Erken boşalma için geciktirici bitkiler ve yöntemler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Erken boşalma için geciktirici bitkiler ve yöntemler
erken boşalma için bitkisel kür, erken boşalma neden olur, erken boşalma sorunu, erken boşalma için çözüm

Birçok çiftin hayatını kabusa çeviren erken boşalma sorunu yaşayan erkekler ne yazık ki bir hayli fazladır. Özellikle bizim toplumumuz da cinsel konular ve sorunlar bir tabu olarak görüldüğünden dolayı bu sorun çok fazla gündeme gelmez. Türk erkeklerinin çoğunun cinselliği bir güç olarak gördüklerini düşünecek olursak erken boşalma sorunu onlar için bir eksikliktir ve bunu kabullenmek istemezler.

Çiftler arasında da sorun olan ve cinselliğin daha başların da erkeğin erken boşalması ile yaşanan olay kadını da psikolojik olarak etkiler ve hatta bu sorun yüzünden bazı evlilikler bile bitme noktasına kadar gelebilir.
Sizler için bu konumuz da erken boşalma nedenleri ile birlikte erken boşalma için geciktirici bitkisel yöntemler, besinler ile birlikte erken boşalmayı geciktiren yöntemler hakkın da bilgileri paylaşıyoruz.

stres-ve-cinsellik-640x360.JPG


Erken boşalma, hem çiftlerin cinsel hayatını olumsuz etkileyen hem de meni vajen içerisine atılamadığı için kısırlığa yol açan ciddi bir sorundur. Penisin vajen içerisine girer girmez ya da girmeden önce, boşalmanın istenenden daha erken olması veya hemen meni gelmesi durumuna erken boşalma adı verilir. Başka bir deyişle; kadın partner tatmin olmadan, cinsel birleşmenin en az %50’sinde ejakülasyon oluşmasıdır. Bu durum 40 yaş altı erkeklerin yaklaşık olarak yarısında görülmektedir. Buna rağmen ilgili durumun net bir tanımı bulunmamaktadır. Erkeklerin bir kısmı 10 dakika kadar süren ilişkileri de erken boşalma olarak görebilirler. Normal olarak kabul edilen süre, penisin vajene girmesinden sonra 2 dakikadan daha az bir zamanda boşalmanın erken boşalma olduğudur. Ayrıca erken boşalma, çiftlerin henüz tatmin olmadan boşalmanın meydana gelmesi olarak da tanımlanabilir.

Genel olarak ilk ilişkilerde erken boşalma gerçekleşebilir. Bunun nedeni anksiyetedir. Stres ve sıkıntı durumu daha fazla sürerse, erken boşalma da bir süre devam edebilir. Zaman içerisinde erkeğin kontrolü eline almasıyla, bu sorun kendiliğinden kaybolabilir. Bilgi eksikliği ve yetersiz cinsel eğitim sebebiyle, bilhassa mastürbasyon konusundaki endişeler de önemli bir etkendir. Bazı durumlar ise organik bir sebebe dayanır. Örneğin erkek cinsel organının uyarılmasında hassasiyet artmış olabilir. Sonuç olarak birkaç hareketten sonra meni boşalır. Uretrit gibi iltihabi durumlarda buna yol açabilir.

Şayet enfeksiyon ya da düzensiz cinsel hayat gibi durumlar söz konusuysa, önce bunlar tedavi edilmelidir. İlk olarak bazı önerilerde bulunulur ve ardından geciktirici ilaçlar reçete edilir. Bunun dışında alternatif tıp yöntemleri ile erken boşalmayı geciktirmek olasıdır.

24.JPG


Erken Boşalmayı Geciktirici Bitkiler ve Besinler Nelerdir?

Erken boşalmayı geciktiren bitkisel çözümler ve bitkiler ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Erken boşalma tedavisi için, sizlere hem bitkisel çözüm yolları hem de geciktirmeyi sağlayan yöntemler hakkında bilgiler ve önemli ipuçları vereceğiz.

