Eşlerin birbirlerinden beklentileri

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Eşlerin birbirlerinden beklentileri
Kadınlar erkeklerden; ilgisinin azalmamasını, şefkat göstermesini, romantik olmasını, tatlı sözler söylemesini ve hayatında öncelikli olmayı ister. Erkeklerin ise kadınlardan beklediği davranışlar şunlar; Anlayışlı davranmak, futbol keyfine engel olmamak, özgürlüklerine fazla müdahale etmemek…


Kadınlar ilginin kaybolmaması ister
İlişkinin ilk birkaç ayından sonra, hissedilen tutku yerini sevgiye bırakır. Duyulan heyecan ve ilgi azalır. Bir anlamda ilişkinin ilk başlarındaki özen kaybolur. Özellikle de erkekler açısından. Onun için hala önemlisinizdir ama bunu daha az ifade etmeye başlar sadece. Nasılsa siz artık bunu biliyorsunuzdur diye düşünür. Hemen hemen her kadın ilişkinin süresi uzadıkça erkeklerin tavırlarının eskisi gibi olmadığından yakınır. Saçlarınızın modelini değiştirirsiniz ama kocanız fark etmez. Seksi iç çamaşırları giyersiniz, sevgiliniz koltukta uyuyakalır. İşte tüm bunlar kadınları çileden çıkartır! Ancak erkekler bilmelidir ki biraz ilgi çoğu zaman bir kadını mutlu etmeye yeter de artar bile!


Kadınlar daha fazla şefkat ister
Kadınlar her zaman şefkate daha fazla ihtiyaç duyar. Onlara göre ilişkinin uyumlu olması için şefkat çok önemlidir. Birçok kadın, eşinin yalnızca seks yapmak istediğinde şikâyet eder. Diğer zamanlarda ise şefkatli davranışların rafa kalktığından yakınırlar. Erkeklerin bir şey istediğinde ya da seks söz konusuyken ilgi gösterip, şefkatli olduğunu ve sevgilerini kendilerince belli ettiklerini düşünen kadın sayısı hiç de az değil. Erkekler yapıları gereği ve yetiştirilme tarzlarından dolayı genelde duygularını gösterme konusunda fazla cimridirler. Kadınlar ise konu duygusallık olduğunda her şeyi ağırdan almayı ve tadını çıkarmayı sever.Erkekler ilgi odağı olmak ister
Çocuk sahibi olan erkekler, eşleri için eskisi kadar önemli olmadıklarını düşünürler. Bu nedenle birçok erkek, çocuklarını kendilerine rakip olarak görür ve onları kıskanırlar. Eşlerini paylaşmak istemezler. Bu durumda kadınlara iş düşüyor. Bazı hususlara daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Siz her ne kadar bunun öyle olmadığını ve sadece çocuklarınızla ilgilenmediğinizi bilseniz bile eşinize de ilginizi olabildiğince belli etmeye bakın. Her fırsatta onun sizin için hala tek olduğunu hatırlatın. Yoksa erkek bu durumlarda kendisini terkedilmiş hisseder. Eğer bu konuda kadın anlayışlı davranmazsa erkek ilgiye olan açlığını gidermek için arayışlara girişebilir. Kadına düşen görev ona ilgisinin azalmadığını her fırsatta belli etmektir.

Erkekler duygularına önem verilmesi ister

Sadece kadınlar mı anlaşılamamaktan şikâyet eder? Elbette hayır. Aslında erkekler de bundan yakınır ama bunu bir türlü belli edemezler. Erkekler, kadınlardan farklı olarak duygu paylaşımında yeterince açık olmazlar. Diyelim ki partnerinizin büyük bir derdi var. Çok şey yapmanıza hiç gerek yok. Sadece biraz daha dikkatli olmanız yeterli. Mimiklerinden, hareketlerinden onu anlamaya çalışın. Onun size açılmasını sakın beklemeyin çünkü bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir. Biraz daha başınızı meşgul olduğunuz işlerden kaldırıp onun duygularına ve gereksinmelerine dikkat etmelisiniz.

Şaşırtılmak ve şımartılmak
Çoğu erkek duygusal olmayı sevmez. Ancak kadınlar, ufak sürprizlerle karşılaşmaktan, çiçek almaktan veya romantizm kokan gecelerden çok hoşlanır. İster istemez erkeklerden de bu tür şeyler bekler ancak çoğu zaman hayal kırıklığına uğrarlar. Erkeklerin bu konuda çok daha fazla çabalaması gerekiyor. Arada bir yolun üzerinde olsun olmasın bir çiçekçiye uğrayıp ona çiçek almak veya akşam için güzel bir restoranda yer ayırtmak… Tüm bunlar erkekleri kadınların kalplerini fetheden yola götürecektir.

Öncelikli olmak

Erkeğin, kendi sosyal ortamını oluştururken onu unutmaması kadın için çok önemlidir. Kadın bunun tersini hissederse huzursuzluk başlar. Erkek için her şey bir yana eşi bir yana olmalıdır. Bu durumda erkeğin yapması gereken; sosyal ve iş hayatı ile eşi arasındaki dengeyi iyi kurmak olmalıdır. Ne onları ne de eşini ihmal etmemelidir. Arada sırada eşine ilgi gösterip, birkaç tatlı sözle onun için hala çok önemli olduğunu belirtmelidir.


Biraz daha fazla sabır ve anlayış
Erkeklerin çoğu işten eve çok yorgun gelir ve dinlenmek isterler. Bu durumlar için en ideali de televizyondur hiç şüphesiz. Özellikle de futbol maçları. Birçok kadın ise sadece bu yüzden futbola karşı bir düşmanlık besler ve erkeğe de böyle davrandığı için kızar. Oysa erkek bu anlarını yanındaki kadınla paylaşmak ister. Beklediği tek şey kadının yanına gelip ona sokulması, sevgisini hissettirmesidir. Soru bombardımanı yerine dinlenme anını birlikte paylaşmaktır. Erkek açısından konuşmak için henüz erkendir. Önce dinlenmek ve maç keyfinin tadını eşiyle birlikte çıkarmak ister. Daha sonraki saatlerde eşinin istekleri, sorunları için elbette vakit ayıracaktır.


Özgürce yaşamak
Şefkatli olmak aşırı ilgi gösterip, baskıcı olmak anlamına gelmez. Erkeklerin çoğu kendilerine yapışan ve karışan kadınlardan uzak durmaya çalışır. Onların en çok önem verdiği şey, kendilerine ait özel hayatlarının olması ve elbette ki özgürlükleridir. Bu nedenle eşinizin kimi zaman arkadaşlarıyla dışarı çıkmasına karışmamalısınız. Baskıcı olmak sadece aranızda sorun çıkmasına neden olur. Bu yüzden böylesi bir davranıştan olabildiğince kaçınmalısınız.
 
Üst