Etimekten kaç çeşit tatlı yapabilirsiniz?

A

annekaz

Forum Okuru
Etimekten kaç çeşit tatlı yapabilirsiniz?

Etimek tatlısı nasıl melek kadınlar kulubü etimek tatlısı tarifi forum'da.​

Kızlar çocuklar var sık sık tatlı istiyorlar artık yapmaktan da yoruldum da evde böyle kolay yapabileceğim tatlılardan etimek tatlısı tarifi var mı sizde? Etimek tatlısı nasıl yapılır? Yani pratik gibidir diye düşündüm ilk aklıma o geldi. Acaba etimekleri ıslatıyor muyduk şerbetliyor muyduk. Sizler nasıl yapıyorsunuz çeşitleri varsa alabilirim aslında tarifi. Çocuklar şöyle bir tatlıya doysunlar istiyorum.

Merhaba
Tüm çocuklar aynı sanırım. Tatlı denince akan sular duruyor. Ama çok yedirmeyin şeker hastası olmasınlar şimdiden Allah korusun. Arada bir ağızları tatlansın diye olabilir. Etimek tatlılarına gelince de çeşit çeşit tarifler var bununla ilgili. Yani şerbetlisi var ıslatıp muhallebi döken var. Dilerseniz en çok yıldız almış beğenilen etimek tatlısını sizinle paylaşayım.

''Etimek tatlısı nasıl yapılır''​

• 12 adet tuzsuz etimeğe ihtiyacınız var
  • Şerbeti için 1.5 su bardağı şeker, 2 su bardağı su
  • Muhallebisi için: 1lt süt, 6 yemek kaşığı şeker, 1pk vanilya, 1 yemek kaşığı tereyağı, 6 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı mısır nişastası
  • Üzeri için: 1Pk kremşanti, 1 su bardağı süt, ceviz ya da antep fıstığı
Etimekleri borcama dizin tek sıra halinde. Bir yandan şerbeti hazırlayın ılık olmalı. Diğer yandan muhallebi malzemeleri ile muhallebiyi hazırlayın en son altını kapatırken tereyağı ekleyin. Muhallebi biraz ılık olsun kenarda siz bu arada etimekleri şerbetleyin. Muhallebi ılık olunca etimeklerin üzerine dökün ve buzdolabına alın. Tamamen soğuduktan sonra krem şantiyi üzerine sıvayın. Üzerini ceviz ya da antep fıstığı ile süsleyin. Servise hazırdır.

Arkadaşım ve etimek tatlısı sevenlere başka bir çeşit etimek tatlısı için linkimizi ziyaret edebilirsiniz. ''Etimekli kolay pasta'' linkte arkadaşlar.

Etimek tatlısı nasıl melek kadınlar kulubü etimek tatlısı tarifi forum'da.​

Kızlar çocuklar var sık sık tatlı istiyorlar artık yapmaktan da yoruldum da evde böyle kolay yapabileceğim tatlılardan etimek tatlısı tarifi var mı sizde? Etimek tatlısı nasıl yapılır? Yani pratik gibidir diye düşündüm ilk aklıma o geldi. Acaba etimekleri ıslatıyor muyduk şerbetliyor muyduk. Sizler nasıl yapıyorsunuz çeşitleri varsa alabilirim aslında tarifi. Çocuklar şöyle bir tatlıya doysunlar istiyorum.
Etimek ile yapılan tatlıları bende çocuklarımda çok seviyorlar :) Hem hafif hemde sağlıklı bulduğum için genellikle etimek tatlıları yapıyorum genellikle

Aynen öyle çok tatlıdan da yana değilim çok yemek de zararlı ama arada yemek hoş oluyor doğrusu tüm tatlılar için geçerli :)

Geri