Etin Yanına Çok Yakışan Sütlü Patates Püresi Yapılışı

T

TİTAN

Forum Okuru
Etin Yanına Çok Yakışan Sütlü Patates Püresi Yapılışı
Sütlü Patates Püresi Resimli Sütlü Patates Püresi Tarifi
Özellikle et yemekleri yanında garnitür olarak servis edebileceğiniz etin yanına çok yakışan sütlü patates püresi tarifi ile karşınızdayız melekler :) İşte püremizin malzemeleri ve yapılışı...

< Konu Resmi..>

MALZEMELER
4-5 adet orta boy patates
1 kaşık tereyağ
1 çay bardağı süt

1 çay kaşığı karabiber Tuz

YAPILIŞI
Patatesleri soyup, üzerini geçecek kadar suyla haşlayın.Pişip pişmedini kürdan batırarak anlayabilirsiniz. Haşlanan patateslerin suyunu süzüp, hemen çatalla ezin.Tereyağı ezilmiş patateslerin üzerine koyup kapağını kapatıp erimesini bekleyin. Tereyağ eridiğinde süt, karabiber ve tuzunu ekleyip mikserle karıştırın. İsterseniz başka bir yemekle, isterseniz tek olarak servis yapın

etin yanına ikramlık öneriler hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Kırmızı etin sağlığa faydaları nelerdir ? Kırmızı etin sağlığa faydaları nelerdir ?
Kırmızı et, sağlığa faydalı olan yüksek besin içeriğine sahiptir. Ancak, maliyetinin yüksek olması nedeniyle maalesef herkes eti tüketememektedir. Oysa çoğu yemeğin ana malzemesidir. İnsan vücudunun gelişimi için gereklidir.Bu arada, çok...
Tüm Sağlık Konuları 1
Yengeç etinin faydaları nelerdir ? Yengeç etinin faydaları nelerdir ?
Yengeç, deniz ürünleri menüsünde popüler mahsullerinden biridir. Lezzetli ve bir dizi sağlık faydası sunuyor. Ayrıca, bilişi arttırmak, kalbi korumak, iltihabı azaltmak, kemikleri güçlendirmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek...
Tüm Sağlık Konuları 2
Burun eti ameliyatı olanlar Burun eti ameliyatı olanlar
Burun eti ve kemik aldırdım burnumdan sürekli sümüksü yapıda sıvı geliyor hiç bitmiyor daha 1hafta olmadı ama bu ne kadar sürecek ve ben ne zaman burnumu tam anlamıyla rahat rahat temizleyeceğim
Soru-Cevap 1
adetliyken et parçası geldi düşükmü yaptım adetliyken et parçası geldi düşükmü yaptım
slm bebek olsun diye korunmuyoruz adet oldum gününde et parçası geldi düşükmü yaptım acaba
Bilmedikleriniz 1
etin yanına ikramlık öneriler etin yanına ikramlık öneriler
selam hanımlar malum yarın kurban bayramı etin yanına acaba ikramlık başka ne yapabilirim ev kalabalık olacak misafirlerim gelecek tavsiyelerinizi bekliyorum
Soru-Cevap 2