1-) Mentol-Bal: Bal ve mentol karıştırıldıktan sonra, cinsel ilişkiden 3-4 dakika önce penise sürülür. Erkeğin geç boşalmasını ve kolay sertleşmesini sağlayan etkili bir yöntemdir. Bununla birlikte mentolün içerdiği ferahlatıcı serinlik, eşinizin ilişkiden daha çok zevk almasını sağlar.

2-) Yaban sümbülü çayı: 5-6 adet yaban sümbülü yaprağını 1 bardak suya atın ve 2 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra içebilirsiniz. Yaban sümbülü çayı sinirleri gevşeterek rahatlık hissi verir ve erken boşalmayı geciktirir.

3-) Turp tohumu-Bal: 100 gram dövülmüş turp tohumu ile 200 gram balı karıştırın. Bu karışımdan sabah-akşam bir kahve kaşığı yiyerek boşalmayı geciktirebilirsiniz.

4-) Sarı kantaron ve Melisa çayı: Doğal ve rahatlatıcı bitki çaylarıdır. Sinir sistemini rahatlatır ve daha aktif bir cinsel yaşam sağlar.

5-) Tarçın-Vanilya: Kokusuyla da insanı cezbeden bu baharatlar, vücudun merkezi sinir sistemine etki ederek cinsel isteği arttırıyor.

6-) Bal-Muz-Ceviz: Magnezyum açısından zengin olan muz, endorfin (mutluluk hormonu) açısından da zengindir ve afrodizyak bir etki yaratır. Afrodizyak etkiyi en üst düzeye çıkarmak isterseniz, muzu ceviz ve bal ile birlikte yiyebilirsiniz. Tabii kilo sorununuz yoksa.

7-) Çilek: Afrodizyak yiyecekler arasında, akla ilk gelen meyve çilektir. Çileğin içerdiği vitaminler, cinsel organa giden kan dolaşımını hızlandırır ve cinsel isteği arttırır. Ayrıca serotonin ve endorfin salgılanmasını da sağlar.

:cool: Ceviz-Badem-Fındık: İçerdikleri doymamış yağ asitleri sayesinde cinsel isteği arttırırlar ve önemli afrodizyaklardandır. Buna rağmen, kalori açısından günde 8 taneden fazla yenilmesi önerilmez.

9-) Çikolata: Çikolatanın içerdiği Phenylethylamine adlı kimyasal madde, kişinin cinsel heyecanını arttırıyor ve mutluluk hissi veriyor.

10-) Havyar-İstiridye: Prostat bezlerine etki eden çinko açısından zengin gıdalardır. Erkekler üzerinde çok etkilidir ve cinsel isteği arttırır. Çinko, erkeklik hormonlarının oluşumuna katkı sağlar.

Erken boşalmayı geciktirici ve cinsel isteği arttırıcı birçok şifalı bitki formülleri mevcuttur. Bunlar arasında en etkili olanları yukarıda paylaştık. Bu besinler kullanım sıklıklarına ve kişilere göre değişik sonuçlar verebilir. Bazı besinler, açlığı gidermelerinin yanında afrodizyak etkiye de sahiptir. Dolayısıyla bu türde olan bitki, sebze ve meyveler tüketildiğinde cinsel isteği ve ruhu beslemektedir. Ayrıca bazı psikolojik durumlardan veya cinsel isteksizlikten kaynaklanan erken boşlamayı da önlerler. Geciktirici bitkilerin dışında, uygulama bakımından daha basit ve kısa olan farklı yöntemlerde vardır.Geciktirici Yöntemler Nelerdir?

