Eski diş fırçasıyla neler yapılabilir ?

Uzman SühaN

Administrator
Eski diş fırçasıyla neler yapılabilir ?
Sevgili hanımlar eski diş fırçalarınızı çöpe mi atıyorsunuz ? Oysa eski diş fırçalarını bir çok alanda kullanabilirsiniz. Eski diş fırçasını tekrar kullanmanın bazı kullanışlı yollarını sizlere bu makalede anlatacağız. Eski diş fırçasıyla neler yapabileceğiniz görmek için makalemizi okumaya devam edin !

diş fırçası.jpgDuvardaki boya kalemi izlerini çıkarma

Çocuklar evde duvaları boyamaya bayılır. Duvardaki boya kalemlerinin izide pek kolay kolay çıkmaz. Bezle silmeye kalkarsanız duvarda lekelenme oluşabilir. Fakat eski diş fırçası ve biraz sıvı sabunla duvarınızdaki boyaların lekelerini çıkarabilirsiniz.

Diş fırçasıyla kaş tarama

Kadınlar için kaş bakımı önemli bir detaydır. Kaşlar ayda 2 kez fazla tüylerden arındırılmak üzere alınır. Kimi kaş alma işlemini kuaförde kimiside evde kendi yapar. Kaşlarınızı güzel almak istiyorsanız diş fırçasıyla öncelikle kaşlarınızı tarayın. Diş fırçasını kaşlarınız da kullanmadan önce iyice dezenfekte edin.

Tırnakları diş fırçasıyla fırçalama

El ve tırnak hijyeni sağılığımız açısından önemlidir. Sadece elllerimizi yıkarak mikroplardan korunamayabiliriz. Tırnak diplerinin de iyi temizlenmesi lazım. Tırnaklar mikrobu barındırmak için çok elverişlidir. Tırnak temizliğinizi eski diş fırçanızla yapabilirsiniz.

Ayakkabı Tabanlarınızı Temizleyin

Benim gibi titiz biriyseniz eminimki ayakkabıların zeminini temizlemeden kaldırmıyorsanuzdur. Ayakkabılarımızla dışarda her türlü mikrobu eve taşıyabiliriz. Bu nedenle ayakkabılarınızı ayakkabılığa kaldırmadan önce zeminini diş fırçasıyla temizleyin.

Zeminlerdeki lekeleri çıkarma

Banyo ve tuvalette zemin genelde fayans olur. Derz araları mutlaka zamanla kararır ve kötü görüntü oluşturur. Kötü görüntü oluşturmakla kalmaz derz aralarında mikroplar çoğalabilir. Bu nedenle fayans aralarını diş macunu ve diş fırçasıyla temizlemeniz mümkün.

Saçlarınızı diş fırçasıyla boyayın

Kadınların çoğu saç boyasını kuaförde yapmak yerine kendileri evde yapmayı tercih ediyor. Bazen güzel bir sonuç alınamayabilir. Evde saçınızı kendiniz boyamak istiyorsanız eski bir diş fırçasını boyama işlemin de kullanabilirsiniz. Diş fırçası saç boyasını saçlarınıza daha iyi tatbik edecektir.

Aletleri Temizle

Tost makineleri, mikrodalga fırınlar, kahve makinelerını yeni diş fırçasıyla temizleyebilirsiniz. Ulaşamadığınız kalıntıları diş fırçasıyla temizlemenin pratikliğine şahit olacaksınız.

Kıyafetlerdeki lekeleri çıkarma

Çok sevdiğiniz kıyafetiniz lekelendimi ? Endişelenmeyin leke çıkarıcı deterjan ve diş fırçası yardımı ile kıyafetinizdeki lekeden tamamiyle kurtulmak mümkün

Muslukların etrafındaki o zor noktalar

Muslukların çevresi zamanla kireçlenip kötü bir görüntü oluşturabiliyor. Her ne kadar kireç çözücü kullanılsa da ovalamadan kalıntılardan kurtulmak mümkün değil. Diş fırçasını kullanarak musluk çevresindeki kireç kalıntılarından ve lekelerinden kurtulabilirsiniz.Evet sevgili hanımlar diş fırçasıyla sadece bunlar yapılmıyor. Saç kurutma makinesinin havalandırmasını , bilgisayar havalandırmalarını , klavyenizi saç fırçanızı , halılarınızı aracınızın içindeki bazı noktaları diş fırçasıyla temizleyebilirsiniz. Küçücük bir diş fırçasıyla bakın neler neler yapılıyor. Biz bur da her ne kadar eski diş fırçası kullanımın dan bahsetsekte şahsi görüşüm yeni diş fırçası kullanmanız . Diş fırçasının maliyeti pahallı değil. Markadan markaya fiyatı değişse de ucuz bir diş fırçasıyla makalemizde yer aldığımız tüm işlemleri gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Eski dış fırçasını genelde fayans aralarını temizlemekte kullanıyorum. Onun dışın da kullanılmamış diş fırçasıylada saçlarımı boyarım kaşlarımı tararım :D Banyo ve mutfak musluklarını da diş fırçasıyla temizlerim. Kısacası ulaşamadığınız bölgeleri diş fırçasıyla temizlemeniz mümkün.
 
Üst