Ertesi gün hapı kullanım sıklığı ne olmalı her ay alabilir miyim?

Z

Zilalce

Forum Okuru
Ertesi gün hapı kullanım sıklığı ne olmalı her ay alabilir miyim?

Ertesi gün hapı kullanım sıklığı melek kadınlar kulübü ertesi gün hapı kullanım aralığı forum'da.​

Arkadaşlar bu ay için ilişki sırasında şüphelendigim için ertesi gün hapı aldım acaba bir sonraki ay yine böyle bir durumda hap alabilir miyim? Ertesi gün hapı kullanım sıklığı ne olmalı her ay alınabilir mi? Örneğin yumurtlama günlerinde ben endişeleniyorum hamilelikten çünkü 4 çocuğum var istemiyorum artık kaza filan.

Merhabalar
Maalesef ki her ay üst üste almanız tavsiye edilmez. Ertesi gün hapları özellikle yan etkilerinin ağır olması nedeniyle ancak şüphe duyduğunuz zamanlarda sadece 1 kez alınmalı. Ertesi gün hapı kullanım sıklığı ne olmalı? En fazla da ayda 1 kez kullanılmalı. Korunmasız ilişkiden sonra ya da şüphe duyduğunuz bir zamanda ilişki sonrası ne kadar erken alınırsa koruyuculuğu da o kadar artacaktır. Bir ayda iki kez alınması kesinlikle önerilmez. İlişkiden sonra ne kadar hızlı alınırsa o kadar iyi olur. Gebeliği engelleme olasılığı da ilacın ne kadar erken ya da geç alınmasına bağlı olarak değişecektir. Yemekten önce yemekten sonra herhangi bir saatte alınabilir o önemli değil.

Hanımların en çok merak ettikleri sorular arasında ertesi gün hapları ben de bu konu ile alakalı aşağıdaki linki paylaşmak istedim. "Ella ertesi gün hapı kullananlar bunları biliyor musunuz?"

Geri