Etiketler:
  1. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28

Erken menapoza dikkat

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

menopozda alinan kilolara dikkat erken menopoza 4 bitkisel cözüm menopoz döneminde neler yapmali. Erken menapoz riskine dikkat meleklerim Japonya'da yapılan bir araştırma, sık egzersiz yapan ve sağlıklı beslenen kadınlarda erken menopoz riskinin daha fazla olduğunu ortaya çıkardı..

Gifu Üniversitesi’nde yürütülen çalışmada araştırmacılar, yaşları 35 ve 56 arasında değişen 3,100’den fazla kadına on yıllık bir süre içinde beslenme ve egzersizle ilgili anket yaptılar.

Araştırma, erken menopoza girme olasılığının sık egzersiz yapan kadınlarda yüzde 17, doymamış yağ ağırlıklı beslenen kadınlarda ise yüzde 15 oranında fazla olduğunu ortaya çıkardı.

Uzmanlar, egzersizin östrojen hormonu düzeyini düşürdüğü için erken menopoza yol açabileceğini belirtti.

Erken menapoza dikkat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erken menapoz nedir ? tüp bebek yapılır mı?

Erken menapoz nedir ? tüp bebek yapılır mı?

menepozda tüp bebek menepozda hamilelik menopozda hamilelik olurmu olurmu tüp bebek Erken menapoz kadının 35 yaş öncesi adet görmemesi durumudur. Bu durumu olan kadınlarda çocuk isteği olsun veya olmasın mutlaka jinekolojik takipler yapılmalıdır. Çocuk isteği olan kadınlarda ilaç denemeleri yapılıp yumurta geliştirmeye çalışılabilir. Bu kadınlarda ön tetkiklerden sonra durum değerlen...
  2. Erken Menepoz acaba menepoza mı giriyorum diyenler buraya

Erken Menepoz acaba menepoza mı giriyorum diyenler buraya

Erken Menopoz acaba menopoza mı giriyorum diyenler buraya erken menopoz sebepleri, erken menopoz belirtileri, erken menopoz nedir Bir çok kadın yaşı daha genç olmasına rağmen erken menopoz riskiyle karşı karşıyadır.Peki öyleyse erken menopoz nedir bu konuda bir göz atalım.. Bir kadında adet kanamalarının 35 yaşından önce kesilmesine erken menopoz adı verilmektedir. Günümüzde halk...
  3. Erken menopoz en erken kaç yaşında görülür?

Erken menopoz en erken kaç yaşında görülür?

erken menepoz nedir,erken menpoz belirtileri,erken menepoz nedenleri,erken menepoz tedavisi,erken menepoz hakkında bilgiler Tanımından da anlaşılacağı üzere erken menopoz denilebilmesi için adet kanamalarının başlamış ve düzenli hale gelmiş olması gerekir ve bu ortalama 13 yaşında olur. Altta yatan nedene göre değişmek üzere 17-18 yaş kadar erken yaşta gelişen erken menopoz olgularına...
  4. Erken menepoz genetikmi?

Erken menepoz genetikmi?

erken menepozu genetik faktörlermi belirler,erken menepozun sebebi genetik faktörlermi,erken menepoz nasıl belirti verir,erken menepoz tedavisi hakkında bilgiler Doğal menopoz kesinikle genetikten etkilenen bir durumdur ve kız kardeş, abla, annenin menopoza girdiği yaş ne kadar ileriyse bir kadının da o kadar geç menopoza gireceği söylenebilir. Ancak erken menopoz doğal süreçten uzak, yani...
  5. Erken menopoz için Evenıng Prımrose Oıl kullanan varmı ?

Erken menopoz için Evenıng Prımrose Oıl kullanan varmı ?

Herkese merhaba, arkadaşlar son günlerde düzensiz regl dönemlerim oldu. Doktora gittim erken menopoza girdiğimi yapılan tetkitler sonucu öğrendim. Hamile kalmak için fazla zamanımda şansım da yokmuş. Doktor bir an önce tüp bebek yaptırmamı önerdi. Bende internetten araştırmaya koyuldum.Menopoz neden oluyor diye. Östrojen düşünce menopoz gerçekleşiyormuş. Bende östrojen içeren besinler hakkında...

Sayfayı Paylaş