1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Erken Gebelik Testi Predictor Early

  Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  predictor early, en erken gebelik testi, predictor early gebelik testi Çiftler evlendikten bir süre sonra bebek sahibi olmak ister ve bunun için de birtakım yöntemlere başvurur. Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri olan erken gebelik testi hakkkın da sizler için önerebileceğimiz markalardan biri olan ve adetten 4 gün önce kesin sonuç veren predictor early hakkın da merak ettiğiniz tüm bilgileri sizler için melekler mekanı olarak bu yazımız da paylaşıyoruz.
  < Konu Resmi..>

  Predictor kullanmak için en uygun zaman;
  Predictor kullanmak için en uygun zamanın hangisi olduğu kanama düzeninize (menstrüel siklus) göre değişmektedir.

  Kanamalarınız düzenli ise;
  Eğer kanamanızın başladığı ilk gün ile bir sonraki kanamanızın başladığı gün arasında hep aynı sayıda gün var ise kanamalarınızın düzenli olduğu söylenebilir. Düzenli bir siklusunuz var ise Predictor'ü geciktiğiniz ilk günden itibaren kullanabilirsiniz.


  Kanamalarınız düzensiz ise; Her ay kanamalarınızın başladığı ilk günler arasındaki gün sayısı değişiyorsa siklusunuz düzensiz demektir. Örneğin bir sefer 27 gün sonra, sonraki ay 29 gün sonra kanamanız başlıyorsa siklusunuz düzensizdir. Bu durumda son altı ay içindeki en uzun siklusu normal kabul etmelisiniz. Kesinleştirmek için bir gün daha ekleyip hala kanamanız gerçekleşmediyse Predictor'ü kullanabilirsiniz.

  Predictor nasıl çalışıyor?
  Hamile kaldığınız andan itibaren vücudunuz gebelik hormonu hCG üretmeye başlar. İdrarınızla gittikçe daha çok hCG atılmaya başlar. Predictor Gebelik Testi adetinizin geciktiği ilk günden itibaren idrarınızdaki hCG'yi tesbit edebilir.

  Doğum kontrol hapı kullanmaya devam ediyorsanız;
  Doğum kontrol hapı kullanmanın Predictor'ün güvenilirliği üzerinde hiçbir etkisi yoktur.
  Hap kullanırken hamile kaldığınızı düşünüyorsanız Predictor'ü ne zaman kullanmanız gerektiğini belirlemek kolay olmayacaktır. Normal olarak hapı almayı bıraktığınız hafta kanamanızın gerçekleşmesi gerekmektedir. Eğer üç haftadan daha fazla geciktiğinizini ve hamile olduğunuzu düşünüyorsanız Predictor Gebelik Testini uygulamalısınız. Eğer hamileyseniz vücudunuzda Predictor Gebelik Testinin çalışması için yeterli miktarda hCG oluşmuştur.
  Kanama sırasında testin uygulanması hatalı sonuç verebilir bu nedenle uygulama için kanamanın sona ermesi beklenmelidir.

  Doğum kontrol hapı kullanmayı henüz bıraktıysanız
  Eğer doğum kontrol hapı kullanmayı henüz bıraktıysanız adetlerinizin düzene girmesi biraz zaman alabilir. Kanamanızın gerçekleşmesi normalde olması gerekenden daha uzun süre alabilir. Bu nedenle kanamanızın geciktiğini ve nedenini öğrenmek için Predictor kullanmanız gerektiği söylenemez. Fakat her durumda eğer üç haftadan daha uzun bir süre geçtiğini ve hamile olduğunuzu düşünüyorsanız Predictor Gebelik Testini uygulamanız mantıklıdır. Çünkü şüphelerinizde haklıysanız Predictor'ün çalışması için yeteri kadar hCG vücudunuzda üretilmiştir.

  Test sonucu negatif ancak doktora gidildiğinde pozitif çıktı.
  Test çok erken uygulanmış. Birkaç gün sonra yapılsa pozitif çıkacaktı (Gebelik hormonu hCG ilk bir kaç gün düşük olabilir).

  Kontrol penceresi veya sonuç penceresinde tam yuvarlak şekil oluşmadı.
  Bazen olabilir ancak düzensiz bile olsa leke olması testin çalıştığını gösterir.

  Hiç leke olmadı.
  Yeterli miktarda idrarla temas olmamıştır. Pembe emici çubuk tam olarak idrarla temas etmelidir.
  Öneri olarak idrarı kaba alıp denenmesi istenebilir.

  Bir veya birkaç pencerede mor leke oluşması
  Yetersiz idrar veya aluminyum ambalajın hasarlanmasından dolayı çubuk nem çekmiştir.

  Pencerede oluşan leke çok zor okunuyor.
  Analyte çok az miktarda olduğu için net sonuç okunamıyor. Birkaç gün sonra tekrarlanırsa net sonuç alınacaktır.

  Predictor nasıl çalışıyor?
  Bir kadın hamile kaldığında vücudu hCG (insan koryonik gonadotropin) olarak bilinen bir hormon üretmeye başlar ve bu hormon gittikçe artan miktarlarda idrarda bulunur.
  Predictor bu hormonun varlığını tespit eder.

  Predictor ne kadar kesin sonuç verir?
  Predictor, doktor ya da hastane tarafından yapılan gebelik testleri kadar kesin sonuç verir.

