1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Erken Ereksiyon Sorunu

  Konu, 'Erkek Sağlığı' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  erken erkesiyon ,erkekler neden erken ereksiyon olur,erken erkesiyonun nedenleri,erken ereksiyonun tedavisi,erken ereksiyona çözüm,erken ereksiyonu önleme, < Konu Resmi..>


  Ereksiyon tanımı değişiklik göstermektedir

  Bu sorunun tam uzlaşılmış bir tanımı yoktur: Bazı yazarlar erkeğin eşini tatmin edemeden ereksiyon olması , kendi isteğinden önce erken ereksiyon olarak kabul etmişken, bazıları henüz ilişkiye girmeden ya da girdikten hemen sonraki birkaç saniye içinde erken ereksiyon olarak kabul etmektedir.

  İkinci tanım daha tatmin edici görünmektedir. Kimi yazarlar 3 dakikayı sınır almışlardır. Bize başvuran danışanların çok büyük bir yüzdesi sorunlarını “giremeden ya da birkaç kez gidip geldikten ya da 1-2 dakika içinde ereksiyon oluyorum” şeklinde ifade etmektedirler. Bununla birlikte erken ereksiyon var diye başvuran bazı danışanlarımızın ereksiyon sürelerini 10-15 dakika olarak belirttiklerine de rastlıyoruz.


  Kinsey yaptığı büyük araştırmada erkeklerin %75’nin ‘girdikten’ sonra iki dakika içinde ereksiyon yaşadığını tespit etmiştir. Bu araştırmacı hemen girdiği an ereksiyon olan diğer memelileride incelemiş ve bu durumun insanın hayvanlar arasındaki en yakın akrabası olan şempanzeler için de geçerli olduğunu bulmuştur. Şempanzenin ereksiyon süresi 20 saniyedir.
  Erken ereksiyon bir süre sonra sertleşme sorununu beraberinde getirir

  Birçok erkek bir tepki alıncaya yada başka birinden duyuncaya kadar durumun farkında olmayabilir. Bazıları durumu farkettiklerinde sıkıntı yaşayıp çare aramaya başlayabilir, diğer bir grup bu durumdan rahatsız olmaz ve eşide şikayetçi değilse çare aramayı düşünmez. Çok erken ereksiyon olup, girmeyi (penetrasyon) gerçekleştiremeyen ya da bunun sonucunda çocuk doğurma şansı olamayan grup muhtemelen en sık çare arayan gruptur. Erken ereksiyonlarınbir kısmında bir süre sonra sertleşme sorunları başlar ve bu sorun için çare aramaya başlarlar.

  Erkeklerin 3'te 1'i erken ereksiyon sorunu yaşıyor

  Kültürel yapısı değişen ülkemizde artık kadınlar kendi tatminsizliklerine neden olan bu sorun nedeniyle eşlerini yardım arama konusunda zorlayacak gibi görünmektedirler.

  Erkeklerin en az üçte biri erken ereksiyon olmaktadır; ancak görünüşe göre bunu sorun edenlerin sayısı oldukça azdır, çünkü toplumda daha az görülmesine rağmen bizlere başvuran erkeklerin çoğunluğu ereksiyon yani sertleşme sorunları yaşayanlardır.

  Erken ereksiyon yaşayanlar, çoğunlukla dikkatini başka yere verme, geciktirici (anestetik) krem kullanma gibi yöntemlere başvururlar ancak bu sorunu çoğunlukla çözmediği gibi, alınan zevki de büsbütün azaltmaktan başka bir işe yaramaz.

  Ön sevişme yapmak bu grup için durumu daha da ümitsiz hale getirir. Erken ereksiyon yaşayan eşleri çoğunlukla azalmış cinsel istek, orgazm bozukluğu gibi sorunlar yaşarlar. Eşin haklı olarak erken ereksiyon olmamdan şikayetçi, erkeğin stresini daha da arttırır ve sorun bir kısır döngü halinde sürer.

  Erken EreksiyonTedavisi Nasıl Yapılıyor?

  Erken ereksiyonun tedavisi zaman zaman çok kolay zaman zaman da oldukça zor olmaktadır. Sosyokültürel düzeyi yüksek ve performansa dayalı erkek cinsel kültürünü sorgulayıp değiştirebilecek olan bir grup erkek, çok kısa sürede önerdiğimiz bazı egzersiz ve biraz bilgilendirmeyle 1 seansta bile belirgin bir iyileşme göstermektedir. Tedavinin temelinde daha önce odaklanılamayan cinsel duyumların farkedilmesi ve başarma sıkıntısı ile mücadele yer almaktadır. Çift terapisi ya da en azından çiftin desteği çok önemlidir.

  Diğer bir grup ise seksin sonradan öğrenilebilecek bir şey olabileceğini kabullenmekte güçlük çekmekte ve hemen etki eden ilaç tedavisine yönelmektedir. Uygun vakalarda kullanılabilecek ilaçlar mevcuttur. İlaç kesildiğinde çoğunlukla durum tekrarlar o nedenle uygun danışma mutlaka alınmalıdır.

  Ereksiyonu geciktirmek amacı ile çeşitli ilaçlar denenmiştir. Lokal uyuşturucu kremler veya spreyler bunların başında gelmektedir. Ancak sadece penisin üzerindeki sinir uçlarını uyuşturmak fazla yarar sağlamaz.

