Ertesi gün hapı kullananlar hamile kalabilir mi

Günay İZO

Yeni Üye
Üye
Ertesi gün hapı kullananlar hamile kalabilir mi
Ayın 7de korunmasız bir ilişkim oldu.15-16saat sonra ertesi gün hapı aldım.Beklenen adet tarihim 14dü ve adet oldum ama adet mi değil mi tam emin olamadım yoğun değildi pıhtı şeklinde değildi lekelenme gibi de değildi ama.Doktorum kanda gebelik testi yaptırmamı önerdi.ilişkiden sonraki 11günde kanda gebelik kesin sonuç verir mi ve tekrarlamam gerekiyor mu?

Selamlar öncelikle aramız ahoş geldiniz 11. gün değil de adet olmanıza üç gün kala yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Ekim ayını mı bekleyeyim yani normal eylül ayı adet tarihimde kanama yaşadım sadece emin olamadım adet mi değil mi diye

Ekim ayını beklemenize gerek yok istediğiniz zaman hcg testi yapabilirsiniz. Ertesi gün hapı kullananlarda adet kanaması farklı olabiliyor ve ayrıca gebelik söz konusu olabiliyor bu nedenle en kısa zamanda testi yapmanızı tavsiye ediyorum

İyi akşamlar ben ilişkimden 11gün sonra yaptırtığım testte sonuç 0.20di bugün 15gün keçmiş sonuç 1.20olmuş çok korkuyorum ertesi gün hapı almama rağmen hamilelik olablirmi?niye değer yükselmiş anlamıyorum?böyle bir durum yaşayan var mı?

Son sorunuza dair cevap verilmiştir.
Benzer sorularda hep belirtiyoruz; ertesi gün hapları gebeliği % 100 engellemez. Bu hapları kullananlar gebe kaldığını rapor etmiştir. Bu arada hcg değeriniz gebelik lehine değil.

Geri