Esmeray Diriker biyografisi ve fotoğrafları

M

Misafir

Forum Okuru
Esmeray Diriker biyografisi ve fotoğrafları
Esmeray Biyografisi,
Esmeray Foto?raflar?,

"Gel teskere, gel teskere bitsin bu gurbet" adl? asker türkünüsü ile bir ço?omuzun tan?d??? ünlü oyuncu ve ses sanatç?s? Esmeray biyografi bilgileri ve Esmeray resimlerini bu sayfam?zda payla??yoruz Melek'ler.

esmeray_resimleri%20(1)-15d.jpg

Esmeray Diriker
Do?um Tarihi : 1950 Emirgan, ?stanbul
Vefat Tarihi : 25 Mart 2002 Türk oyuncu ve vokalist

1960 y?l?nda Emirgan Ortaokulu'nun son s?n?f?ndayken ?stanbul ?ehir Tiyatrosu'na e?itimini yar?da b?rakarak girdi ve Çocuk Bölümü'nde ilk kez sahneye ç?kt?. Be? y?l kadar ?ehir Tiyatrolar?'nda çal??t?. Ondan sonra özel tiyatrolara geçti ve ilk olarak Dormen Tiyatrosu'nda Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir ?ey Oldu oyununda oynad?. Daha sonra s?ras?yla Avni Dilligil, Özlem, Özlem Ta?delenler, Sezer Sezin Tiyatrolar?'nda oyunculuk yapt?. Tiyatrolara 1974 y?l?nda Muammer Karaca ile oynad?klar? Mart Bakan? ile veda etti. Sev Karde?im ve Zilli Nazife adl? fimlerde rol almas?yla birlikte Unutama Beni filminde de misafir oyuncu olarak yer ald?.

Neriman Alt?nda? Tüfekçi'nin yönetti?i koroda müzi?e ad?m att?. 1974'te Kim Bunlar?Kim Bunlar? adl? pla??n A yüzünde seslendirdi?i 100 Kerre 1000 Kerre adl? ?ark?yla müzik dünyas?na ad?m atm?? olmas?na ra?men pla??n üstünde ad? bile yazm?yordu. toplulu?unun solistli?ini yaparken, toplulukla birlikte ç?kard?klar?
TRT'nin düzenledi?i ve bir daha da tekrar? olmayan 1. Toplu ??ne Beste Yar??mas?'nda e?i ?emi Diriker'in (bestelerinde Erol Tan?r imzas? geçerdi) bestesi olan Unutama Beni ile birincilikte ad?n? duyurdu ama hiçbir zaman Unutama Beni'yi ekranda seslendiremedi ve bu plaktan sonra yapt??? 45'liklerle de TRT Denetimi'ne tak?ld?. Ayn? y?l bir profesyonel olarak ilk defa Küçük Bebek Belediyesi Gazinosu'nda sahne ald?. 1975 y?l?nda ilk longplay çal??mas? Yay?nlanamaz?nda TRT'yi halka ?ikayet etti. 1977'de yapt??? Gel Tezkere pla??yla ikinci büyük ç?k???n? yapt? ve sonraki y?llardaysa asker ?ark?lar? söylemeye devam edip halk?n büyük be?enisini kazand?.

esmeray_resimleri%20(2)-a7.jpg

esmeray_resimleri%20(3)-1f9.jpg

esmeray_resimleri%20(4)-31e.jpg

esmeray_resimleri%20(5)-7d.jpg

Geri