1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Etiket İlan Çok Etkili

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Türkiye'de ilk kez Hürriyet Gazetesi’nin kullanıma açtığı ’etiket ilan’, reklamcılara yaratıcılıklarını gösterebilecekleri yeni fırsatlar sunuyor.
  Bu yeni reklam yöntemi, bugüne kadar Capitol, Derimod, Koton, Migros ve Toyota gibi markalar tarafından kullanıldı. Gazete baskı makinesine ilave edilen ek bir cihaz, yapışkanlı etiket şeklinde hazırlanan ilanı birinci sayfada manşetin üzerine iliştiriyor. Özel bir tutkalla hazırlanan etiket ilanlar okur tarafından yapıştırıldığı yerden çıkarıldığında sayfaya bir zarar vermiyor.

  Satışımız yüzde 20 arttı

  Bu yöntemi ilk kullanan firmalardan biri olan Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman uygulamadan çok memnun kaldıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Etiket çalışmasından gerçekten çok pozitif dönüşler aldık, bugüne kadar yaptığımız çalışmalar içinde en başarılısıydı. Bu etiket yayınlandığında Derimod olarak tam indirim dönemindeydik ve satışımız o gün yüzde 20 arttı."

  İlanı kapıp geldiler

  Firmanın kampanya döneminde etiket ilan uygulamasını yaptıklarını söyleyen Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, şu değerlendirmeyi yaptı: "Birinci sayfaya manşet üzerine yapıştırılarak dağıtılan etiket ilanlar, kampanya mesajımızı çarpıcı bir şekilde hedef kitlemize aktarmamıza çok yardımcı oldu. Etiket özelliğinden dolayı da, müşterilerimiz ilanı ilk sayfadan alıp saklayarak, mağazalarımıza geldiklerinde kullanabildiler ve indirimden faydalandılar. Bu ilanın sonuçlarından memnunuz. İlerleyen dönemlerde gerçekleştireceğimiz kampanyalarımızda da mutlaka faydalanacağız."

  Yepyeni fırsat sunuyor

  Hürriyet Gazetesi Reklam Grup Başkanı Ayşe Sözeri Cemal de şu değerlendirmeyi yaptı: "Reklamda birinci kural dikkat çekmektir. Hedef kitlenizin önce dikkatini çekmelisiniz ki iletmek istediğiniz mesaj yerine ulaşsın. Gazete ilanında dikkat çekmek, ilanın boyutu, rengi, başlığı, görseli, yayın sayfası gibi değişkenleri yaratıcı şekilde kullanarak sağlanır."

  Sektör ayrımı yok

  SEKTÖR
  ayrımı yapmaksızın her firma için uygun olan etiket ilan yönteminin pazarlama ihtiyacına göre farklı şekillerde kullanılabileceğini anlatan Ayşe Sözeri Cemal, şöyle konuştu: "Bir reklamverenimiz hazırladığı etiket ilanda iç sayfadaki reklamına gönderme yapmıştı. Okur etiketi birinci sayfadan çıkarıp iç sayfadaki ilanda belirtilen yere yapıştırarak o ilanı tamamlıyordu. Bu yöntemle ilan ve okur arasında ilave bir etkileşim sağlanarak hedeflenen reklam etkisi artırılıyor."

  hurriyet.com
   
Etiket İlan Çok Etkili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Etiket izi

  Etiket izi

  Özellikle süs eşyalarında ve çeşitli mutfak aletlerinin üzerinde etiketler bulunur. Etiketi çıkardığınız zaman da mutlaka izi kalır. Bu izi yok etmek için, etiket izi olan eşyaların üzerine mobilya cilası sürüp, yumuşak bir bezle silin. Hiçbir iz kalmayacaktır.
 2. Etiket.

  Etiket.

  Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe fazlasıyla düşkün bir kişi olduğuna işaret eder. Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe çok önem verdiğini bildirir. Etiketin rengi ile ilgili yorum yapılır. Genelde yapılması gereken işleri haber verir.Rüyada etiket görmek, rüya sahibinin gösterise çok merakli bir kimse olduguna isarettir. Rüyada bir yere bir eti-ket yapistirdigini görmek...
 3. ilam

  ilam

  Bir mahkemeden sonra kendisine resmi hüküm sureti verildiğini görmek hacamat yaptırmaya (kan aldırmaya) delalet eder.Rüyada hakim tarafindan kendisine bir ilam yazildigini gören kimseye, doktor tarafindan kan aldirmasi emredilir
 4. çok etkili bir dua ayet-el kürsi ve faziletleri

  çok etkili bir dua ayet-el kürsi ve faziletleri

  dilek için ayetel kürsi 313 ayetel kürsi evlilik için en etkili ayetler ile dilek duası Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd'i (RA) çağırarak yazdırmıştır. Ayet-el Kûrsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştır. Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, iblis'in yanına toplanmışlar ve ona bu karışıklığı haber...
 5. Çok etkili bir korunma duası..

  Çok etkili bir korunma duası..

  en etkili dualar etkili dualar korunma duası en dua koruma duası Çok Büyük Bir Korunma Duası بِسْمِ اللَّهِ الَّذِى لاَ يَضُرّ ُ معَ اِسْمِهِ شَيْءٌ فِي اْلاَرْدِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمْ Türkçe Okunuşu: Bismillâhillezî lâ yedurru mea ismihî şey'un fî-l (ea)rdi ve lâ fis-semâi ve hüves-semîul alîm. Bu Duanın Havassı: Enes bin Malik'e (R.A.) Peygamber Efendimiz...

Sayfayı Paylaş