1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  eşle uyumak uykusuzluk yapıyormuş!!!!

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Evet sevgili meleklerim, Yanlış okumadınız artık bir yastıkta kocamak tarih olacak gibi hahaha Sağlıklı uyku için uzmanlar ayrı uyumayı öneriyor...Tercih sizin:d014:Ya uykudan ,ya eşten ............  Britanya'da yapılan bir araştırmaya göre, çiftler aynı yatakta uyurlarsa ortalama yüzde 50 daha fazla uyku bozukluğu çekiyorlar.
  Sonuçları Britanya Bilim Festivali'nde sunulan araştırmada, çiftler aynı yatakta uyurken, içlerinden biri uykusunda hareket ederse, uyumakta olan diğerinin bundan rahatsızlık duyma olasılığının yüzde 50 olduğu görüldü. Buna karşın çiftlerin ayrı yataklarda uyumayı pek tercih etmedikleri, 40'lı ve 50'li yaşlardaki çiftlerin sadece yüzde 8'inin ayrı odalarda uyudukları tespit edildi.
  Uyku uzmanı Dr. Neil Stanley, evli çiftlerin aynı yatağı paylaşmalarının, sanayi devrimiyle ve insanların kalabalık kentlerde küçük yaşama alanlarına sahip evlerde oturmaya başlamalarıyla ortaya çıkan modern bir gelenek olduğunu belirtti.
  İngiltere'de Viktorya döneminden önce evli çiftlerin aynı yatağı paylaşmalarının sıkça görülmediğini, eski Roma'da da evli çiftlerin aynı yatağa sadece cinsel birliktelik için girdiklerine işaret eden Dr. Stanley, bugünün insanlarının da iyi ve kaliteli bir uyku için artık aynı şeyi yapmayı düşünmelerini önerdi.

  "Mesele sizi neyin mutlu ettiği; eğer birlikte uyuyor ve ikiniz de iyi bir uyku çekiyorsanız, değiştirmeyin, ama farklı bir şey yapmaktan da çekinmeyin" diyen Dr. Stanley, iyi uyuyamamanın depresyon, kalp rahatsızlığı, felç, akciğer sorunları, trafik ve iş kazaları ile boşanma gibi sonuçlara yol açabileceğinin altını çizdi..   
eşle uyumak uykusuzluk yapıyormuş!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. uyumak

  uyumak

  Kendini uykuda görmek gaflete, Uyumak yahut bunu istemek tembellik ve işsizliğe; Uyumak, sadece korku ve endişesi olanlar için hayra ve kurtuluşa; diğerleri için pişmanlık ve üzüntüye, Uyku, taat ve ibadette gevşeklik göstermeye, bekar kız için evlenmeyee, Salih ve alim kulun uyuması hayırlı yolculuğa, ceht ve gayrete, yalınzlığa çekilmeye, dünyadan uzaklaşmaya; Sırtüstü uyumak gaflete yahut...
 2. uykusuzluk...

  uykusuzluk...

  Ömrümüzün üçte biri uykuda geçiyor ama insanoğlu hâlâ uykunun sırlarınıçözmüş değil. Uyku, ya bir dinlenme, rahatlama aracı ya da günün verimlisaatlerini alıp götüren bir zaman dilimi olarak tanımlanıyor.Uyku, vücudunyalnızca dinlendiği bir süreç değil. Uzmanlar uykuyu, "gün boyu yorulan veyıpranan sinir sisteminin onarıma alındığı, gün içinde edinilen bilgilerinayıklanıp depolandığı, dış...
 3. Seda eşiyle şov yapıyor!

  Seda eşiyle şov yapıyor!

  Seda Sayan bunu hep yapıyor ne mi yapıyor arkadaşlarım, tamamen duygusal tavranıp şov yapıyor :D:D BAYRAMIN İLK GÜNÜ KIBRIS'TAKİ BİR OTEL'DE SAHNE ALAN SEDA SAYAN İLE ONUR ŞAN, ŞARKI SÖYLEMEKTEN ÇOK ŞOV YAPTI! Seda Sayan bayram ve sevgili, yada eş geleneğini bozmadan sahne almaya devam ediyor. Bayramın ilk günü Kıbrıs'taki bir Otel'de sahne alan Seda Sayan ile Onur Şan, şarkı söylemekten...
 4. uykusuzluk?

  uykusuzluk?

  uyku sorunu uyku tedavisi Kızlar, Son günler yaklaştıkça ben uyku uyuyamaz olmuştum nerdeyse ağırlaşan göbek ile uyumak işkence gibiydi.Dön sağa dön sola sabah oluyordu sizdede varmı?
 5. eşine sırtını dönerek uyumak

  eşine sırtını dönerek uyumak

  merhaba. ben bunun cvbını cok araştırdım ama bulamadım.resmi nikahtan sonra düğün gecesi imam nikahıda yaptık.suanda 5 aylık evliyim.bana bi arkadaşımın verdigi bilgiye göre gece yatarken izin almadan eşine sırtını dönerek uyumak yasakmış.izin alınıp öyle sırt dönmek gerekirmiş.(imam nikahında bu gerekliymiş ) uyku esnasında değil tabi , biliçliyken yani örneğin yeni yatmış ve daha uykuya...

Sayfayı Paylaş