Eşsiz bir koku Essences İnsensees

Eşsiz bir koku Essences İnsensees
essences insensees parfüm,essences insensees bayan parfüm,essences insensees bayan parfüm hakkında


prfm.Jpeg
Grasse’de yuzyıllardır suregelen bir gelenek olan Türkçe’de «bin çiçek»anlamına gelen ‘Mille Fleurs’, her sene, o yıla özgü Grasse’de bolca yetişen , çiçekler ve bitkilerin rastgele seçimi ile bir koku yaratmak üzerine kurulu. Her sezon o seneki bitki ve çiçeklere göre degisen ve bir benzeri daha olmayan, olamayacak olan bu kokuların her biri, üretim yıllarının simgesi niteliğinde ve kısa ömürlüler. Bir daha aynı kokuya rastlayabilmek ise tamamen kadere ve Grasse’li çiftçilere kalmış.

Bu geleneği usta burun Fabrice Pellegrinile işbirliği yaparak diriltmeye karar veren Diptyque, 2013 yılında hummalı bir çalışma sonucu, Essences Insensées’i yaratmak üzere kolları sıvadı. 2013 yılında Grasse’nin tepeleri mimozalarla kapıylıydı ve elbette bu yüzden koku mimoza bazlı olmamalıydı. Mimozalara, Mayıs ayının en taze gülleri, vanilyave Paraguay çayı eşlik etti ve son dokunuşlar ise morve pembe biberile kedi otukullanılarak yapıldı.

Bu eşsiz koku için bir o kadar da eşsiz bir şişe tasarlamak gerekiyordu. Şise, Fransa’nın en eski el yapımı cam ustalarından, Waltersperger Glass’a emanet edildi. Uzun arşiv çalışmalarının ve yüzlerce elemenin ardından, mükemmel şişe nihayet hazırdı; şişeye kazınmış zarif ve zamansız mimozaların yaprakları ve nostaljik bir pompa!

Essences Insensées, Diptyque’inBEYMEN Zorlu Center‘da yer alan köşesinde exclusiveolarak satışa sunuluyor..
 
Üst