  Testi sabah mı uygulamalıyım?
  Hayır. Predictor'ü günün herhangi bir saatinde uygulayabilirsiniz. İlk sabah idrarını kullanmanıza gerek yoktur.

  Predictor aç karnına mı uygulanmalıdır?
  Farketmez. Predictor aç ya da tok karnına uygulanabilir.

  Predictor'ü ne kadar erken dönemde kullanabilirim?
  Predictor, adet gecikmenizin ilk gününden itibaren idrarda hCG varlığını tespit eder. Eğer düzensiz adet görüyorsanız, çok erken test yapmamış olmak için en uzun adet döneminizi alarak üzerine bir gün ekleyiniz.

  Testi bir kaba idrar yaparak kullanabilir miyim?
  Evet. Dilerseniz testi idrar akımınıza tutmak yerine,bir kap içine idrar yapıp,emici pembe ucun tamamını kaptaki idrara en az bir saniye batırarak da uygulayabilirsiniz.

  Kullandığım ilaçlar test sonucunu etkiler mi?
  Predictor, sadece hCG veya hMG içeren fertilite ilaçlarından (kısırlık tedavisinde kullanılan ilaçlar) etkilenir. Diğer kısırlık tedavisi ilaçları, antibiyotikler, ağrı kesiciler veya gebeliği önleyici haplar test sonucunu etkilemez.

  Test sonucu pozitif çıkarsa ne yapmalıyım?
  Eger test sonucu pozitif çıkarsa doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Doğum öncesi erken bakım, hem sizin hem bebeğinizin sağlığı açısından büyük önem taşır.

  Test sonucu negatif çıkarsa ne yapmalıyım?
  Eger test sonucu negatif çıktıysa idrarınızda gebelik hormonu (hCG) tespit edilmemiştir ve hamile değilsiniz.
  Eger bir hafta içinde adet görmezseniz, doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

  Test sonucunu okumadan önce 4 dakikadan az beklediysem ne olur?
  Test sonucunu 4 dakika geçmeden önce okuduysanız teste çalışması için yeterli zamanı vermemiş olabilirsiniz ve sonuç hatalı okunmuş olabilir.

  4 dakika sonunda sağdaki kontrol penceresinde renk oluşmazsa ne yapmalıyım?
  Testi tam olarak kapatıp kapatmadığınızı kontrol edin. Eger tam kapatmamışsanız talimatlara uygun olarak kapatarak 4 dakika daha bekleyin ve sonucu okuyun. Eger sağdaki kontrol penceresi hala renklenmiyorsa aşağıda yazılı bilgi hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Predictor testini birden fazla kullanabilir miyim?
  Hayır, testi yalnızca bir kere kullanabilirsiniz.


   
 2. mylife-17

  mylife-17 Hamiş Melek

  Kayıt:
  22 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  231
  Beğenilen Mesajlar:
  141
  Ödül Puanları:
  43
  Şehir:
  Çanakkale
Erken Gebelik Testi Predictor Early konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En erken gebelik testi ne zaman yapılmalı ?

  En erken gebelik testi ne zaman yapılmalı ?

  Erken gebelik belirtileri erken gebelik testi erken gebeliğin oluşmasına neden olan etkenler Bildiğiniz üzere kadınlarımız gebelik hususunda inanılmaz hassaslar ve inanılmaz meraklılar. Peki bir kadın hamile olduğunu düşündüğü andan itibaren gebeliği en erken ne zaman tespit edebilir. Kullanılan gebelik testleri erken hamileliğin tespiti için ne kadar güvenilir ? Öncelikle gebeliğinizin...
 2. Predictor Gebelik Testi nedir?

  Predictor Gebelik Testi nedir?

  predictor gebelik testi nasıl kullanılır,predictor gebelik testi güvenilirmi,predictor gebelik testi doğru sonuç verirmi,predictor gebelik testi hakkında bilgiler Predictor gebelik Testi adetinizin geciktiği ilk günden itibaren günün herhangi bir saatinde kullanılabilecek basit ve güvenli bir gebelik testidir. Bir kadın hamile kaldığında vücudu hCG (insan koryonik gonadotropini) olarak...
 3. Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

  Erken Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

  erken gebelik testi, gebelik testi ne zaman yapılmalı, gebelik testleri Sevgili melekler mekanı.com üyeleri ve ziyaretçileri tarafından bebek sahibi olmak isteyenler tarafından bize en çok yönelitilen sorulardan biri olan erken gebelik testleri, en erken gebelik testleri, gebelik testi ne zaman yapılmalı? En erken gebelik testi ne zaman yapılır gibi sorularınıza yanıt olarak gereken bilgileri...
 4. erken gebelik testi

  erken gebelik testi

  selam çok yeni evli sayılırım senemizi bile doldurmadık henüz eşimle düzenli bir korunmamız yok hatta geçenlerde kazaya bile maruz kaldım diyebilirim benim öğrenmek istediğim adet günüm geçmeden en erken gebelik testi yapılabilirmi aslında bebem olsun istiyorum ama yeni evli olduğumuz için evliliğin tadını biraz daha çıkarmak istiyorum çok kararsızım neyse herşeyin hayırlısı olsun diyelim...
 5. predictor gebelik testi silik çıktı

  predictor gebelik testi silik çıktı

  dün gece erken gebelik testi yaptım bugun adet olmam gerekiyor hiçbir belirtim olmadıgı için gebelikten şüphelendim 2. çizgi hemen silik çıktı sizce hamilemiyim ???

Sayfayı Paylaş