1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Eşinize İsteklerinizi Kabullendirme yolları :)

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  eşler arası iletişim, eşinize istediklerinizi yaptırmak, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar.

  < Konu Resmi..>
  Eşinize isteklerinizi nasıl kabul ettirebilirsiniz? işte size altın anahtar sunuyoruz melekler :D:D

  Eşinizden sizin için bir şey yapmasını isterken nasıl bir yol izlemelisiniz? Onu ikna etmek için hangi anları tercih etmeli, nasıl bir dil kullanmalısınız?
  İlişkiler uzlaşma üzerine kuruludur. Bunu inkar edecek değiliz. Ama kabul edin, bazen partnerinizi kendi yolunuza doğru çekme konusunda niyetli olabiliyorsunuz. Maksadınız, isteklerinizi kabul ettirmek…

  Israrcı olmayın

  Diyelim ki eve yeni eşya almak istiyorsunuz. Ya da bir tatil planınız var. Eşinizi, bu isteğiniz konusunda ikna etmek istiyorsunuz. İsteğinize ulaşmak için eşinize karşı fazla ısrarcı yüzünüzü gösterirseniz arzu ettiğiniz etkiyi bırakamazsınız üzerinde.

  İfadeniz, onun bir şey yapması gerektiğini anlatır gibiyse, muhtemelen sizin isteğinizin tam tersini yapmaya eğilim gösterecektir. Bu nedenle ondan isteyeceğiniz şeyi söylerken agresif ve hırslı bir tavır takınmaktansa mümkün olduğunca sakin kalın, gerekçelerinizi yumuşak yumuşak anlatın.

  Bir karşılık teklif edin

  Eğer partnerinizden sizin için bir şey yapmasını gerçekten çok istiyorsanız, bunun için bir tartışmaya girmeniz kaçınılmaz görünüyorsa ve o tartışmaya girecek gücü, yetiyi kendinizde göremiyorsanız pazarlık yapmayı deneyin. Yani eşinizden bir şey isterken karşılığında ona bir teklifte bulunun.

  Rüşveti kast etmiyoruz, hemen itiraz etmeyin. Diyelim ki yaz tatilinde ailenizin de sizinle gelmesini istiyorsunuz ve bunu eşinize kabul ettirmeniz gerekiyor. Bu isteğinize itiraz etmemesi için eşinize, yılbaşını onun arkadaşlarıyla ya da ailesiyle birlikte geçirmeyi teklif edin.

  Düşük dozlu anlatımı seçin

  Siz eşinize bir isteğinizden bahsederken, o kendini ders dinliyormuş gibi hissediyorsa bunu nasıl belli eder? Siz konuşmanızı bitirene kadar hafifçe gülümser ve başını onaylar ifadeyle sallar. Bu ifadeyle karşılaştığınızda kendinizi durdurun ve düşünün.

  İstediğiniz şey ve isteme nedenlerini sıraladığınız uzun bir monologla boşa nefes tüketeceğinize, isteğiniz ve isteğinizin nedenleri ile ilgili argümanlarınızı küçük parçalar halinde ara vererek anlatın ki böylece eşinizin sizi dinlerken kavraması kolay olsun. Sloganımız şu: Tek ve güçlü bir dozdansa aralıklı ve düşük dozlar!

  Zamanlamayı iyi yapın

  Onu tam da tuttuğu takımın en önemli maçı esnasında bir şeye ikna edebileceğinizi düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz demektir. Aynı şey, o tam işten dönüp kapıdan girdiği anda ya da gitmekten nefret ettiği bir yere (ör:market) gitmek üzere arabadayken ikna etmeye çalıştığınızda da geçerli.

  Söylemek zorunda olduğunuz şeyi iletmek için, partnerinizin rahat ve mutlu olduğu anları tercih edin ki sonuç almanız kolaylaşsın.
   
  Son düzenleme: 7 Temmuz 2011
  solenzara ve papattya bunu beğendi.
Eşinize İsteklerinizi Kabullendirme yolları :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. istek...

  istek...

  benim istediğim bu sohbet ettiğimiz panelin dahada geliştirilmesi yazdıklarımız çok geç gidiyor daha iyi bi panel olursa sohbet açısındanda iyi olucak benimki sadece bi öneri:)
 2. İşte eşinizi Romeo'ya dönüştürmenin yolları ;)

  İşte eşinizi Romeo'ya dönüştürmenin yolları ;)

  erkeğe dediğini yaptırmanın yolları dediğini yaptırmak erkeklere söz geçirmenin yolları Kadınlar sık sık, eşlerinin ciddi bir ilişkiye girdikten ya da evlendikten sonra değiştiğinden şikayet eder. Kur yapma döneminde tam bir prens hatta Romeo gibi davranan erkek evlenince birden kurbağaya döner...Aşk dolu sözler, romantik yemekler bitmiştir, TV başından kalkmaz, konuşmaz, eskiden...
 3. istek

  istek

  Emlak Bölümünde Arsa,Daire,İş yeri satılık Kiralık ilanları yayınlayabilirmiyiz
 4. İstek:)

  İstek:)

  Bende bu forumun bi üyesi olarak bişi rica edicem ilk üye olduğum zamanlarda teşekkür butonu vardı fakat sonra kaldırıldı tekrar koysak teşekkür butonunu konuyu açan üye sürekli birinin yorumundan sonra kendi konusuna dönerek teşekkür etmese ve sürekli kendi konusunu ana sayfada tutmasa diye düşünüyorum bazı üyeler konu açıp birinin yorumundan sonra kendi konusuna yorum yapıyor kısacası konuyu...
 5. Eşinizi muma çevirme isteğinizden vazgeçin

  Eşinizi muma çevirme isteğinizden vazgeçin

  muma çevirmek Eşinizi yada sevgilinizi mum gibi yapmak için elinizden geleni yapıyorsunuz ya işte artık yapmayın.Yani boşuna uğraşmayın.Erkeği altın kafese de koysanız o ille de huyum der:DYani huylu huyundan vazgeçmez... EŞİNİZİ MUMA ÇEVİRME İSTEĞİNİZDEN VAZGEÇİN Kadın, arkadaşına "Kocamı şöyle bir mum gibi yapamadım." diye dert yanıyordu.Kocalar veya hanımlar şekilden şekile...

Sayfayı Paylaş