Eşimle çok ciddi sorunlarım var yardımcı olurmusunuz ?

• Konbuyu başlatan dogrumu_yanlısmı
  • Başlangıç tarihi
D

dogrumu_yanlısmı

Forum Okuru
Eşimle çok ciddi sorunlarım var yardımcı olurmusunuz ?
merhaba
32 yaşında mühendis çalışan bir bayanım.8 yıllık evliyim.3 yaşında bir kızım var.Kasıma ayından beri severek evlendiğim üniversiteden arkım olan (12 yıllık tanışmışlığımız var) eşimle problemlerimiz olmaya başladı.ben neden böyle olduk diye düşünürken o sürekli benim değiştimğimi bahane ediyordu.saygısız ilgisizi olduğumu vs.nedenler öne sürüyordu.evliliğimiz boyunca hiç doğru dürüst kavgamız olmamışken bu durum benim gücüme gidiyor çok üzülüyordum...sürekli elinde cep teli internet teli ne zaman arasam meşgul falan. ben hiç anlamadım.hiç böyle bir şeyi düşünemedim.sonunda eski telimi ona vermiştim bir süre kullanması için daha sonra satmak için teli aldığımda içinde bazı msjlar buldum.tabi deliye döndüm.hemen kendisi ile görüştüm..bana internetten tanıştığı yakşlaşık bir aydır yazıştığı bir bayan olduğunu önemsiz bir şey olduğunu söğledi.sorun yaşadığımız dönemde yüzüğünü çıkarmıştı hemen olayın ortaya çıktığıı gün hem kendisine hemde bana alyans aldı.aynı gün faceni kapattı ama ben neden face kapatığına anlama veremedim.neyse bir kaç ay hep bu kadar kısa süreli bir ilişkide nasıl aşkım canım sözleri yazılabilir diye sorgularken.bu kadının liseden arkadaşı olduğu ve faceden yeniden yazışarak iletişime geçtiğini öğrendim.bayanda eşinden ayrılmış ve bir kızı var.bunların hiç birini eşim bana anlatmadı ben iz sürerek öğrendim.ama o her seferinde bu bir hataydı bu konuyu kapat bir daha açma diyerek olayı kapamaya çalışıyor.bana güven diyor.bu mevzu kapandı diyor. benim sizden ricam bu durumu nasıl aşabilirim.ona inanmamak istiyorum kızım var.yeni bir motor aldı. stresini attığını kafasını dağıttını söğlüyo.banada kıyafet aldı ona eşlik etmek için gezidiriyor vs..hoşlandığım şeyleri yapıyor. daha ilgili ve telefonla bağlantısı kesildi.face dediğim gibi kapandı nette evde zaman geçirmiyor.bunlara rağmen ben kadının onu arayabilme ihtimalinden dolayı rahatsız oluyorum.birde bir sonraki olabilecek problemlerde ona yendien kaymasından korkuyorum.ona bunu söğlediğim de de böyle birşye bir daha olmayacak.takılı kalma unut rutine normale dön diyor.kızımızın üstüne yemin etti vs.ben bu durumları yaşamayı hak etmediğimi düşünüyorum ilişkiin boyutunu bilemiyorum cinsellik vs olmadı dedi ama bana detay anlatmıyo bunun bize bir faydası yokmuş öğle diyo..tek söğlediği bu mevzu kapanmıştır bir daha açma..artık aradığımda teli mesgul çalmıyor, daha sık arıyor, dediğim gibi telefonu ortada düzelme var,cinsel hayatımız bile değişti, daha arzulu,ailesi deseniz zaten beni çok severler hiç bir problemimiz yok..kızına çok düşkündür...kızımda babasına..bende şimdi onun dediğini yapmaya çalışıyorum.bende daha özenliyim yaptığım hatanın farkındayım hep kızımla ve işimle ilgilendim bu son dönemde onu ihmal etmiş olabilirim.ama engel olamıyorum düşünmeden edemiyorum kadın aradımı acaba, bir daha yaparmı?? affetmekle doğru mu yaptım yooksa bir sonraki sefere davetiyemi çıkardım.bu düşüncelerden nasıl kurtulabilirim..çevresi tarafından beğenilen güzel sayılan eğitimli bir insanım..ailem her daim destek..pozitif bir insnımdır da??bu yaşananları kabullenmekle sizce hata yapmış olabilir miyim??bu pozitifliğimin bi eseri olabilirmi??hayata olumlu tarafından genelde bakarım...bu şerde de bir hayır vardır diye düşündüm hep..ya fark etmeseydim iyi ki gördüm msjları dedim..ama ister istemzde bir yanım endişelenmeden yapamıyor...bundan sonrası için ne önerirsiniz?

Her insana bir kez şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Sürekli acabalarla hayatınızı mahvetmemelisiniz.
Kendi başınıza aşamayacağınızı düşünüyorsanız,eşinizle birlikte bir aile terapistine gitmenizi tavsiye ederim..

arkadaşıma katılıyorum. aile terapistine gitmenizde fayda var. ama bir şans daha verin eşinize çünkü ortada bir çocuk var. dediğine göre eşinizde de olumlu değişimler varmış ozaman kafaya çok takmayın. zaten ne kadar çok acaba derseniz o kadar hata yaparsınız. zamana bırakın. acabalarla yaşamaktansa ailenizle zaman geçirin acabaları da kafanızdan silin. rabbim yardımcınız olsun.

Geri