Etli İslim Kebabı ya da Kürdan Kebabı Yapılışı

T

TİTAN

Forum Okuru
Etli İslim Kebabı ya da Kürdan Kebabı Yapılışı
Etli İslim Kebabı tarifi İslim Kebabı Yapılışı
Sevgili melekler, patlıcanı sevenler, karnıyarık yemeği ile imambayıldıdan vazgeçemem diyenler, kısacası patlıcanı her haliyle sevenler :) Bu yazımızda etli islim kebabı tarifi ile karşınızdayız. Kürdan Kebabı da denilen bu muazzam lezzet için buyrun tarifimize.. :)

< Konu Resmi..>
İslim kebabı için gerekli olan malzemeler
250 gr. et
4 kaşık yağ
1 adet soğan
2 adet domates

2 adet patlıcan 4 adet dolmalık biber

İslim Kebabı Yapılışı
Etin kol, incik, döş tarafından irice parçalar kesin. Bir tencerenin içine 1 kaşık yağ, kıyılmış 1 baş soğan ve etleri koyun. İyice kavurduktan sonra domatesleri ekleyerek tekrar kavurun. 1 bardak sıcak su ilave edin ve hafif ateşte pişirin. Etler kemiğinden ayrılır, salçası süzülerek hazırlanır.
Patlıcanları soyun ve 4 kalın parçaya keserek kızartın. Birberleri de kızartın. Etlere 2 dilim patlıcan sarın, üzerine pişmiş biber ve halka halinde kesilmiş domates koyun. Üzerine salça süzüp hafif fırında 15 dakika pişirin.
Afiyet olsun

Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır biliyor musunuz hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Etli karışık dolma tarifi Etli karışık dolma tarifi
Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden dir dolma.Yapılışı biraz zahmetli olsada lezzetine değer bir emek.Dolma hem zeytin yağlı hemde etli yapılabiliyor.Her iki lezzetede bayılıyorum.İç malzemeleri her yörede aynı kullanılsada ,farklı...
Yemek Tarifleri 2
Ikea At Etli Köfteleri Satmak İstiyor! Ikea At Etli Köfteleri Satmak İstiyor!
Bu sayfa; Ikea At Etli Köfteleri Satmak İstiyor konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dünyaca ünlü ev dekorasyon mağazası IKEA, at eti içeren köftelerini İsveç'te satışa sunmanın yollarını aradıklarını açıkladı. IKEA Türkiye...
Güncel Haberler 2
Etli domatesli tava Etli domatesli tava
bu konu;diyarbakır tavası,etli tava hakkında bilgiler vermektedir Melekler bu gün sizlerle yöresel yemeklerimizden olan ,etli tavanın tarifini...
Yemek Tarifleri 3
Balık Etli Bayanlar İçin Büyük Beden Abiyeler Balık Etli Bayanlar İçin Büyük Beden Abiyeler
Bu yazı 2013 büyük beden abiye modelleri ile ilgili bilgilere yer vermektedir. Yemeğin salçalısı kadının kalçalısı derler:D Her ne kadar bazı kilolu bayanlar fiziki görüntülerinden çok memnun olmayıp kendilerine kıyafet ve abiye modeli...
Moda Güncel 0
Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır biliyor musunuz Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır biliyor musunuz
Merhaba kızlar sizden bir konuda yardım ya da bilgi rica ediyorum acaba Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır bilen varsa bana Etli İslim Kebabı Nasıl Yapılır tarifini yazabilir mi?
Soru-Cevap 1