1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Eşinize kızıp sinirlendiniz ne yaparsınız?

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  eşimle nasıl barışırım kocamla nasıl barışırım Hepimiz eşlerimize kızıp sinirlendiğimizde bunu farklı yollarla gösterebiliriz.Mesela ben çok sinirliysem ve üzgünsem bağırıp çağırıp kendimi odanın birine hapis ederek ağlarım:D
  Elimde olmadan ki hoş değil bana gre desemde yinede yapıyorum cephe alırım bir süre ta ki iyice gönlümü alana kadar bu cephelerim devam eder hahaha
  Bakalım sizler ve diğer kadınlar kızgın ve sinirliyken neler yapıyormuş?
  [​IMG]
  Eskiden eşine kızdığında bir iki gün küs kalan kadınlar, artık en ufak bir tartışmada kendini alışveriş merkezlerine atıyor. İhtiyacı olan olmayan her şeyi alıyor. Sadece alışveriş yapan değil, doğalgazın derecesini yükselten de var, kullanmadığı halde evi kozmetik ürünlerle dolduran da. Uzmanlara göre bu tür davranışların sebebi sorunlarla mücadele etme gücünün eksikliği ve bireyin içindeki değersizlik duygusu.

  Eşinizle tartışsanız ya da ona canınız sıkılsa ne yaparsınız? Ya oturur saatlerce ağlar ya da bir an evvel kendinizi uykunun kollarına bırakıp her şeyi unutmak istersiniz. Ancak bu tür durumlarda dâhiyane fikirler üretenler de yok değil.

  Bilim adamı Marin Soljaci, eşinin, şarjı biten cep telefonundan çıkan sinyal sesiyle uykusunun bölünmesine hayli kızmış, bunun üzerine geçtiğimiz yıl kablosuz elektrik iletim sistemini geliştirmişti.

  Bazı kadınlar ise eşlerine sinirlendiğinde çok daha farklı davranmayı tercih ediyor. Bu tür durumlarda kadınların alışveriş yaptığını biliyoruz. Meğer daha ilginç yöntemlere başvuranlar da oluyormuş.

  Kimisi kocasına kızdığında kuaföre gidip baştan aşağı bakım yaptırıyor, bazıları da elektriği, suyu daha müsrif kullanıyormuş. Evlilik Terapileri Enstitüsü psikologlarından Ayşe Özden, kadınların bu tür davranışlarla değiştiremedikleri koşullar yerine kolaylıkla değiştirebilecekleri şeylere yönelerek geçici olarak rahatladıkları görüşünde. Yani her bir anlık sinirle böyle tepkiler verilse de sağlıklı bir yol değil. Peki, kadınlar en çok neye sinirleniyor ve hangi durumlarda nasıl davranıyor?

  Kadınları en çok eşlerinin eve geç gelmesi sinirlendiriyor

  Gözlemlerimize göre kadınları alışverişe ya da herhangi bir sebeple para harcamaya iten en önemli sebep, eşlerinin eve geç gelmesi ya da akşamları arkadaşlarıyla vakit geçirmeleri. Görüştüğümüz kadınlar soy isimlerini vermemizi istemiyorlar ama hikâyelerini paylaşıyorlar bizimle. İşte birkaç örnek:

  İhtiyacım olmayan şeylere hayır diyemiyorum: Eşine kızan kadınların genel eğilimi alışverişten yana. Bu kadınlardan biri de bir yıllık evli olan Seda Hanım. “Eşime kızınca alışveriş yapıyorum, lazım olmayan şeylere bile hayır diyemiyorum, ‘Benim ona ihtiyacım var deyip’ sarılıyorum.” diyor Seda Hanım.

  Doğalgazı açıyorum: Bir çocuk annesi Gülşah Hanım, 3 yıldır evli. Eşine öyle kolay kolay sinirlenmediğini ve çok fazla tartışmadıklarını söylüyor. Ancak kocasının geç saatlere kadar çalışması, onu çok mutsuz ediyormuş. “Evimiz kolay ısınmamasına rağmen ekonomi yapalım diye doğalgazı çok fazla açmıyoruz.” diyen Gülşah Hanım, eşi geç saatlere kadar çalıştığında doğalgazın ayarını yükselttiğini söylüyor.

