1. Angel_tears

  Angel_tears Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.737
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  || Eski Mektuplar Yok Artık! ||

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

  Eskiden posta kutularına gelen mektuplar vardı. İçtenlikle el yazısıyla yazılmış mektuplar. Gideceği yerin uzaklığına göre değişiyordu ulaşma vakitleri.
  Postacı gelirken heycanlanırdı onu görenler gözler. Acaba selam var mı uzaktan gelen? Yada uzun zamandan beri hatırını soramadım dostlarımın diye hayıflanan.


  Bir kağıt bir kalem bir de zarf ve zarfın arkasına yapıştırılması gereken bir pul. Sonra o zarfı postaneye götürüp yollamak gerekiyodu. Belki birazcık da olsa zahmetliydi bu iş. Ama tüm bunlara rağmen mektuplar geliyor ve gidiyordu birilerine eskiden.
  Ve en güzeli ise o zarftan çıkan kağıtta yazılan her harf bir dokunuştu, bir dost eli değmişti o zarfa, onların yüreği gezinmişti o kağıtta. Kim bilir belki de kokuları sinmişti o zarfa.
  Yani eskiden mektuplar vardı ve herkes daha birçok hatırlardı birbirini.

  Şimdi de postacı geliyor her ay herkesin evine. Ama hiç kimse eskisi gibi sevinmiyor ve heycanlanmıyor postacının gelişine. Postacı ya bankadan gönderilmiş bir ödeme zarfı getiriyor yada faturaların zarflarını.

  Acaba kimse mi hatırlamıyor dostlarını yoksa artık mektuplar mı yaşlandı?

  Evet o kadar çok yoğunuz ki artık mektuplarla uğraşacak vakit bulamıyoruz. Ama nedense herkesin evinde olan telefon da eskisi kadar çok çalmıyor dostlar tarafından. Yada herkesin cep telefonu sadece iş için çalıyor. Ve artık eskisi kadar mail de gitmiyor kimseye nasılsın soru cümlesine sahip olan. Bunların hiç biri mektup kadar zevkli değil ama zahmetli de değil.

  Demek ki mektuplar ölmemiş. Dostluklar ölmuş. Herkes dünya işine dalmış ve dostlarını unutmuş. Eskiler çok daha bağlıymış demek ki birbirlerine ve bu yüzden zahmetle ama büyük bir zevkle hal hatır sormuşlar birbirlerine.

  Umarım herkes gittiği, yaşadığı o yerlerden bir selam yollar sevdiklerine ve yıkar tüm duvarları.

  İnanın o zaman şifa bulur dostluklar ve insanoğlu.< Konu Resmi..>   
|| Eski Mektuplar Yok Artık! || konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erbakan'a Teminat Mektubu Yok

  Erbakan'a Teminat Mektubu Yok

  Kayıp Trilyon davasında devlete yasal faizleriyle birlikte 12.1 milyon YTL ödemeye mahkum edilen eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın icra işlemlerini durdurmak için teminat mektubu arayışı ekonomik kriz nedeniyle olumsuz sonuçlandı. Erbakan’ın Avukatı Yaşar Gürkan, "Kriz ortamında hiçbir banka bu büyüklükte teminatı vermek istemiyor" dedi. Maliye Bakanlığı, kapatılan Refah...
 2. o eski Hande yok

  o eski Hande yok

  giyim ve müzik tarzını değiştiren Hande Yener bu konu ile ilgili sivri dilli konuşuyor........ İPTE YÜRÜDÜM AMA... SON ÇIKARDIĞI “HAYROLA” ADLI ALBÜMÜYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN HANDE YENER, KENDİSİNE YÖNELTİLEN ELEŞTİRİLERE RAĞMEN DOĞRU BİLDİĞİNİ YAPTIĞINI SÖYLÜYOR... Yeni neslin ısrarla yola devam etmesini istediğini söyleyen Hande Yener, “Eski Hande’yi isteyenler kaliteye doğru koştuğumu...
 3. Yok artık!!!

  Yok artık!!!

  Yok artık dedirtecek bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum hanımlar Garip olayın yer aldığı yer japonya da bir hapishane ve içeri giren mahkumların bile dışarı çıkmak istemiyecek türden bir hapishane sebebine gelince sizde şimdi resimlere baktığınızda hak verecek aynı benim gibi yok artık!!! diyeceksiniz:)
 4. özlüyorum ama yoksun artık

  özlüyorum ama yoksun artık

  ÖZLüYoRuM SeNi...aMa...YoKSuN ArTıK... Yoksun iste, öLümüne özlemini çekiyorum simdi. Gittin, hayatimdan düsLerimi, aniLarımi sarsarak ve tekmeLeyerek kaLbimin kapiLarini ardina kadar... BiLki yagan yagmura, açan günese aLdirmiıyorum artik.... GünLerin tadi yok, suLar da akmiyor. Göçüp gitti uzak diyarLara sevgi kusLarim... YagmurLa da konusmuyorum artik, derdimi de anLatmiyorum nehirLere....
 5. Eski halinden eser yok

  Eski halinden eser yok

  Alacakaranlık film sersinin yakışıklı yıldızı Robert Pattinson'ın son görüntüleri şoke etti Oyunculuk kariyerinde Alacakaranlık - Twilight serisinde canlandırdığı yakışıklı ve karizmatik Edward Cullen karakteri ile tanınan Robert Pattinson'ın eski halinden eser kalmadı. Amerikan basınından Celebuzz sitesinde yayınlanan fotoğraflarda aktörün pek de çekici göründüğü söylenemez. The Rover -...

Sayfayı Paylaş