meleğim:)

  erkeksiz doğum

  Konu, 'İlginç Haberler' kısmında NuRoVSkİ tarafından paylaşıldı.

  partogenez Bilim adamları, DNA testleriyle dişi bir köpekbalığının erkek köpekbalığı olmadan "bakire doğum" yaptığını ikinci kez gösterdi.

  ABD'nin Virginia eyaletinde bulunan Virginia Akvaryum ve Deniz Bilimleri Merkezi yetkilisi Beth Firchau, Tidbit adı verilen köpekbalığının doğal ortamda doğduktan sonra Deniz Bilimleri Merkezine getirildiğini ve erkek bir köpekbalığı olmadan burada 8 yıl yaşadığını söyledi.

  Firchau, 1,5 metre uzunluğundaki köpekbalığının daha sonra öldüğünü ve otopside tam gelişmiş, doğmak üzere olan bir yavru köpekbalığı taşıdığının anlaşıldığını kaydetti.

  New York'taki Stony Brook Üniversitesinden köpekbalığı uzmanı Demian Chapman'ın yaptığı DNA testlerinin, yavru köpekbalığının babasız olduğunu ortaya çıkardı. "Bakire doğum", bilim dünyasında "döllenme olmadan doğum" (partogenez) olarak adlandırılıyor.


  Chapman'ın 2002 yılında Omaha'daki bir hayvanat bahçesinde çekiçbaşlı köpekbalığının doğurduğu bir yavru üzerindeki testler, onun da eşeysiz üreme sonucu doğduğunu kanıtlamıştı. Virginia'daki olay, bilinen ikinci eşeysiz köpekbalığı üremesi örneği oldu.
  Demian Chapman, eşeysiz üremenin Komodo ejderi ile yılan, kuş, balık gibi bazı cinslerde görüldüğünü belirtti.

  AA   
erkeksiz doğum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dokuz

  Dokuz

  Dokuz sayısı başarının cesaret, atılganlık ve çalışma sayesinde geleceğini haber verir.
 2. dokuma

  dokuma

  Rüyasında birşeyler dokuyan kimsenin olanaklarından herkes yararlanacak, çevresine büyük hayrı dokunacak demektir.
 3. Erkeksiz Kadında Nur Olmaz

  Erkeksiz Kadında Nur Olmaz

  ERKEKSİZ KADINDA NUR YOKMUŞ! ÜNLÜ SANATÇI, 'HÜLYA'NIN GÜNCESİ' BAŞLIKLI KÖŞESİNDE DE, EN AZ KOSTÜMÜ KADAR İDDİALI AÇIKLAMALAR YAPTI. Hülya Avşar, dergisinin son sayısının kapağında yine farklı bir imaja büründü. Sabah gazetesinin haberine göre; siyah, parlak deri bir elbise giyen ünlü sanatçı, 'Hülya'nın güncesi' başlıklı köşesinde de, en az kostümü kadar iddialı açıklamalar yaptı....
 4. Erkeksiz Hamile Kalınabilecek

  Erkeksiz Hamile Kalınabilecek

  İngiliz bilim adamları, dişi insan embriyonlarından olgunlaşmamış sperm hücreleri elde etmeyi başardı. Kadınlar, erkeklere ihtiyaç duymadan çocuk sahibi olabilecek. Bilimin gelişmesiyle kadınlar her şeyi tek başına yapabildikçe "Çocuk doğurmak için bize muhtaçsınız" diyen erkeklerin tahtı sallantıda... İngiliz bilim adamları, dişi insan embriyonlarından olgunlaşmamış sperm hücreleri...
 5. Kadınlar kariyer yüzünden erkeksiz kalıyormuş

  Kadınlar kariyer yüzünden erkeksiz kalıyormuş

  Bence en iyisini yapıyorlar.Evlenince dert bitmiyor.Kendi dertlerimiz yetmiyor gibi bide eşin ve ailesi dert oluyor.Bence en iyisini yapıyorlar.Önce kariyer sonra evlilik....Buyrunuz arkadaşlarım:) Günümüzde birçok başarılı iş kadını böyle düşünüyor çünkü onlar iş hayatı ile özel hayatın birlikte yürüyeceğine nedense pek inanmıyor ve bu yüzden önce kariyer diyor. Nasıl olsa aşk...

Sayfayı Paylaş