  Eşime kızdığımda bulaşık deterjanını çok kullanıyorum: Bahar Hanım, evleneli beş yıl olmuş. Kendisinin iki çocuğu var. Evlilik hayatında en tahammül edemediği şey eşinin akşamları arkadaşlarıyla dışarıya çıkması. Bu durumlarda eşine çok kızdığını, genelde o çıkarken bulaşık yıkıyor olduğunu ve sinirle deterjanı suyun içine boca ettiğini söylüyor. Bahar Hanım, “Kimileri eşinin kredi kartını alır alışveriş yapar, komik ama ben de o an böyle davranarak sinirimi bulaşık deterjanından alıyorum.” diyor.
  Ödemeler zorlayınca evlilik daha problemli hale geliyor

  Alışverişle ya da herhangi bir sebeple para harcayan kadınlar aslında sonrasında işin ceremesini yine kendisi çekiyor. Ödeme günü geldiğinde evde aynı huzursuzluk tekrar yaşanıyor. Evlilik Terapisti Psikolog Ayşe Özden alışveriş hastalığının da tıpkı çalma hastalığı, tıkanırcasına yemek yeme, madde bağımlılığı, aşırı biriktiricilik gibi anormal davranışlarla aynı menşeden çıktığı görüşünde.

  Birey iç dünyasında derin bir boşluk hissediyor ve bu boşluğu bazı nesne ve eylemlerle doldurmaya çalışıyor. Sonrasında ise geçici bir rahatlamanın ardından suçluluk duygusu yaşıyor. Asıl problemin bireyin içindeki değersizlik ve yetersizlik duygusu olduğunu söyleyen Özden şöyle devam ediyor: “Kadın bu duyguyla baş edemediği için alışverişe yönelmekte, bunun sonucunda ödemelerde zorlanma nedeniyle evlilikleri daha problemli hale gelmektedir.”

  Erkekler sonuca değil, kadını bu noktaya getiren sebeplere bakmalı

  Efkan Yeşildağ (Aile Danışmanı): Aslında burada kısır bir döngü söz konusu. Kadınlar alışveriş yaptıkça onların ihtiyaçlarını daha çok karşılamak için erkekler de daha fazla çalışıyor. Onlar çalıştıkça da kadınlar ilgiden yoksun kaldığı için kendini manen daha değersiz hissediyor. Bu döngü böyle devam ediyor. Ortaya bir güven problemi çıktığından ilişkiler de ciddi şekilde yaralanmış oluyor. Beyler de bazen “Ben bu kadar çalışıyorum gece gündüz, çocuklarıma vakit ayıramıyorum, sense hoyratça harcıyorsun.” gibi bir tavır içine giriyor ve ikinci bir hata yapıp sonuca bakarak eşine yükleniyor. Yine çatışmalar başlıyor. Erkeklerin yapması gereken şey sonuca değil de kadını bu noktaya getiren sebeplere bakmak. Erkek açısından da bu çok zor bir durum. Her babaya, her kocaya sorsanız “Ben çoluk çocuğumun rızkını helal yoldan kazanmak için çalışıyorum.” diye kendini savunacaktır. Ama hiçbir davranış sebepsiz değil. Yani erkek de bazen maddi ihtiyaçlara takılıp eşinin asıl ihtiyaçlarını unutuyor. Önemli olan bizim ne istediğimiz değil, karşımızdakinin ne beklediği.

   
 2. @Kendi@

  @Kendi@ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2009
  Mesajlar:
  587
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  melekler şehri..
  :D.bende bagırırım...
   
 3. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS
  ben sesimi genelde yükseltmeden kizarim snrada sinirim gecene kadar konusmam suratina bile bakmm :D bu onu daha cok üzüyo
   
 4. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  doğru bence
   
 5. darkwomen

  darkwomen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Mart 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Eşim bana kızar sa ne yaparım Ne yapacam vallahi ümüğünü sıkarım yok öyle yağma. Hem benim minnoşum bana bağıramaz ki :D :)))

   
 6. handan

  handan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Eşim bana kızar sa ne yaparım

  Ümüğü sıkmak ne ya yadi döver misin :D
   
 7. yeşilelma

  yeşilelma Üye Üye

  Kayıt:
  26 Haziran 2010
  Mesajlar:
  142
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  18
  bende bagırırım, surat asarım ,alışveriş yaparım napim alışveriş benim antidepresanım:)))
   
 8. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113
  Alışveriş sanırım genelde çoğu bayanın terapi yöntemi:D Valla bende alışveriş yaptığımda bi hafifliyorum bi hafifliyorum sormayın ben hafiflerken tabe kocişinde cüzdanı hafifliyor hahaha
   
 9. BUSRAAA

  BUSRAAA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Kocişe Kızarsam

  Tamam vallahi bende bu bende hastalıktır diye düşünüyordum. Meğerse tüm kadınlarda var bu. Sinirlenince bu durumu düzeltmenin en iyi en etkili yöntemi tabiki ALIŞVERİİİİİİİİİİİş :D:D:D
   
 10. jnevin

  jnevin Hamiş Melek

  Kayıt:
  3 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  599
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  ben önce ağlarım sonra her istediğimi söylerim suçluysa özür diler tabi bende karşılığında bir şey isterim oda mecburen kabul eder bende barışırım ama öyle hemen yüzüm gülmez biraz inatçıyımda:grev:
   
 11. tatlı cadım

  tatlı cadım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2009
  Mesajlar:
  3.994
  Beğenilen Mesajlar:
  72
  Ödül Puanları:
  0
  ben kızdıgımda sessız kalırım surat asarım sonra gonlumu aldıgında acısını cıkarırım ondan naz ustune naz yaparım eeee ne ekersen onu bıcersın degılmı kızlarrr?
   
