Eşek Sütünün Faydaları ( Zayıflamak isteyenlere Özel )

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Eşek Sütünün Faydaları ( Zayıflamak isteyenlere Özel )
eşek sütünün faydaları eşek sütü haram mı sütü nerelerde kullanılır
eşek sütünün faydaları, yararları, nasıl içilir, nerelerde bulunur, haram mı, proteini ile alakı bilgiler...
Eşek sütünü nereden buluyoruz ki içiyoruz dimi :) Hayır posta.com.tr de gördüm haberi garipsedim. Haberin detayı şöyleydi meleklerim.

Üretimin yarıdan fazlası çocuk hastalıkları birimlerine satılırken, zayıflatıcı özelliği sebebiyle eşek sütü kadınlar tarafından da yoğun olarak tüketiliyor. Napoli Üniversitesi uzmanlarına göre, eşek sütü vücuttaki yağ oranını azaltarak hem formda tutuyor, hem de içindeki yüksek kalitedeki Omega 3 yağları ve kalsiyum ile kalbi koruyor.

Eşek sütü ayrıca astıma iyi geliyor, kansere karşı koruyor. Eşek sütünün içindeki ufak bakteriler sütün hızlıca enerjiye dönüştürülmesini sağlıyor ve böylece çabuk yakılıyor.


Yahu kardeşim memlekette eşşek mi yok :) Yok tabiki alayını Rahmetli Kemal Sunal'ın filiminde de anlatıldığı üzere sucuk yaptılar :) Sonra ben şahsen eşşek sütünü malesef içmem. Şimdilerde trend buymuş, eşek sütüyle zayıflanıyormuş. Hay eşşek hay :D:D Yani sütü içenemi haberi yapanamı varın gerisin siz düşünün...


EŞEK SÜTÜ NE İŞE YARAR NASIL İÇİLİR NEREDEN BULUNUR
Eşek sütü aslında bilmediğimiz ve duyduğumuzda şaşırdığımız bir besin.İnek sütü ve keçi sütü biliyoruz fakat eşek sütü nedir, neye iyi gelir, nasıl bir faydası vardır pek bilmiyoruz aslında. Eşek sütü, Ömer Osman Korkmaz’ın bir Tv programında eşek sütünün faydalarını açıklamasından sonra eşek sütünü ve sağlığımıza faydalarını duyduk.Eşek sütü anne sütüne en yakın süt olarak tanımlanıyor. İçeriğinde protein, kalsiyum ve şeker oranı yüksektir.
Eşek Sütünün Faydaları:
* Antibakteriyel özelliği vardır mikropları öldürür,
* Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara yakalanma riskini azaltır,
* siroz hastalığı için faydalıdır,
* kansere karşı koruyucudur ve kemateropi görenler için faydalıdır,
* astım ve bronjit hastalığına iyi gelir,
* ateş düşürücü etkisi vardır,
* balgam söktürmeye faydalıdır.
Eşek sütü nasıl kullanılır:
Eşek sütünü nereden bulabilirim ve nasıl kullanmalıyım diyenler vardır. Eşek sütü eczanelerde satılıyor, kolayca bulabileceğiniz bir süt ürünüdür. Aldığımızda normal süt içer gibi günde bir bardak kadar içebilirsiniz. Yada aldığınız eczaneden kullanımı ile ilgili bilgi isteyebilirsiniz. Eşek sütüde içilirmi demeyin. Çok faydalı ve sağlıklı bir besin kaynağı aslında.
 
R

Reyhan Gamze Çetin

Forum Okuru
inek sütü çok iğrenç

ıyy iğreç hayyata içmem o sütü inek sütü içerim daha iyi
 
Üst