1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  esneme hareketleri hangileridir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Spor yapmaya başlamadan esneme hareketleri yapmak gerekiyormuş.Lütfen bu hareketlerin hangileri olduğunu bu raya yazabilirmisiniz?

   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Spor yapmaya başlamadan önce ve Spor yaptıktan sonra yapılması gereken rahatlama hareketleri nelerdir.Esneme haraeketlerinin ilk amacı vücuttaki eklemlerin hareket kabiliyetlerini arttırmaktır. Hareket kabiliyetinin artmasının, insanların sıhhat ve sağlıkları üzerindeki gelişim için temel unsur olduğu belirlenmiştir.Sporcular için Esneme hareketleri çok daha önemlidir. Sporcuların fiziksel olarak ve performans olarak iyi olmaları kaslarının ve eklemlerinin geniş açıdaki hareket kabiliyetiyle direkt olarak ilgilidir.


  Esneme hareketlerini egzersizden önce ve sonra yapın. Her bir tarafı 15-20 saniye esnetin. Omurganızın düzgün durduğuna dikkat edin, nefes alış verişinizi düzene sokun, her hareket değişiminde nefes verin bunu yapmaya özen gösterin.

  Esneme Hareketleri!

  Boyun Esnetme Hareketleri;

  Yere diz çökün. Sol kolunuzu aşağı doğru sarkıtın ve gövdenizden uzak tutun. Sağ kolunuzu bükün, elinizi sol omzunuza koyun ve bastırın. Bastırırken derin nefes alın ve nefesinizi verirken sağ kulağınız, sol omzunuza gelecek şekilde başınızı bükün ve çenenizi sol kolunuza doğru çeviriniz.

  Bacak Esnetmeağ bacağınız yere gelecek şekilde çökerken, sol ayağınızı yere basın. Bu arada bacağınızın arasındaki açı 120 derece olmalı. Bir elinizi karnınıza, diğerini de belinizin arkasına yerleştirin. Nefes verirken karın kaslarınızı hissedin ve sol bacağınız yerle 90 derece açı yapacak şekilde esneyin.


  Oturarak Sırt Hissetme Hareketleri

  Yere oturun ve bacaklarınızı uzatın. Sol bacağınızı sağ bacağınızın üzerinden geçirin ve sağ kolunuzu kırdığınız bacağın üzerine atın. Gövdenizi dirseğiniz yardımıyla sol tarafa doğru çevirin. Gövdenizi çevirirken nefes verin. Sonra diğer bacağınızla aynı hareketi yapın.

  Arka Baldır Esnetme Hareketleri

  Yere oturun ve bacaklarınızı uzatın. Sağ bacağınızı kırıp, sol dizinizin içine doğru
  çevirin. Derin bir nefes alın ve bırakırken öne doğru eğilin. Bu arada göğsünüzü ileri doğru itin ki sırtınız doğal duruşunu korusun. Öne arkaya doğru esneyin. Sonra diğer bacağa geçin.

  Ön Baldır Esnetme Hareketleri
  Yüz üstü uzanın. Sağ ayağınızı bileğinden sağ elinizle yakalayın. Eğer yapamıyorsanız bunun için bir havlu da kullanabilirsiniz. Ayağınızı rahatlatın ve kendinize doğru çekin, sonra tekrar serbest bırakın.

  Kalça Esnetmeiz üstü çökün. Sonra sağ bacağınızı ayağınız içeriye gelecek şekilde bükün. Derin bir nefes alın ve nefesinizi verirken sol bacağınızı yükleyin. Buna popo ve baseninizde bir gerilme hissedene kadar devam edin.
   
esneme hareketleri hangileridir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar Erkeklerin Hangi Hareketlerini Sevmez

  Kadınlar Erkeklerin Hangi Hareketlerini Sevmez

  kadınlar erkeklerin hangi özelliklerini sevmez kadınlar nasıl erkekleri sevmez Kızlar yapılan bir araştırmaya göre biz kadınların erkeklerin hangi özelliklerinden nefret ettiğimiz ortaya çıkmış... İşte o araştırmaya göre kadınların en nefret ettiği erkek huyları :tik: 1. Bencillik: Konuşmaya başlayınca kadının onu dinlemesini ister. Ancak o karşısındaki kadını dinlemek zorunda değildir....
 2. Hangi Hareketle Kaç Kalori Yakarsınız

  Hangi Hareketle Kaç Kalori Yakarsınız

  spor, spor yapmak, kalori, hesaplamak, yakmak, hangi spor kaç kalori yapar hakkında detaylı bilgiler Zinde ve formda bir hayat yaşamanın altın anahtarı spordur...Ne kadar spor yaparsak okadar sağlıklı oluruz...Spor türlerinde kullanılan enerjiye bağlı olarak farklı değerde kalori harcanır... Hangi sporu ne kadar yaparak harcayacağınız kalori miktarını aşağıdaki tabloda...
 3. Hangi hareketler göbek eritir

  Hangi hareketler göbek eritir

  Göbek Eriten Sporlar Arkadaşlar göbeğim var ve eritmeme yardımcı olacak sporlar hangileridir yazarsanız sevinirim
 4. Hangi hareketlerimiz erkekleri illet eder ?

  Hangi hareketlerimiz erkekleri illet eder ?

  Melekler, bildiğiniz gibi eşlerimiz bazen bize sinir oluyorlar, hepimize olur bu. Sizlerden öğrenmek istiyorum erkekler kakdınların hangi harekletlerine sinir olurlar. Mesela siz ne yaparsanız eşiniz illet oluyor ?
 5. Hangi hareket kaç kalori yakar ?

  Hangi hareket kaç kalori yakar ?

  Hangi hareket kaç kalori yakar ? Zayıflamak isteyen melekler için hangi hareketler ne kadar kalori yakamızı sağlıyor bununla ilgili bilgi vermek istedim Aşağıdaki tablodaki kalori miktarları 60kg ağırlığındaki bir kadına göre hesaplanmıştır. Kişinin vücut ağırlığı arttıkça, belli etkinlikler sırasında yaktığı kalori miktarı da daha yüksek olabilir. Aynı şekilde, daha düşük vücut ağırlığına...

Sayfayı Paylaş