1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  eski bir tapınak yazıtı

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  eski bir tapınak yazıtı dünya karşılaştığın fırtınalarla değil gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir tapınak yazıtları eski yazıtları yazıtı Yıllar önce yazılmış bir yazıt.Ama bugün bile çok anlamlı.Herkes kendine ait bir anlam bulacak:)  Gürültü ve patırtının ortasında sükûnetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış. Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma, içten ol; telaşsız, kısa ve açık seçik konuş. Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları; çünkü dünyada herkesin bir öyküsü vardır.

  Yalnız planlarının değil, başarılarının da tadını çıkarmaya çalış. İşinle, ne kadar küçül olursa olsun ilgilen. Hayattaki dayanağın odur. Seveceğin bir işi seçersen yaşamında bir an bile çalışmaz olmazsın. İşini öyle sev ki başarıların bedenini ve yüreğini güçlendirirken verdiklerinle de yepyeni bir hayata başlamış olacaksın.
  Olduğun gibi görün ve göründüğün gibi ol. Sevmediğin zaman sever gibi yapma. Çevrene önerilerde bulun ama hükmetme. İnsanları yargılarsan, onları sevecek zamanın olmaz. Ve unutma ki kumsaldaki tek bir kum tanesinden daha fazla değilsin.

  Aşka burun kıvırma sakın; o çöl ortasında yemyeşil bir bahçedir. O bahçeye layık bir bahçıvan olmak için her bitkinin sürekli bir bakıma ihtiyacı olduğunu unutma.
  Kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. .Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür.

  Yılların geçmesine öfkelenme; gençliğine yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe. Yapamayacağın şeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme. Rüzgârın yönünü değiştiremediğin zaman yelkenlerini rüzgâra göre ayarla. Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalar değil, gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir. Ara sıra isyana yönelecek olursan da hatırla ki evreni yargılamak imkânsızdır. Onun için kavgalarını sürdürürken bile kendinle barış içinde ol.

  Hatırlar mısın doğduğun zamanları; sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyorlardı. Öyle bir ömür geçir ki herkes ağlasın öldüğünde. Sen mutlulukla gülümse, sabırlı, şefkatli, bağışlayıcı ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin.

  alıntı   
eski bir tapınak yazıtı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eski Bir Tapınaktaki Yazıt

  Eski Bir Tapınaktaki Yazıt

  Gürültü patırtının ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış. Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma. İçten ol, telaşsız, kısa ve açık seçik konuş. Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil...
 2. Eski Bir Mısır Tapınağındaki Duvar Yazısı

  Eski Bir Mısır Tapınağındaki Duvar Yazısı

  eski duvar yazıları eski duvar yazilari mısır yazıları yazısı tapınaktaki yazı Gürültünün ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulduğunu unutma.Başka türlü davranmak gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış. Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun.Bağışla ve unut...Ama kimseye teslim olma. İçten ol; telaşsız, kısa ve açık, seçik...
 3. Eski Bir Tapınak Yazısı

  Eski Bir Tapınak Yazısı

  Gürültü, patırtının ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış.Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma, içten ol; telaşsız, kısa ve açık seçik konuş. Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle...
 4. Pakistan'ın Eski Para Birimi

  Pakistan'ın Eski Para Birimi

  Pakistan'ın Eski Para Birimi nedir cevabını bilen varsa yazarsa çok sevinirim arkadaşlar.
 5. Polonyanın Eski Para Birimi

  Polonyanın Eski Para Birimi

  Polonyanın Eski Para Birimi nedir kızlar lütfen biliyorsanız yazın.

Sayfayı Paylaş