Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Estetikle kaç yaş gençleşiriz?

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Genç ve güzel olmak için, gerekli ise elbette ki tercih edilmeli. Ama ilk tercih estetik olmamalı diye düşnüyorum ben. Günümüz de bir çok bayan, gençlik ve güzellik adına bıçak altına yatıyor, biz dize operasyonlar geçiriyor. Peki Sevgili Melek'ler; estetik kaç yaş gençleştiriyor; buyrun öğrenelim:)

  < Konu Resmi..>


  Yıllardır bir efsane halini alan “90-60-90” ölçüsü 1950-1960'lı yılların filmlerinde kaldı. Günümüzde kadınlar kilolarını korumak için eskiye göre daha büyük mücadeleler veriyor. Hareketsiz yaşam, spor yapamamak, iş stresi, yemek saatlerinin düzensizliği kadınların zayıflama hayallerini suya düşürüyor. Tüm vücutta zayıflığı sağlamak için de kadınlar estetikten yardım alıyor. En çok başvurulanlardan biri de meme estetiği.

  International Hospital'dan Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Nezail Demirciler, kadınlar için ideal göğüs ölçüsü konusunu değerlendirirken, “Göğüs ölçüsünde önemli olan kuptur. Biz 90-60-90 gibi değerlendirmeler değil A-B-C gibi kup değerlendirmeleri yaparız. Meme büyütme operasyonlarında B kupun uygun olduğunu düşünürüz. Eğer çok büyük bir memenin küçültülmesi söz konusuysa C kupa getirmeye çalışırız.” dedi.


  Kadınların tüm vücut estetikleriyle ilgili en çok merak ettiği soruları yanıtlayan Dr. Nezail Demirciler, şunları söyledi:
  Liposuction kaç yaşında yapılabilir?

  Biz 18 yaş civarında liposuction yapabiliyoruz. Yağ hücreleri ergenlik başlamadan önce 6-7 yaş civarında maksimuma geliyor ve bundan sonra yağ hücre sayısında azalma ya da artma olmuyor. Biz yağ hücrelerinin sayısını azaltarak bu bölgelerde kilo alsa bile oluşabilecek yağ birikimlerini ve şekil bozukluklarını tek operasyonla düzeltmiş oluyoruz. İleri yaşlarda deri altının boşalmasıyla birlikte sarkma riski bulunuyor. Bunun iyi değerlendirilmesi gerekir. Bu durumda liposuction yapılması doğru değildir çünkü deride sarkma daha çok olacaktır. Eğer bu bölgelerde ciddi anlamda bir sarkma varsa lifting denilen deriyle birlikte yağ dokularının çıkartılması daha doğru olacaktır.


  Karın germe ameliyatı kimlere gereklidir?

  Doğumlardan sonra karın orta bölgesindeki adalelerin yanlara doğru ayrılması nedeniyle karın duvarının yetmezliği söz konusudur. Bu bölgenin orta hatta yaklaştırılması ve aynı zamanda göbek alt bölgesinde yağ ve deri fazlalığıyla birlikte olan sarkma için en etkili yöntem karın germedir. Zor bir ameliyat değildir.

  Göz kapağı estetiği hangi yaşlarda tercih ediliyor?

  Göz kapağı estetiği 40-50 yaş civarında daha çok tercih ediliyor. Üst göz kapağında, göz kapağının kenarına kadar gelen hatta görmeyi perdeleyen bir deri katlanması, alt göz kapaklarında ise sürekli yorgun ifade gösteren torbalanmalar, hastaların estetik göz kapağı operasyonuna ihtiyaç duymalarının en önemli nedenlerindendir. Üst göz kapağındaki fazla deri ve fıtıklaşan göz bölgesindeki yağların alınması, alt bölgede ise yağın kısmen alınmasıyla birlikte fıtıklaşan yağın göz alt bölgesindeki çukurluklara nakli yapılabilmektedir. Göz altı torbalarının gitmesi ile birlikte çukurlukların da doldurulması şeklinde ikili bir tedavi yapılabilmektedir.

  Çocuk yapmak isteyen kadınlar meme küçültme operasyonu yaptırmalı mıdır?

