eşimle başım dertte

akılsız başım

Yeni Üye
Üye
eşimle başım dertte
selam kızlar siteye yeni üye oldum
eşimle başım dertte beni deli ediyo bazen
ağzı biraz bozuk son zamanlarda kız kardeşi boşanmaya karar werdi 5 aydır ona bakıyo. maddi manevi çok yıprattı bizi. eşim eniştesine küfür ederken bole bir alışkanlık kazandı. bana da lan diye hitap etmeye baçladı. çok cnmı sıkıyo. yapma dedikçe yapıyo. deli olucam. ona nasıl davranmam gerektiğine karar weremiyorum. daha doğrusu nasıl davransamda olmuyo. fikirlerinizle yardımcı olmanızı bekliyorum

zor bir durum.aile kardeş çok önemli fakat sızı yıpratıcak seviyeye gelmesi üzücü bir durum.sabır edip gececeğine inancın tam olmalı.zor bır donemden gecıyo eşin yıpranmış belli

öncelikle aramiza hg canim..
senin adina üzüldüm..malesef evlenirken sade esimizle evlenmiyoruz bu yüzden de en bastan bunu bilmemiz gerekiyor..sabirli olman lazim oda kardesi sonucta ama neden annesi babasi yoklarmi da siz bakiyorsunuz??
esin suanda zaten zor bir durumda sende üstelersen sizinde araniz acilacak biraz daha sabir göster..görümcenin isi bi sonuclansin ondan sonra esinle oturup konusursun herseyi aciklarsin nasil degistigini sana karsi..suanda anlatsanda anlamaz zaten ....kafasi baska yerde nasil davrandiginin kendi bile farkinda deildir...o yüzden üzerine gitmemeye calis simdilik..

kardeşi bu süreçten geçtikten sonra moral olarak iyiye giderse eşinde rahatlayacaktır. Kız kardeşi sonuçta herkes üzülür destek olmak ister ona haliyle karşı tarafa da sinirlenir. Sen sabret kardeşinin mutlu olduğunu görünce oda eskiye dönecektir.

hoşbulduk sağolasın
annesi babası vefat etmiş eşimin o yuzden bütün sorumluluk onda gerçi tam 6 kardeşler tek benim eşim de değil abisi ama aman ne bileyim garip işte. dediğin gibi anlatsam da anlamıyo su an hiç bişi

Biraz daha sabretmeniz gerekiyor. Erkekler bu tür sıkıntılarda ister istemez hıncını en yakınından yani eşlerinden çıkarırlar. Özüne bakacak olursanız belki eşinizde kötü bir insan değildir. Ama emin olun çok zor durumda eşinizde, kız kardeşine bakma durumları, ne bileyim psikolojik durumları derken adamda kendi açısından haklıdır. Aslında niye bunu benden çıkartıyor diye düşünürsünüz ama çok fazla takmayın. Bu durumlar düzeldikçe eskiye döneceğini göreceksiniz.

Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

eşimin dengesi baya bozuldu artık bi bakıyorum melek bir anda da seytan oluveriyo bazen tanıyamıyorum onu. birbirimize okadar aşıktı ki kapımda ağlardı resmen ewlenmeden önce. kendisi keman sanatçısı bana ne besteler yapıyordu ilk zamanlar ama diyorum ya cok değişti. ailesi soz konusu olmadığı zaman iyi ama onlardan bir haber aldımı çok acaip oluyo. bir de bana kardeşini aramıyormusum diye çok kızıyo

hım anladığım kadarıyla ailesine cok önem veriyor ve seninde onlara yakın davranmanı aile problemlerini hep beraber çözmenizi istiyor yardım bekliyor yani, kötü günlerde yanında ol istiyordur aslında güzel birşey bu her eş bunları istemez sen karışma der. sende aramak istemiyorsan bile gönlü olsun diye ara nasılsın de konuş halini hatrını sor ama eşinin morali düzeldikce ailevi sorunlar dindikce aranızın düzeleceğine inanıyorum sabret canm..

kızlar kızmayın ama bu da benim fikrim...kişiler evlendikten sonra aile denince akla ilk gelen eşi olmalı. elbette ailenin diğer fertlerine elimizden gelen yardımı yapmalıyız ama asla eşin önüne geçmemeli, onu kırıp üzmemeli bu durum. tamam sen şimdi bu süreç geçene kadar eşine karşı sabırlı davran ama ya bu dönemde senin psikolojin bozulursa...eşin sonra sana karşı aynı anlayışı gösterecek mi? peki rahatsız olduğunu tam anlayamadığı için bir ömür sana böyle davranırsa... ya da kızkardeşinin sorunu çözülse de başka sorunlarla karşılaşırsa...
ben rahatsız olduğum her durumda eşime mektup yazıyorum, yanımda okumasını istemediğim için de mail olarak gönderiyorum. çünkü yüzyüze inandırıcı olmak biraz zor ve biz biraz ağlak olduğumuz için soruna değil bize odaklanıyorlar. ama maili okuduktan sonra düşünme fırsatları oluyor.
sadece bir öneri işte.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri