Ertesi gün hapı kullandıktan sonra kanama

A

Aylin20

Forum Okuru
Ertesi gün hapı kullandıktan sonra kanama
Adetim bittikten 2 gün sonra birlikteliğim oldu prezervatif vardı ama erkek arkadasım şüphelendiği söyledi.12-13 saat sonra ertes 72 içtim. Bir hafta sonra kanama başladı karın ağrısıyla birlikte 3 gündür devam ediyor bu normal mi? Adet miyim yoksa ilaçtan kaynaklı mı? Kanama koyu renkli tedirginim yardımcı olursanız sevinirim
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kanamanız ilaç kaynaklı . Ertesi gün hapları yan etki olarak kanamaya neden olabiliyor. İlişki esnasında prezervatifle korunma gebelikten korur. Fakat prezervatif hasarlıysa bu durum gebe kalmaya neden olabilir. Ertesi gün hapları bur durumda % 100 etkili değildir. Beklenen döneminizde gecikme olursa gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 
A

anonimkalma

Yeni Üye
Üye
aynı durumu bende yaşıyorum ve inanılmaz kusma var sizdede kusma oldumu son durumunuz nedir acaba?
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Aylin20' Alıntı:
Adetim bittikten 2 gün sonra birlikteliğim oldu prezervatif vardı ama erkek arkadasım şüphelendiği söyledi.12-13 saat sonra ertes 72 içtim. Bir hafta sonra kanama başladı karın ağrısıyla birlikte 3 gündür devam ediyor bu normal mi? Adet miyim yoksa ilaçtan kaynaklı mı? Kanama koyu renkli tedirginim yardımcı olursanız sevinirim

İlişki esnasında partneriniz prezervatif kullanmış . Prezervatifte her hangi bir hasar yoksa hamile kalmazsınız. Ertesi gün hapı sonrası olan kanamada ilaçtan kaynaklı. Kanama koyu açık renk olabilir. Hamile değilsiniz ama endişenizi gidermek için gebelik testi yapın.
 
Üst