Etek bu kış altın çağını yaşayacak

fırtına

Yeni Üye
Üye
Etek bu kış altın çağını yaşayacak
Yeni sezon için Ortadoğu ve Balkan esintileri taşıyan bir koleksiyon hazırlayan Roman'ın tasarımcısı Suzan Toplusoy "İşlemeli giysiler ve yumuşacık kürkler giyilecek" diyor.

Yaza veda edip, sonbahara merhaba dediğimiz şu günlerde, mağaza vitrinlerini de yeni sezon modelleri süslemeye başladı. Bu kış nelerin moda olacağını merak edenler için Roman'ın Tasarım Yöneticisi Suzan Toplusoy'la en son trendler üzerine konuştuk. Yeni sezon için Ortadoğu ve Balkan kültürünün yansımalarını taşıyan bir koleksiyon hazırladıklarını söyleyen Toplusoy, tasarımlarının kendi içinde dengeli ve uyumlu olmasına dikkat ettiğini belirtiyor.

Yine siyah var

Eteklerin bu kış altın çağını yaşayacağını dile getiren Toplusoy, markanın kış koleksiyonunda siyah, yeşil, petrol, kiremit ve vişne renklerinin yanında mor ve mürdüm kullandıklarını sözlerine ekliyor. Toplusoy, bakın neler anlatıyor:

* Bu kış hangi tarz kıyafetler moda olacak?

Bu sezon tasarımlarda işlemeyi çok kullandık. Pırıltılı bir koleksiyon hazırladık. Yumuşacık kürkler, çeşitli renk ve formdaki düğmeler de sıkça kullandığımız detaylardan. Koleksiyonumuzda abartılı kol manşetlerini de görmek mümkün.

* Hangi renkler moda?

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez rengi yine asil ve durgun siyah olacak. Bunun dışında; yeşil, petrol, kiremit ve vişnenin tüm tonlarını kullandık. Bu kış ayrıca mürdüm ve mor tonları da çok moda.

* Modellerinizde ne tür kumaşlar kullandınız?

Kumaş olarak en çok kadife, uçuşan ipekler ve saten göze çarpıyor. Ayrıca yünlü kumaşlardan hazırlanmış tasarımlarımız da var. Yünlü ekoseler, düz kadifeler, saten lycralar, ipek şifonlar, bakır ve altın renginde jakarlı kumaşlarla çalıştık. Bazı tasarımlarda da fırfır kullanmayı tercih ettik.

* Etek mi yoksa pantolon mu daha çok kullanılacak?

Bu sezon bayanlar etekten vazgeçemeyecek. Çünkü etek altın çağını yaşıyor. Vücuda oturan mini ceketler, cepkenler, kürk paltolar bu kış modasının ana hatlarını oluşturuyor. Her zaman büyük kurtarıcı olan trikolar da koleksiyonumuzda yer alıyor. Bu sezon takılarımızla da çok iddialıyız.

* Takı koleksiyonunda neler var?

Bu sezon bileklik, küpe, kolye gibi takıların yanında kemer ve broşlara da ağırlık verdik. Takılar genelde çok büyük ve abartılı. Bilezikler çok kalın ve kahve, yeşil tonlarındaki derilerle kaplı. Broşlarda ise örgü detaylarına rastlamak mümkün. Küpeler, avize havasında... Çok büyük ve parlak taşlarla süslü. Uzun kolyeler ve iri yüzükler de bu kış çok kullanılacak.

* Firma olarak hitap ettiğiniz kadın tipi nedir?


Tasarımlarımız geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Tek bir kadın tipi olarak ayırmak mümkün değil. Gipsy genç bir kadın profili çiziyor. Daha spor çizgileri olduğunu söyleyebilirim. Roman ise daha çok şehir kadınını yansıtıyor. Bu tasarımlarda şıklık ön planda. Roman Lady ise hem Roman'ın hem de Gipsy'nin özelliklerini taşıyor.
kaynak:devtürkler
 
Geri
Üst