 12. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Çok kızdıysam bağırı çağırır ağlarım az kızdıysam ya da kırıldıysam sessizce ağlar susarım hatta soru sorsa bile konuşmam bu ona delü oluyo :D
   
 13. talihsiz

  talihsiz Forum Okuru

  ben kocama sinirlenince

  ne yapacağim bellidir ve sonuç almayacağımı bilirim gene de söylene söylene ona surat yaparımmmmm
   
 14. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa
  Eşime kızma derecesine göre değişir tepkilerim.... ama her kadının yaptıgı gibi alışverişle sonuçlanan cok kızgınlıklarım olmuştur...
   
 15. LALEZAR

  LALEZAR Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  6.184
  Beğenilen Mesajlar:
  1.940
  Ödül Puanları:
  113
  Bağırırım bağırırım sonrada bi süre hiç konuşmam surat yaparım :D
   
Eşinize kızıp sinirlendiniz ne yaparsınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ne yaparsınız?

  Ne yaparsınız?

  Telefonun çekmediği ve ıssız bi yolda kar yağmaya başlıyor. Zincir takmak üzere arabanızı durduruyorsunuz. Arka lastiklerden birini söküp 4 tane vidayı kenara koyuyorsunuz. Bir süre sonra her yeri kar kaplıyor ve vidaları nereye koyduğunuzu bulamıyorsunuz. Oysa lastiği tekrar takıp, acilen yola devam etmeniz gerekiyor. Ne Yaparsınız?
 2. eşiniz çok titiz olsaydı ne yapardın???

  eşiniz çok titiz olsaydı ne yapardın???

  evet melekler eşiniz diyelimki çok titiz. ve her işinize karışır. işiniz olduğund yapamadınız ve herşeyi o yapmaya çalışıyo ne yapardınız tepkiniz ne olurdu?? ben sinir olurdum. yapmasın yapınca daha beter oluyo. ayyy ne o öle hiç sevmem işime karışan erkeği
 3. eşiniz aldatsa ne yapardınız

  eşiniz aldatsa ne yapardınız

  allaha şükür eşim hiç aldatmadı ama bakmıyor diğil kadınlara ve bunu itiraf ediyor canım sadece aa hoşmuş diye baktığım oluyor diyor ama merak etme senin üstüne gül koklamam der ve hep oğlumuzun üstüne yemin eder evlendiğimiziden beri 1 kişi daha olmadı hayatımda olmazda der inşal. böyle olur hep ben ona çok güveniyorum arkaşlar ama insan erkek işte korkuyor. ama bakması rahatsız ediyor...
 4. Eşiniz Sizi Aldatırsa Ne Yaparsınız ?

  Eşiniz Sizi Aldatırsa Ne Yaparsınız ?

  Melekler, bu çok zor ve acıtıcı bir soru biliyorum. Kolayca kestirilip atılacak bir cevabı da yok. Yani ancak başına gelen bilir, Allah göstermesin. Ama şu halinizle, ya da etrafınızda, yakın çevrenizde olanlardan da ders almış olma ihtimalini de göz önüne alırsak, eşiniz sizi aldatsa ne yaparsınız ? Ona ikinci bir şans verir misiniz ? Yoksa kapıyı çekip çıkarmısınız ? Düşünün bakalım...
 5. Eşinizin eski sevgilisi kız arkadaşı ararsa ne yaparsınız ?

  Eşinizin eski sevgilisi kız arkadaşı ararsa ne yaparsınız ?

  Eşinizin eski sevgilisi kız arkadaşı ararsa ne yaparsınız ? Evlendiniz ve baya önünüz açık dünya görüşü olarak okumuş kültürlü birisiniz. Aradan bir yıl geçti herşey çok ama çok güzel bigün kocanız 15 dakika bi kadınla konuşuyor ve soruyorsunuz hayatım kim aradı diye işte eski kız arkadaşım buse diyor ? Tepkiniz ne olur ? Benim başıma böyle bir durum geldi de ne yapacağımı bilemedim Hı tamam...

Sayfayı Paylaş