gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.322
  Beğenilen Mesajlar:
  2.275
  Ödül Puanları:
  113

  Esen Güler Özyavuz(Kolera)

  Konu, 'Ünlüler ve Sanatçılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kolera sahtiyan sevgili Kolera nın solisti Esen Güler Özyavuz sevenleri için önce sanatçının bilgilerini ardındanda resimlerini sizler için paylaşıyorum
  [​IMG]
  * İlk kaydını 1998 yılında Kuvvetmira Stüdyosunda “İnkar Boşuna” adlı parçaya yaptı...
  * Aynı sene Silahsiz Kuvvet ile “Neden Ağlıyorum” ve “Dünden Kalma Hayaller” adlı parçaları kaydetti.
  * 1999 yılı sonunda yoğun Okul ve İş temposu nedeniyle Rap’e 2 yıl süreyle ara verdi.
  * 2001 yılında ilk Underground EP’sini internet yoluyla dinleyicilere servis etti.
  o Eksik Eylüllerin Geciken Yağmurları
  o Psikolog
  o Komada Martı (feat. Sahtiyan)
  * 2004 yılında Sagopa Kajmer'in “Bir Pesimistin Gözyaşları” adlı albümünde “Kalp Atışlarım 78 BPM” parçasında Sagopa Kajmer ile düet yaptı.

  * 2004 Sagopa Kajmer ile “Günlerim Ağlak” ve “Aklımın Odaları” adlı 2 parçayı internet yoluyla dinleyicilere armağan etti. * 2004 Sagopa Kajmer'in Romantizma albümünde, “Sagopa vs Kolera” adlı parçada Sagopa Kajmer ile feat yaptı.
  * 24.09.2005 tarihinde Prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer'in yaptiği ilk Solo Albümü olan Karantina Embryo'yu Irem Records etiketiyle piyasaya sürdü.
  * 2005 yılının başında Sagopa Kajmer’in “Pesimist EP 3” İsimli EP’sinde “Süper Sperm” adlı parçaya eşlik etti.
  * Yine 2005 yılında Disstortion EP’de 2 düet parçada yer aldı.
  * 1 Ağustos 2006 tarihinde Sagopa Kajmer’in (Yunus Özyavuz) Askerden gelmesi ile evlenmişlerdir.
  * Yine 2006 yılında, kendi albümlerini çıkarmak ve yeni yeteneklere daha geniş imkânlar sunmak üzere Sagopa Kajmer ile 11.08.2006 tarihinde kendi plak şirketleri “Melankolia Records” kurdular.
  * Şirket kurulduktan sonra çalışmalara hız vererek KuvvetMira ailesi olarak "Kafile" albümünü Melankolia Records Plak Şirketi üzerinden çıkardılar. Bu albümde Kolera'nın 1 adet solo şarkısı ve 2 adet düeti bulunmaktadır.
  * 2007 Yılının başlarında yine Melankolia Records Plak Şirketi üzerinden Kuvvetmira’da bulunan Abluka Alarm’ın “Ahenk” albümünü piyasaya sürdüler.
  * Yine 2007 Yılında Sagopa Kajmer ile olan düet albüm projesini hayata geçirip “İkimizi Anlatan Bir Şey” isimli düet albümünü 27 Nisan 2007 tarihinde Melankolia Records Plak Şirketi üzerinden piyasaya sürülmüşlerdir.
  * 2007 Yılının ortalarında ilk Video Klip projesini gerçekleştirdi. "İkimizi Anlatan Bir Şey" albümündeki "Kolaysa Anlat" isimli solo parçasına klip çektiler ve TV'lerde dönmeye başladı.
  * 2007 Yılının sonlarına doğru İnziva isimli çıkacak olan SOLO albümünden bir parça olan "Taş Dibe Düşmez" isimli parçayı single olarak bizlere sundu.
  * 2008 Yılının Başında 'İkimizi Anlatan Birşey' adlı düet albümünden Sagopa Kajmer'le birlikte seslendirdiği Monotonluk Maratonu isimli parçasına klip çektiler ve Tv'lerde dönmeye başladı.
  * 2008 Temmuz 20'de İnziva adlı solo albümünü çıkardı. Albüm 2. gününde Türkçe rap albüm satış listelerinde ilk sıraya oturdu.[kaynak belirtilmeli]
  * 2009 Kolera en son olarak internet üzerinden yayınlanan Kolostrofobi EP 28.12.2008 tarihinde çıktı.
  * 2009 Basının uydurduğu tadsız ve yalan haberlerden sonra dinleyici kitlesinin moralini düzeltmek için 01.04.2009 tarihinde eşiyle (Sagopa Kajmer) birlikte 3 saatte hazırladıkları "Beslenme Çantam" adlı şarkıyı seslendirdi.
  * 2009 Hain feat Sagopa Kajmer
  * 2009 Bilinmezlik ft Sagopa Kajmer Pesimist Orkestra Saykodelik Ep.
  * 2009 Narsist “internet single”
  [​IMG]
  Abluka Alarm Ahenk,İkimizi Anlatan Bir şey,Kits,İnziva albümlerinin grafik tasarımını yaptı. İkimizi Anlatan Birşey albümünün ilk videosu Kolaysa Anlatın grafik tasarımını yaptı. Kolera albüm kayıtlarını kendisi yapıyor ve belirsiz periyodlarda Radio Mic Beatz de kendi mixiyle ve seçtikleriyle ”Specialist” adında bir program hazırlıyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   
Esen Güler Özyavuz(Kolera) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kolera

