Erken Gebelik Belirtileri hamileliğin 12 işareti

Cevap: Erken Gebelik Belirtileri

Neyse sıkma canını daha fazla hakkımzda hayırlısı neyse o olsun inşallah:) benimde uykum yok eşimde nöbette,o yokken böyle uykusuz gecelere devam,bide iyi tarafınfna bak alıştırma olur bizim için ilerde lazım olucak:)

slm kızlar bu sabah test yaptım negatif çıktı ama inanmadım çünkü bi yerde dbest güvenli sonuç vermiyo diodu bizim yönteme göre hamile olduğumdan emindim hatta eşime bile söyledim galiba bu ay hamileyim dedim öyle hissediyorum dedim o da benimle duygularını paylaştı bende senin hamile olduğuna inanıyorum dedi inanmakla kalmadı cinsiyetini bile söyledi kızımız olcak dedi kendimizi o kadar kaptırdık ki isim bile düşünmeye başlamıştık eşim hislerine ben ise hem belirtilere hemde bizim yönteme çok güveniyordum neyse fazla meraklandırmayım sizi sonuç negatif regli oldum çok üzüldüm çok büyük hayal kırıklığına uğradım çünkü çok inanıyodum ama sonuç hüsran kendimi o kadar kaptırmışım ki hala inanamıyorum düşünüyorum acaba üzerinemi görüyorum die:) her ay gebelik testi yapardımm yapar yapmaz reglim gelirdi demekki bu ay da test yapmamı beklemiş:) allah herşeyin hayırlısını versin arkadaşlar yüce rabbim inşallah bizede sağlıklı hayırlı bi evlat nasip eder bizede annelik duygusunu tattırır inşallah
uzelme canim insallah onumuzdeki ayda guzel haberini aliriz rabbim isteyince verir regliyin gununude baya gecmisti olsun onumuzdeki ay benim kiz kardesim 10 aydir deniyordu ama bu ay guzel haberi verdi onunda regli hep geciyordu 10 gun falan ama bu ay benim icime dogdu onun hamile oldugu 5 gun gecti ve test yapmasini soyledim sonuc pozitif cikti ama onun esinde atis sifirliligi varmis doktorda geci boynozu pekmezi yemesini tafsiye etti ve pozisyon olarakda su l sekliyle domelme seklini tafsiye etti ve bu ay tuttu insallah sendende boyle guzel haberleri aliriz siz kac aydir deniyosunuz bebisi rabbim hepimizin yaninda olsun allaha emanet olun.

Duygucuğum çok üzüldüm inan,aynı hayal kırıklığına bende uğramıştım,ve artık eylül,ekim ayına kadar hamillik olayını hiç düşünmicem,kafam rahatlasın psikolojimde düzleir hem o vakte kadar olursa süper olur ama olmazsada önemsemicem,bu zaman zarfında da folik asite eksikliğini gidermek amacıyla takviyeye başlıcam biliyorusnuz folik asit bebeğin beyin gelişiminde çok etkili ve hamile kalmadan en az3ay önceden başlanması gerekiyor,o nedenle hem hazırlık dönemimd ebitmiş olur kafam dahada rahat olur stresimde azalmış olur,bende sizde öyle yapın hem bi nebze uzaklaşmış olursunuz stresten,bi tarih belirleyin,ama o zamana kadar çalışmalara devam:)bide kızlar aramızda kalsın ilişkiden sonra ayaklarınız tamamıyla yukarı yani vücunuz L şeklinde olucak şekilde havaya dikin spermlerin rahme ulaşmasını kolaylaştırır diye duymuştum, ben denemedim ama eylül ekim gibi denicem,:)belki faydası olur duygucum sen yakın zamanda düşünüyorsun sanırım bu ay birde öyle dene işe yararasa haberimiz olsun:)
slm ebrucugum su le seklini bu ay denedik yumurtlama gununde 6 gun boyunca hep denedik insallah bu ay tutmustur nasip artik su sert cisimide hergun konturol ediyorum hala yukarda assa inmedi ve kuculdu nohut kadar nasip insallah guzel haberdir bakalim benim reglimede 3 gun kaldi.

Merhaba kısslar,

Sizi hep okuyordum ama yeni üye oldum. Ben de –hayırlısıyla- bi bebeğimin olmasını çok istiyorum. Bu ay çok ümitlendim çünkü bi çok belirti hissediyorum. Öncelikle adet günüme daha 10 gün varken göğüslerimde şişme ve uçlarında ağrı başladı, giderek artıyor. Sonra sırt/bel ağrısı, mide yanması, hafif bulantı ve halsizlik, ağzımda kuruluk ve acı tat…

Ama bi yandan da acaba psikolojik mi diye içten içe korkuyordum. Ve kafam sürekli bununla meşgul olmaya başladı artık. Bana 1-2 gün sonra bile kanda belli oluyor demişlerdi. Ben de varsa da yoksa da bileyim, stresinden kurtulayım diye dün sabah kan testi yaptırdımJ Kan testi yaptırdığım gün şüpheli ilişkiden 5 güncük ya da 7 gün sonrasıJ Güldüğüme bakmayın, beta hcg sonuç: 0,1 çıktı!...

