Etiketler:
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Erken doğum bebeğin beynini vuruyor

Konu, 'Gebelik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Erken doğdukları için beyinleri zarar gören bebekler, yetişkin birer birey olduklarında davranış bozuklukları gösteriyor. İngiltere’deki Londra Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, 8 aydan önce doğan bebeklerin beyni hasara uğruyor. Doğumda anlaşılamayan beyin hasarı, yetişkinlik döneminde kişinin davranış bozuklukları göstermesine neden oluyor. Prof. John Wyatt’ın tespitlerine göre, toplumsal yaşama ayak uyduramayıp yasadışı yollara yönelenlerin çoğu erken doğmuş kişiler. Sadece İngiltere’de yılda 7 bin erken doğum meydana geldiğini belirten ünlü tıp dergisi Lancet de araştırma sonuçlarını açıklayarak, durumun endişe verici olduğunu kaydetti.

Erken doğum bebeğin beynini vuruyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beynini Dondurup Bebeği Kurtardılar

Beynini Dondurup Bebeği Kurtardılar

İngiltere’de doğum sırasında beyin sarsıntısı geçiren Olivia isimli bebek, 10 dakika boyunca oksijensiz kaldı. Kritik bir karar veren doktorlar, bebeğin kafasını özel bir cihazla dondurmaya başladı. İngiltere’de ilk kez böyle bir operasyona imza atan doktorlardan Prof. Marianne Thoresen, “Olivia 4 kilo doğmuştu ama hiç ses çıkarmıyor ve ağlamıyordu. Beyinde gerçekleşebilecek her türlü hasarı...
  2. doğumuma yakın bebek zarının erken yırtılması sakıncalımıdır

doğumuma yakın bebek zarının erken yırtılması sakıncalımıdır

rahim yırtılması tedavisi hamilelikte karın yırtılması Bebeğin normal fonksiyonları, büyüme ve gelişimi ve rahat hareket etmesini sağlamak için amniyon sıvısı gereklidir. Bu sıvı, amniyon ve koryon adı verilen zarlarla çevrilidir ve gebelikte oldukça önemli işlevleri olan dinamik bir sıvıdır. Amniyon sıvısı;...
  3. Erken Doğum Riski

Erken Doğum Riski

Erken doğum riski Sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmek bütün çiftlerin hayalidir. Ancak bazen elde olmayan bazı gelişmeler yaşanabilir. Beklenmedik bir zamanda bebeğinizin erken dünyaya gelmesi gibi. Buradan anne-babalara sesleniyoruz. Hemen endişelenmeyin ve paniğe kapılmayın… Çünkü bebeğiniz için yapılabilecek birçok şey var. Erken doğum, gebeliğin 37nci haftasından önce gerçekleşen doğuma...
  4. Erken Doğumlarda Bebeğin Yaşama Şansı Nedir?

Erken Doğumlarda Bebeğin Yaşama Şansı Nedir?

bu konu erken doğan bebeklerde yaşama şansı hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Bazı gebelikler normal doğum haftasına kadar sürmeden gebeliğin erken dönemlerinde doğum gerçekleşerek prematüre bebek dünyaya gelir. Günümüz de erken doğan prematüre bebeklerin yaşama şansı oldukça yüksek oranlara ulaşmışdır. Ben de 33 haftalık erken doğumla ikiz dünyaya getirerek prematüre bebek annesi...
  5. Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler paylaşım alanı olsun

Erken doğumdan sonra bebeğimi kaybettim. Yaklaşık olarak 32 gün hayata tutunmaya çalıştı ama acı haber geçen hafta geldi. Ben kendime gelemedim arkadaşlarım iki çocuğum sağlıklı ve yaşıyorlar ama anne olarak bebeğini kaybetmek ne kadar zormuş sizlere bu satırları yazarken bile ağlıyorum. Allah kimseye evlat acısı vermesin, Doyamadım yavruma doyuncaya koklayamadım erken doğum yaptım ve işte...

Sayfayı Paylaş