  Sertleşme ve ereksiyon tüm otonom sinir sistemini ilgilendirmektedir. Esas büyük cinsel organın iki bacak arasında değil, iki kulak arasında olduğunu söyleyenlerin iddiasını hafife almamak gerekir. Ayrıca bu tür ilaçlar, lokal uyuşturucu etkisi ile ereksiyon geciktirmekten çok penisin duyarlığını azalttığı için, temastan duyulan cinsel zevki azaltmaktadır. Bu lokal uyuşturucu maddeler cinsel birleşme esnasında vajen duvarından emilerek bu dokuların hassasiyetini azalttıklarından, kadının orgazm olmasında gecikmeye yol açmakta ve sorunu adeta pekiştirmektedir. Bu yüzden bu tür sprey ve kremler tıbbi pratikte terk edilmiştir.

  Depresyon Tedavisinde Kullanılan ilaçların yan etkisi

  Son zamanlarda depresyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçların yan etki olarak ereksiyonu geciktirdiği fark edilmiş ve bu ilaçlar tedavide kullanılmaya başlanmıştır. Bu ilaçlardan hastalar yarar görmektedir. Ancak ereksiyon kontrolünde sırf ilaca dayalı bir tedavi yararlı olsa da, ömür boyu ilaç kullanmanın zorluğu nedeniyle cazip görülmemektedir. Aslında ereksiyonu kontrol edebilme bir öğrenme sorunudur. Hastanın bu öğrenimine yardımcı olmak amacıyla ilaçla tedavi edilmesi, veya daha doğru bir ifade ile, tedaviye ilaç eklenmesi doğru bir yaklaşımdır. Amcak esas olan, erkeğin kendini ve eşini memnun edecek şekilde ereksiyonunu kontrol edebilmeyi öğrenmesidir.

  Prezervatif kullanılmasının ereksiyonu geciktirmede yararlı olduğunu ifade edenler vardır. Doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmıyorsa, sırf ereksiyon kontrolü için prezervatif kullanılması çok cazip değildir.

  Her erkeğin aynı duyarlıkta olmadığı, aynı cinsel tepkiyi vermediği bir gerçektir. Yukarıda belirtildiği gibi, fazla cinsel heyecan duyan ve psikolojik anksiyete içindeki erkekler daha erken ereksiyon olur. Öyleyse, ereksiyonu kontrol etmek öğrenimi içinde öncelikle cinsel heyecanı yatıştırma ve sakinleşmek gelir. Hem zihnen hem bedenen gevşemek, sakinleşmek önemli oranda yardımcıdır. Sık cinsel birleşmede bulunmak ereksiyon aralarını ve dolayısı ile duyarlılığı azaltacaktır.


  Bu yöntem uygulanırken bekleme anında derin derin nefes alınmasının da yararı olmaktadır. Ayrıca **** terapistleri tarafından bu tür şikayeti olan çiftlere bir takım öğrenme egzersizleri yaptırılmaktadır


  TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  Erken ereksiyon , tedavisi en kolay cinsel sorunlardan biri. Eşlerin beraberce katılacağı bir psikolojik terapide, tedavinin başarı ile sonuçlanma şansı yüzde 90 oranında artabiliyor. Bugün için bilinen tedavi yöntemleri ise şunlar:

  Lokal uyuşturucular
  Penis ucunun hassasiyeti lokal uyuşturucularla azaltılabilir. Bunları çok sık kullanmak da sakıncalıdır. Bu yüzden geciktiricileri nadiren kullanın ve kullandığınız zaman prezervatif takmayı ihmal etmeyin.

  Lokal baskı uygulamak
  Erkek doruğa yaklaştığını hissettiği anda kendini geri çeker ve penisin ucunu parmaklarıyla 3-5 saniye sıkarsa ereksiyon geciktirilebilir. Bu yöntem ereksiyonu yüzde 10 ile 30 oranında azaltır ve belli bir süre uygulandığında erkeğin kendini kontrol yeteneğini artırır.

  Beyninizi kullanın
  Zamansız bir ereksiyonu engellemek istiyorsanız, o an başka şeyler düşünmeye çalışın. Örneğin 50′ye kadar sayın, o gün ne yediğinizi düşünün ya da günlerden hangisi olduğunu hatırlamaya çalışın.

  Düzenli cinsel ilişkiler
  Erkeğin penisi uyarılmaya karşı çok hassas olduğu için sık sık ilişkiye girmezse uyarılma eşiği azalıyor ve eski halini koruyamıyor ve doğal olarak daha erken ereksiyon oluyor.Eğer düzenli bir ilişki varsa, büyük bir ihtimalle bu sorun kendiliğinden ortadan kalkabilir.


   
  Son düzenleme: 21 Ağustos 2014
Erken Ereksiyon Sorunu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sorun

  Sorun

  Avatar koyamıyorum.Bu sadece benimle ilgili yoksa sitedemi bir sorun var?Birde imzama resim koyamıyorum.İlginize şimdiden teşekkürler...
 2. soru

  soru

  14 yaşındayım kapalıyım mezuniyette ne giyebilirim?
 3. soru

  soru

  sirkeyi ne kadar kullanıcazz
 4. soru

  soru

  merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum.bir sorum olcak şuan açıkta olan arkadaşlar varsa
 5. Soru : hamileliğin ilk belirtileri nelerdir ?

  Soru : hamileliğin ilk belirtileri nelerdir ?

  Hamilelik veya gebelik, kadının rahminde bir embriyo veya fetüs taşıdığı yaklaşık 9 aylık bir periyottur.Annenin rahminde bir veya daha fazla embriyo gelişmesine neden olan döllenme gerçekleştiğinde bir kadın hamile olarak kabul edilir. Normal, tam süreli gebelik 40 haftadır ve 37-42 hafta arasında değişebilir. Her trimester kendi özel hormonal ve fizyolojik değişiklikleriyle birlikte gelir....

Sayfayı Paylaş