Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

bende hamile kalmak istiyorum göğüslerimde aşırı ağrı kasığımda ağrı var ama umud edemiyorum artık bişey çıkmıyor daha adetim geçikmedi ama bakalım :(

yarn adet olmam lazm.. ınsallah olmam.. hıcbı belrtım yok ama yınede bı umudm var.. inşallahh..

selam

bende hamile kalmak istiyorum göğüslerimde aşırı ağrı kasığımda ağrı var ama umud edemiyorum artık bişey çıkmıyor daha adetim geçikmedi ama bakalım :(

arkadaşlar merhaba bende bu siteden çok şey öğrendim hepinize teşekkürler..4 aylık evliyim evlendiğim günden beri çocuk istiyoruz fakat sonuç olumsuz zaten yumurtlama dönemiyle ilgili bilgileri sonradan netten öğrendim desem yalan olmaz bu yüzden son ay yumurtlama gününü hesaplayarak bilinçli çalıştık bebek için :) ben ayın 2 sinde adet görmüştüm adet günümün 7 gününden itibaren başlayan ve bu güne kadar şiddetlenen göğüs ağrılarım var özellikle sağ göğsümde batmalar var kasık ağrım yok fakat belim sürekli ağrıyor otururken kalkarken ağrım sıklaşıyor sonra midemde gün içinde sürekli öğürme hissi var hafif bulantı gibi ama öğürsem çıkarıcakmışım gibi :S adetime 10 gün kaldı çk merak ediyorum bi kaç gün önce kayınvalidem aradı çocuk yokmu daha doktora gidin diyor :( daha 4 ay oldu daha çok sitres oluyorum tecrübeli annecikler bunlar hamilelik belirtisi olabilirmi acaba

aranıza yeni katıldım adedime 15 gün varken kasıklarımda igneleme gibi ani sancılar oluyo ve kafamı yasladığım an uyuyordum aşırı yorgunluk vardı.idrar testi yaptım sonuç negatif çıktı şaşırmadım buna alışmıştım.kasıklarımda agrı şiddetlenince doktora gittik 3 haftalık hamileymişim idrar testi için bir adet gününün geçmesi gerekiyomuş Rabbim herkeze nasip etsin

en son martın 5inde adet oldum...bugun 26 nısan ve ben hala adet olmadım..İlk bir tane test yaptım adetim geciktikten hemen sonra ve ikinci çizgi çok açık çıktı.bi kac kişiye sordum pozitif olarak değerlendirileceği soylendı..sonra 1 hafta geçti tekrar test yaptın negatif sonra bir kaç gün sonra birtane daha yaptım oda negatif çıktı..

benım sol kasıgımda ara ara bi atma oluyor..sanki orda nabız atıyormus gibi.ani bi hareketle bazen kasıgıma bir bakma oluyor..göğüslerin büyüdü.adet gecikmemden 1 -2 gün sonra yeşilimsi bir akıntım vardı şimdi beyaz bir akıntım var...miğdemde bazen bulantı oluyor ama kusma olmuyor.başım bazen cok agrıyor ve genellikle yatagıma uzandıgım zaman başım dönüyor..yada yere eğilip kalkarsam başım dönüyor.

sizce bunlar belirtimidir..ben 10 aydır evliyim ve 20 yaşındayım...

canım baş dönmesi bilinenin aksine ilk gebelik belirtisi değildir
ilerleyen aylarda daha çok oluyor
onun dışında her kişinin belirtisi aynı olmuyor
ama bendeki en bariz belirti adetime 7-10 gün kala göğüslerimdeki dolgunluktu
evde yapılan testlerin herzaman yanılma payları oluyor
en kesin test kan testi
bence kan testi yaptır, eğer gebelik varsa gecikmeden kullanman gereken ilaçlar yada yaptırman gereken testler olabilir

Benimde göğüsümde hassasiyet var...parmağımın ucuyla bile dokunsam içten sızlıyor.ama dediğim gibi emin olamıyorum...bende birde ateşlenme ve ayaklarımın altında acayip kaşınma oluyor...ya tecrübeliler aydınlatırsa sevinirim lütfen

Geri