  Çocuk beklentisi olan kişilere de yapılabiliyor. Kişinin süt vermesini engellemeyecek yöntemleri seçmek önemlidir. Süt bezlerinin ana kanallarını ve meme başını etkilemeyen ameliyat yöntemleriyle memenin küçültülmesi gerekir. Süt vermiş, doğum yapmış kadınların meme küçültme operasyonunda da tekrar belki çocuk sahibi olabilir düşüncesinden dolayı koruyucu yöntem uyguluyoruz. Bu tür beklentisi olmayanlarda ise istediğimiz şekli oluşturmak için daha fazla doku çıkarmamız mümkün olabiliyor.

  Estetik ameliyatlarla bir kadın kaç yaş genç gösterebilir?

  Yüz germe operasyonu bir kadını 15 yaş genç gösterebilir. Dolgular da önemlidir. Burun yan kısımlarına, elmacık kemiği bölgesine yağ enjeksiyonları yapılabilir. Dolgu maddeleri de kullanılabilir. Ameliyat dışındaki bu yöntemlerle 5 yaş civarında gençleşme düşünebiliriz fakat yüzün yapısı da önemlidir.


   
Estetikle kaç yaş gençleşiriz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kaç yaşında?

  kaç yaşında?

  kaç yaşındasınız sorusuna 22 yaşında sayılırım cevabını veren bir kişi şu açıklamalarda bulunmuştur: cumartesi ve pazar günleri çalışmayıp dinlendiğim için bu iki günü hesaba dahil etmedim çok stresli olduğum pazartesi günlerinin sayısını ise %50 arttırarak hesapladım. bu kişinin gerçek yaşı kaçtır ?
 2. Kaç yaşınızdasınız

  Kaç yaşınızdasınız

  İşte size eğlenceli bir pazar testi Sol ayağınızın üzerinde tek ayak durun Sağ bacağınızı dizden bükerek eller kalçada gözler kapalı bakın bakalım kaç saniyede dengede kalabileceksiniz 70 saniye ve üzerinde kalabiliyorsanız biyolojik yaşınız 20...; 20 saniyeden fazla kalamıyorsanız 80.. kafa kağıdınız kaç olursa olsunn:)
 3. Beden Yaşınız Kaç?

  Beden Yaşınız Kaç?

  Bu sayfa; Beden Yaşınız Kaç konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bazı insanlardan duyarsınız yaşı 20-30 olduğu halde kendini 70 yaşında gibi hissettiğinin. Kim olgun yaşta inmsanlar da 18lik hissettiğini söyler. Belki gülüp geçersiniz ama beden size asla yalan söylemez. Şimdi size vereceğimiz testleri uygulayarak beden yaşınızın kaç olduğunu hesaplayabilirsiniz. Bakalım...
 4. Yumurtalıklarım kaç yaşında?

  Yumurtalıklarım kaç yaşında?

  Amh Testi nedir? Anti - Müllerian Hormon (MIS) , doğrudan yumurtalıktan salgılanan bir glikoproteindir . 6 mm ye kadar olan yumurta hücrelerinden salgılanır . AMH salgısı kız çocuklarında 36. gebelik haftasında başlar , menopoza kadar devam eder . Kadında mevcut yumurta miktarını göstermek amacıyla AMH ölçümü giderek yaygınlaşmakta ve yumurta sayısı ile güçlü bir ilişkisi olduğu...
 5. Kaç yaşında anne olunur ?

  Kaç yaşında anne olunur ?

  ideal annelik yaşı kaç,hangi yaşta anne olunur,kaç yaşına kadar anne olunur,en geç kaç yaşında anne olunur Kadınlarda gebelik için en iyi yaş 25-26 yaş arasıdır. Bu yaşta genelde gebelik riski azalır ve gebelik normal bir şekilde devam eder. Ayrıca diyabet, kan tansiyonu ve embriyonun az büyümesi ve en önemlisi kalıtsal bozuklukların riski düşüktür. Kadınlar doğduklarında tüm yumurtaları...

Sayfayı Paylaş