Çok üzüldüm, kendimi bıraktım resmen. Daha sonra internetten araştırdım, doktorlar beta hcg’nin döllenmeden hemen sonra başlamayacağını söylüyorlar (farklı sayılar olmakla birlikte) 7-10 gün sonra hcg salgılanmaya başlar diye yazıyor.

Arkadaşlaaar hala içimdeki beklenti tam olarak sönmediL Lütfen bilen birisi söylesin bana, beta hcg değerim 0,1 iken bu ay bebeğime kavuşma ümidim olabilir mi hala?

Mrb cinderella,aramıza hoşgeldin,canım burda kastedilen döllenme zaten bebek rahme yerleştiği andan yani yumurtayla sperm hücresinin birleşip rahme yerleştiği andan itibarenki yerleşmeyle başlayan süreç zaten,ve oda bildiğim kadarıyla yumurtlamadan sonra gerçekleşiyo,yani zaten gebelik o dönemde oluştuğu için adetine 1hafta kala hormon düzeyinin artması gerekiyo,yani yaptırdığın BHCG testi maalesef doğru,seni haayl kırıklığına uğratmak istemezdim ama,gerçek bu canım,sadece idraradaki Hcg hormonu adet geçiktikten sonra ortaya çıkıyo kandaki gebelik oluştuktan sonra zaten hemen yükselmeye başlıyo:)

slm kizlar bizim gelinimizle kardesim hamile sun gelin ucbucuk aylik kardesim bir aylik hamile onlar turkiyede yasiyolar su bizim yontemi onlarada uygulattim yazik haberleri bile yokmus bu koca kari yonteminden neyse ikisindede o sert cisim kaybolmamis ama yukardaymis yani kizlar gecen ay bendede assadaydi ve regli oldum bu ay yukarda bakalim insallah bebis vardir yani bilginiz olsun assada hemen ele degiyorsa bebis yok demektir ama yukardaysa ele yukarda degiyorsa bebis var demek insallah dogrudur eger dogruysa bendede bebis var bide kizlar ben cok yemek yiyorum sanki karnimda fil var hic doymuyorum kilo alcam bu gidisler ne olcak bu doyumsuzluk.

slm kizlar bizim gelinimizle kardesim hamile sun gelin ucbucuk aylik kardesim bir aylik hamile onlar turkiyede yasiyolar su bizim yontemi onlarada uygulattim yazik haberleri bile yokmus bu koca kari yonteminden neyse ikisindede o sert cisim kaybolmamis ama yukardaymis yani kizlar gecen ay bendede assadaydi ve regli oldum bu ay yukarda bakalim insallah bebis vardir yani bilginiz olsun assada hemen ele degiyorsa bebis yok demektir ama yukardaysa ele yukarda degiyorsa bebis var demek insallah dogrudur eger dogruysa bendede bebis var bide kizlar ben cok yemek yiyorum sanki karnimda fil var hic doymuyorum kilo alcam bu gidisler ne olcak bu doyumsuzluk.
slm canım bu kocakarı testini fazla kafana takma bende de bu ay sertlik yoktu ama sonuç hüsran oldu çok ümitlenmiştim ama olmadı sana tafsiyem kendini fazla kaptırma hevesini kırmak istemem ama bende bu ay iştahlıydım hatta bigün gece 3 te kalkıp sucukları çatala takıp ocakta pişirip yediğimi bilirim inşallah sende vardır senden güzel haberleri alırız ama bu bizim test kendi adıma konuşuyum fos çıktı

üzülerek söylemeliyimki kızlar duyguya katılıyorum,bende çok ümitliydim bu kocakarı yönteminden,ama merakımdan dün banyo yaparken tekrar kontrol ettim normaldede varmı bu sertlik diye,bu arada belirteyim adetim 2gün önce bitti henüz ilişki bile yaşanmadı ve maalesef o sertlik hala var:( yani kızlar daha evvel hiç deneyip bakmadığım için o sertliğin farkında olmayışımız bizi belkide bu kadar bu yöntem etrafında dolandırdı,ama dün bu acı gerçekle karşılaştım:( yani zaten normaldede varmış o sertlik ama biz belkide hiç farkına varmadık:( o nedenele sanırsam bizim bu yöntem koca bir yalan:(

Geri