1. яαρ-кızı...

  яαρ-кızı... Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Aralık 2008
  Mesajlar:
  343
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bitkisel hayat'tan..

  Eşi bulunmayan tek ilaç..

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında яαρ-кızı... tarafından paylaşıldı.

  * Dünyada en faydalı ilaç, maddi ve manevi bakımdan eşi bulunmayan tek ilaç Kur'an-ı kerimdir. Bilinen bilinmeyen, görünen görünmeyen maddi manevi her hastalığın her derdin devası şifası Kur'an-ı kerimdir. Kur'an-ı kerimin her bir harfi, yüz bin derde yüz bin şifadır.
  * Müslümana niye bela geliyor? Bunun çeşitli cevabı var. İki ana başlıkta cevabı şöyle:
  1) Günahkâr Müslümanların günahlarına karşılık olarak bela verir. Bir Müslümana ne kadar çok bela geliyorsa, ne kadar çok sıkıntı geliyorsa, bu demektir ki ahirette ona dokunulmayacak, ona hesap sorulmayacak. Hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
  (Ümmetimin cezası dünyada verilir.)

  2) Enbiyaya evliyaya bela gelir. Bunlara niye gelir? Allahü teâlâ bunlara bir derece, bir makam vereceği zaman bela verir.

  Eğer Yusuf aleyhisselam kuyuya atılmasaydı, Peygamber olamazdı. Peygamber olması için kuyuya atıldı. Onun için Allahü teâlânın gönderdiklerine razı olmak lazım.

  * Çok insanın Allah demesi, Allahü teâlâ değildir. Onlar kafasındaki şeye Allah diyor. Hayallerindeki tanrı adına ahkâm kesiyorlar. Allah'ın değil kendi isteklerinin peşindeler. Allahü teâlâ Habibini geçerek kendisine yapılan ne ameli kabul eder ne de imanı. Allahü teâlâ, Habibimi geçerek bana gelmeyin, arada o olmadan bana gelmeyin, onsuz olan hiçbir şeyi kabul etmem buyuruyor.

  * Allahü teâlâ kendisine kavuşturacak her kapıyı kapatmış, tek kapıyı açık bırakmıştır. Bu tek kapı, Peygamber efendimizin mübarek kalbidir. Peygamberler dahil herkes bu kapıdan geçmedikçe Allahü teâlâya kavuşamaz.

  * Evliyanın zahiri cahilin zehiridir. Cahil, bâtından haberi olmadığı için zahire bakar. Evliyaya, akılla, gözle kulakla giden helak olur. Müşrikler de böyle yapmışlardı. Ebu Cehil, Muhammed aleyhisselama Abdullahın yetimi gözüyle baktı. Ebu Bekri Sıddık, âlemlerin Rabbinin Habibi gözüyle baktı. Ona her şeyini feda etti, her sözüne (o söylüyorsa doğrudur) diyerek tam inandı, sıddık oldu, Peygamberlerden sonra insanların en üstünü oldu. Onun için birisi Ebu Cehil oldu, diğeri Ebu Bekri Sıddık radıyallahü anh oldu. Bu nasip meselesidir.

  * Mıknatıs molozu çekmez, içinde cevher olanı çeker. Ehli sünnet âlimlerinin kitapları mıknatıs gibidir. Kalbinde cevher olanı çeker. Kalbinde saman çöpü olanı çekmez. Büyükleri de molozlar sevmez. İçinde cevher olanlar sever.

  * Allahü teâlâ sevdiği şeyleri dostlarına verir. Doğru itikadı, büyükleri tanımayı dostlarına verir, nasip eder. Ben sevdiğim şeyleri, seçtiklerime, dostlarıma veririm buyuruyor. Büyüklerin yolunda olan bütün Müslümanlar Allahü teâlânın dostudur. Bunları üzen, beğenmeyen, onlara gözle kulakla bakan helak olur. Evet, bunların da hataları yanlışları olur. Bu tozlu yolda giden araba gibidir. Tozlu yolda giden arabaya toz bulaşır. Ama bir rüzgar eserse, yağmur yağarsa hiç toz kalmaz, tertemiz olur.
   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Eşi bulunmayan tek ilaç..
  paylaşım için teşekkürler canım Allah razı olsun:)
   
 3. яαρ-кızı...

  яαρ-кızı... Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Aralık 2008
  Mesajlar:
  343
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bitkisel hayat'tan..
  Cevap: Eşi bulunmayan tek ilaç..
  ßen teşekkr edermmm:)
   
 4. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Eşi bulunmayan tek ilaç..

  emeğine sağlık
   
Eşi bulunmayan tek ilaç.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ilaç

  ilaç

  İnsan tenine haricen sürülen ilaçlar dini hayatını ıslah etmeye, İlaç dini doğru ve halis olarak yaşamaya, faydalı ilme, öğüt dinlemeye, ferah ve sivince, İlaç içmek rızka, İlacı yutarak almak günahkarın tövbe etmesine, inançsızın hidayet bulmasına, cahiilin ilim meclislerinden istifade etmesine yahut faydalı kitap okumasına, Fitil kullanmak gizli sırları öğrenmeye, bir meselede bilgi...
 2. Teke

  Teke

  Dağ keçisinin erkeği, dini sağlam ve itibar sahibi kimseye delalet eder.Rüyada keçinin erkegini görmek, görünüste heybetli, ihtiyar ve ahmak bir kimseye isarettir. Bazen de dini saglam ve sani yüce bir kimseye isarettir
 3. Tek Kullanımlık İlaç Gibi Ruj

  Tek Kullanımlık İlaç Gibi Ruj

  Altı değişik renkte ruju bir ilaç ambalajında taşıdığınızı düşünebiliyor musunuz? Cargo'nun tek kullanımlık cep rujları, farklı seçeneklere ihtiyaç duyanlar için ideal.. Tek yapmanız gereken ilaç gibi çıkarıp dudağınıza sürmek
 4. Tek gerçeğime eşime hediyem

  Tek gerçeğime eşime hediyem

  SENİ OKADAR ÇOK SEVMİŞİMKİ HER AN HER SANİYE AKLIMDASIN YANIMDAYKEN BİLE ÖZLÜYORUM SENİ BİR KALABALIKDAYKEN BİLE SENİ ARIYOR GÖZLERİM BEN GÖZÜMÜ SENDE AÇTIM TANIDIĞIMDA DAHA 15 YAŞINDAYDIM VE SENİNLE KAPATACAĞIM İNAN BANA TEK GERÇEĞİM, SENİNLE OLMAKTAN HİÇ PİŞMAN OLMADIM HER GEÇEN YIL SANA DAHADA AŞIK OLDUM BU ŞİİRLERİN HEPSİ SAN GELSİN ÇOCUKLARIMIN BABASI KALBİMİN TEK SAHİBİ SENİ...
 5. merhaba kızlar eşinde sperm hızı sorunu olanlar lütfen tek çatı altında toplanalım

  merhaba kızlar eşinde sperm hızı sorunu olanlar lütfen tek çatı altında toplanalım

  arkadşalar merhaba 5 aydır cocuk sahibi olmak için uğraşıyoruz bi çok topik artık bitmiş ve tarihi eser statüsünde yerini almış unutmayın ki burada yazılan her harf yüzlerce kişi tarafından okunuyor ve bir çok kişini ortak şikayetleri var lütfen arkadaşlar artık belirli biyerde toplanalım ve başarı hikayerimizi paylaşım ve bu topik hiç ölmesin lütfen herkes duyarlı olsun birbirimizin...

Sayfayı Paylaş