1-) Cinsel ilişki esnasında erkek hareket ederken, boşalacağını hissettiği anda pelvik kaslarını sıkar. Cinsel ilişki sırasında boşalacağınızı hissettiğiniz an, penisinizi dışarı çekin ve 15 saniye kadar pelvik kaslarını sıkın. Bu sayede boşalma hissini geri döndürmüş olursunuz. Bu yöntemi (Tao yöntemi olarak adlandırılır) yapabildiğiniz kadar yapın. 1-2 hafta geçtikten sonra boşalmayı geciktirmeniz mümkün olacaktır.

2-) Uyarılmalar sonucu boşalacağını hisseden erkek, penisini dışarı çıkarabilir ve hareketsiz şekilde bekleyebilir. Daha sonra derin nefes alınmalı ve karın kaslarını sıkıca kasmalıdır. Bu yöntemle de boşalma hissi geri döndürülür. Uygulamayı boşalmadan evvel birkaç kez yapabilirsiniz. Ayrıca karın adalelerinizi kasarken, aynı zamanda pelvik kaslarınızı da sıkabilirsiniz.

3-) Erken boşalma problemi olan erkeklere, birçok seks Terapisti tarafından verilen bir uygulama; eşinizle belli bir müddet penetrasyon olmadan, yani penis vajene giriş yapmadan ön sevişme yapın. Bu uygulamanın amacı, çiftlerin kendi cinsel hazzını ön planda tutmak yerine, birbirlerinin ortak zevklerini düşünmelerini sağlamaktır. Çiftlere cinselliğin farklı boyutları da olduğunu öğretmek için, penetrasyonun gerçekleşmediği bir cinsel temas olmalıdır. Bu şekilde bir ilişki, erkekte boşalma kontrolünün kazanılmasını sağlar. Bu yöntemin 1-2 haftalık süreyle yapılması önerilmektedir.

4-) Cinsel ilişki sırasında belli aralıklar nefesinizi tutun. Bu sayede boşalmayı kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Nefes tutma egzersizleri 30 saniye aralıklar yapılabilir. Boşalma esnasında durun ve nefesinizi tutun. Böylece boşalma hissi geri dönecektir. Bu yöntemi 2-3 kere tekrarlamanız yeterli olacaktır. 1 hafta sonra olumlu sonuçlarını göreceksiniz.

5-) Boşalacağınızı hissettiğiniz zaman ilişkiyi kesin ve ön sevişmeye başlayın. Daha sonra tekrar ilişkiye başlayın ve bu döngüyü tekrarlayın. Bu egzersizi 1-2 hafta tekrarlayabilirsiniz.

6-) Bazı araştırmalara göre yoga yapmak da geciktirici bir etki sağlıyor. Yoga, psikolojik ve fiziksel egzersizlerden oluşmaktadır. Bu egzersizleri internetten, kitaplardan ya da yoga kurslarından öğrenebilirsiniz.

Erken Boşalma Tedavisi

Bahsettiğimiz bu uygulamalar biraz zaman alabilir, hatta haftalarca sürebilir. Sabırlı olmak ve uzun bir tedavi sürecinin olabileceğini bilmeniz gerekiyor. Şayet bu yöntemlerle başarılı olamıyorsanız, mutlaka bir doktora başvurmalısınız.

Bu konular da ilginizi çekebilir

erkeklerde cinsel isteksizlik ve çözüm yolları

gerdek gecesi ilişki nasıl olur
 
Bazı bitkisel kürler bir erkeğin bile duygusal sağlığını iyileştirmek ve bir erkeğin heyecan seviyesini daha uzun süre kontrol altında tutmasını ve sevişme aktivitesi sırasında meninin erken boşalmasını önlemesine olanak tanıyan duygularını daha iyi kontrol etmeye yardımcı olur. Hormonal sekresyon eksikliği de parasempatik sinirin yükünü siyenin erken boşaltılmasına neden olacak şekilde temizler, bitkiler uygun hormonal dengeyi geri yükleyebilir ve sorunu tedavi etmek için testosteron gibi yaşamsal hormonların salgılanmasını başlatabilir
 
Geri
Üst