Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

merhaba kızlar siteye son yazdıklarımız silinmiş..benim çatlatma iğnesi hüsranla sonuçlandı tam gününde adet oldum.bu ay nasipse 31 aralıkta aşılama yapılacak dua edin kızlar lütfen...artık kafayı yemek üzereyim depresyondayım resmen yaaa..inşallah tutarda size güzel haber verebilirim.

:baby:merhaba kızlar siteye son yazdıklarımız silinmiş..benim çatlatma iğnesi hüsranla sonuçlandı tam gününde adet oldum.bu ay nasipse 31 aralıkta aşılama yapılacak dua edin kızlar lütfen...artık kafayı yemek üzereyim depresyondayım resmen yaaa..inşallah tutarda size güzel haber verebilirim.

selam kızlar ben aranıza yeni katıldım gercekten yararlandıgım bılgıler edındım ben bısey merak edıyorum yardımcı olursanız sevınırım benım yaklasık 8 gun once yumurtam catladı ve su ıkı uc gundur felaket belım agrıo ve cok yorgun uyanıorum yaklasık bır haftadır kasıklarım agrıo ama goguslerımde hasaslık yok adetımede 4 -5 gun var atesımde 36.6 cıkıo test yaptırmalımıyım beklemelıymıyım bılmıorum

asyakayra tebrık ederım canım allah sanada bebegıne de saglıklı omur versın dualarını eksık etme bızden bakalım bende de bı umt var ufakta olsa ınsallah 4-5 gun sonra olumlu haber alırım

mrb arkadaşlar bende siteyi uzun zamandır takip ediyorum....2.5 yıllık evliyim..yeni hamile kaldım..adet gününüz gelene kadar çok değişiklik olmuyor.adet gününde gene adet sancısı oluyor.ağız tadı değişiyor ve gögüs uçlarında değişiklik oluyor...benim fark ettiğim değişiklikler bunlardı..yardımcı olması açısından yazdım...allah isteyen herkese nasip eder inşallah...burda herkes aynı şeyi yazıyor biliyorum ama stres çok etkiliyor..kafanız rahat olsun...oyalanacak birşeyler bulun gebe kalmayı çok düşünmeyin..

tebrik ederim arkadaşım... inşallah sağlıklı bi bebişin olur

tebrik ederim asyakayra. Allah tamamına erdirsin. sağlıklı alırsın bebeğini kucağına inşallah. Darısı tüm bebek isteyenlere olsun inşallah... Buradan diğer arkadaşlara da bişey demek istiyorum. Bir çok yazı okudum her ay hamile kalmak için çabalayıp kafasına takanları. Çok düşünmedikleri zaman, olmayacak artık deyip de kafasına takan bir sürü insanın hiç beklemediklerinde hamile kaldıklarını söylediklerini okudum. Yumurtlamadan sonraki bekleme süresi gerçekten çok zor. Bende aynı aynı duygulardayım ama takıntı yapmadan dikkati başka yerlere yönlendirip Allahın bize hayırlı olanı vereceğini düşünerek kendimizi rahatlatmamız gerekiyor. Allah hepimize hayırlısını versin. Dualarımızı kabul etsin inşallah . İsteyen hiç kimseyi çocuksuz bırakmasın....

arkadaşlar bu yazıyı paylaşmak istedim...

GEBE KALMAK İSTİYOR MUSUNUZ?

İstemelerine rağmen gebelik elde edemeyen çiftlerden bazılarında altta yatan problem uygun zamanda ve yeterli sıklıkta ilişkinin olmaması, ya da uygulanan yanlış yöntemler gibi çok basit nedenler olabilir.

Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir.
Uygun zaman
Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması gereken ilk soru en uygun zamanın ne olduğudur. Düzenli adet gören kadınlarda yumurtlama genelde adet siklusunun 14. gününe denk gelir. (adet kanamasının başladığı günden itibaren 14. gün). Ancak yumurtlama tarihinde sapmalar olabileceği, ve sperm ile yumurta hücresinin kadın vücudu içinde yaşama potansiyeli göz önüne alındığında 9 ile 15. günler arasında gün aşırı cinsel ilişki olması gebelik şansını yükseltir.
İlişkinin her gün önerilmemesinin sebebi erkeğin sperm kalitesini düşürmemektir. Her ilişkiden önce erkeğin en az 48 saat süreyle boşalmaması özellikle sperm sayısı düşük ya da sınırda olan erkekler için yararlıdır. Alınabilecek başka bir önlem de ilişkinin sabah olmasıdır. Boşalmanın olmadığı geceyi takip eden sabah erkeğin sperm düzeyleri en yüksek sayıdadır. Ancak bu ilişkiler yaşanırken "bugün mutlaka ilişkide bulunmamız gerekir" şeklinde stres yaratmak gebelik açısından olumsuz etki gösterir. Bu stresi gidermek için olayı kendi haline bırakmak veya egzersiz, yürüyüş gibi stres giderici faaliyetlerde bulunmak gereklidir. Unutulmamalıdır ki üreme sistemini yöneten bütün hormonlar hem fiziksel hem de ruhsal strese karşı hassasdır.

merhaba arkadaslar
benmde mart 3 yılm olacak evliligimin.
ama biz daha yeni bebek istiyorduk su 3 aydır ....
ve gecenlerde cok rahatsızlandım.grip falan oldum doktora gittik orda doktor test istedi ne olur ne olmaz bakmadan ilaç yazmıyım diye ve biz diyordukki 7 8 ay sürer hamile kalmam çünki 2 seneyi askın bir süre korunduk.. ama hcg 265 cıktı doktor hamilesin diyince havaalra uçtumm...hemen eşimi ardım.. ay kıyamam nasıl seviniyordu..
hattaaa iyice emin olayım diye birde gebelik testi yaptımm..:abo:
bir kac hafta sonra konrole gidicem inşallah..
rabbim isteyen herkese bu heyecanı tattırsın...

Geri