1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Esnafa faiz müjdesi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Esnaf ve sanatkarın kullandığı kredilerdeki faiz oranının yüzde 10 veya bu oranın altına ineceğini bildirdi.

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, dün Ankara’nın Ayaş ilçesi esnafını ziyaret ederek sorunları dinledi ve önemli açıklamalar yaptı. Yılbaşında çıkardıkları Bakanlar Kurulu kararıyla esnaf ve sanatkara Halk Bankası kanalıyla kullandırılan kredide faizin yüzde 12’ye düşürüldüğünü anımsatan Çağlayan, bu rakamı daha da indireceklerini bildirdi. Bakan Çağlayan, bu konuda şunları söyledi:

  BU BİR İLK OLACAK

  “Ümit ediyorum ki, bir hafta, 10 gün içinde esnaf ve sanatkarımıza Halk Bankası aracılığıyla kullandırdığımız kredilerin faizleri yüzde 10 veya yüzde 10’un altına inecektir. İnşallah tek haneli faizi de görmüş olacağız. Bu cumhuriyet tarihinin bir ilkidir.” Çağlayan, böyle bir ortamda kredi kullanan esnaf ve sanatkar sayısının 800 bine ulaştığına da dikkat çekti.


  Çağlayan, ayrıca AK Parti hükümetleri öncesinde esnaf ve sanatkarın Halk Bankası vasıtasıyla toplam 153 milyon TL destek aldığını, bu rakamın bugün 20 kat artarak 3,5 milyar TL’ye ulaştığını da vurguladı. Dün, ayrıca Beypazarı’nda da konuşan Sanayi Bakanı Çağlayan, bankaları Sicil Affı Kanunu çerçevesinde görevlerini yapmaya çağırdı. Bankacılık sisteminin, sicil affıyla ilgili “vicdanlı olması” gerektiğini dile getirdi.
  İHRACATÇI KOB'İLERE DESTEK AÇIKLANACAK

  Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, yarın Ankara’da yapacağı basın toplantısında, ihracatçı KOBİ’lere KOSGEB’in 1 milyar dolarlık yeni ihracat kredisi destek programını açıklayacak. Konuyla ilgili açıklamada, kredi programının ihracatın azaldığı bir dönemde KOBİ’leri ihracata yönlendirmek ve yeni pazarlara açılmalarını sağlamak amacıyla uygulamaya konulacağını belirtildi.


   
Esnafa faiz müjdesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Esnaf

  Esnaf

  Rüyada bir esnafla tanisip konustugunu gören, bazi islerinin aksadigini görerek üzülür. Esnaf görmek, düzenin bozulacagina isarettir.
 2. Faiz

  Faiz

  Faiz: Üretim faktörlerinden sermayenin elde ettiği getiridir. Diğer bir ifade ile paranın kullanım bedelidir
 3. Kredi kartı borçlularına faiz müjdesi

  Kredi kartı borçlularına faiz müjdesi

  Kredi kartlarında uygulanan faizlerin tüketici kredisi faizleriyle uyumlu hale getirilmesi Meclise sunuldu. MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru ve arkadaşlarının hazırladığı, kredi kartlarında uygulanan faizlerin, tüketici kredisi faizleriyle uyumlu hale getirilmesini öngören kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununda değişiklik yapılmasını düzenleyen...
 4. Halk Bankası'ndan esnafa kredi müjdesi

  Halk Bankası'ndan esnafa kredi müjdesi

  halkbank esnaf kredisi 2010 esnaf kredisi nasıl alınır kefalet nasıl alınır halk bankası Çağlayan, Halk Bankası'nın esnaf ve sanatkara birkaç gün içinde tek haneli faizle kredi vereceğini açıkladı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Halk Bankası'nın esnaf ve sanatkara birkaç gün içinde tek haneli faizle kredi vereceğini açıkladı. Zafer Çağlayan Meclis Genel Kurulu'nda...
 5. Emeklilere maaş farkı müjdesi

  Emeklilere maaş farkı müjdesi

  SGK'dan emeklileri sevindirecek haber. Kurum tarafından ödenen emekli maaşlarında farkların yatırılacağı açıklandı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 839 bin 717 kişinin 01 ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerine gönderileceğini bildirdi....

Sayfayı Paylaş