  Kolera

  Epidemi ve hatta pandemiler yapan, aşırı su ve elektrolit kaybı ile, tedavi edilmediği takdirde hipovolemik şoktan ölümle sonuçlanabilen tarihi bir infeksiyon hastalığıdır. Etyoloji: Koleranın etkeni Vibrio cholerae’dır. Vibrio genusu çok geniş olup insanlar için klinik önemi olan ve olmayan çok sayıda, gram negatif, virgül şeklinde bakteriyi içerir. V. cholerae 01 gibi toksin salgılayarak...
 2. kolera

  kolera

  Kolera Rüyada bir yerde kolera çiktigini görmek orada savas veya ihtilal olacagina delalet eder. Ibni Sirin'e göre; taun veya veba ve kolera görmek, bela ve kedere yorumlanir. Rüyada koleranin salgin bir halde devam ettigini görmek, sehit olarak ölecegine isarettir.
 3. Kolera - Psikolog

  Kolera - Psikolog

  Adım kolera doktor bey, izninizle şöyle uzanıvereceğim ,anlatacağım şeyler hoşunuza gitmeyecek, dikkatinizi çekerim. Karanlıktan korktuğum için gözlerimi kapıyordum aslında Yakalım onu nereden giydim o şövalye zırhının yanına geldim ve merhaba Bunca yıldır yırtınanların payıma düştüğü aldım şefkat yanıma Gel gör tırman sizden koyduğunuz teşhisi paranoya Muayenehanenizin camlarını kırdığım için...
 4. Kolera - Kurgubilmi

  Kolera - Kurgubilmi

  verse1 sırrımın biri benim sanırım bu denli önemli nedenli gerekli kader hassasiyeti kokteyl gulusleri sicakli karsivi fotokopi yuzleri sen meshur kucuk hircin rap dinamosu kackin kac kere çınlar sag kulagin giristeki kiristen kirisi kirda kac kacak collection lakin ruh halim edepli ne demeli dert tetikte sert kotekle tek sebeble silerim ipi ger kolera sozune gelinsin biriciksin biri soylesin...
 5. Kolera - Kleptoman

  Kolera - Kleptoman

  Verse1 kendimi unuttuğum odayı kilitledim mi?bir dakika yani bu kimin tavsiyesiydi?kendime biraz zaman vermeliydim o kadar azalmaktaki arkamdan ayak sesleri elime geçirdiğim insanların kelimeleri dikenli dostum ölüme doğru başına buyruk esen mi yoksa esen rüzgarlarmı soğuk donuk kurak bir yolculuktan arda kalırım kolumu kavuşturup parçalarını attığım apartman boşluğundan topla onurun oldu...

Sayfayı Paylaş