Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Ev Dekorasyonunuza Uygun Perdeyi Nasıl Seçeceksiniz ?

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Perde Seçimi Nasıl Yapılır Evinize Uygun Perde Nasıl Seçilir


  Sevgili melekler, evlerimizi dekore ederken mobilya seçimi yanında dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de perde seçimidir . Halı ve mobilyalarla uyumlu bir şekilde seçilen perdeler evinize bambaşka bir hava katar. Bu makalemizde evinize uygun perde nasıl seçilir anlatmaya çalışacağız sizlere :)


  < Konu Resmi..>  Evinizi dekor ederken mobilyadan sonra önemli olan en büyük detayda perde seçimidir. Perde seçimizin hem dekorasyon tarzınıza hem de pencere yapınıza uygun olmalıdır.
  Evinizin en önemli aksesuarlarından olan perdelerin hem işlevsel, hem şık olması için bazı detayları bilmeniz gerekir. Doğru perde seçmek, kendinize yakışan saç rengi ve modelini bulmak gibidir. Köşe pencereli bir eviniz varsa, odak nokta oluşturabilirsiniz. Bunları rustik perde boruları, çiçekli perdelerle, bu bölüm olduğundan daha sıcak ve davetkar görünebilir.


  Yüksek tavanlı ve pencereli bir yatak odanız varsa, klasik model perdeleri tercih edin.Tüm köşe duvarınızı perdeyle kapatmak istemiyorsanız, perde borularınızı şık bitiş süsleri veya püsküllerle tamamlayarak, perdelerinizin gereksiz yere duvara taşmasını engelleyebilirsiniz.Perdelerinizi sabitlemek için, renkli perde mıknatısları kullanabilir ya da ahşap perde ambranslarını boyayarak, farklı bir detay yakalayabilirsiniz.

  Yatak odanız için kullanacağınız, her iki tarafı da farklı çiçek desenli perde kumaşı, size mevsim değişikliklerinde alternatif yaratabilir.Farklı kumaşları birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin, çizgili ve çiçekli kumaşlarla, dengeli bir kır evi havası yakalayabilirsiniz.

  Romantik dekorasyon tarzını seviyorsanız, çiçekli perde kancaları tercih edebilirsiniz.Pencerenize tül yerine, şimdilerde çok moda olan, saten ip perdeler asabilirsiniz. Piyasada farklı renk alternatifleri bulunan ip perdelerinizi, üzerine asacağınız kristal boncuk, püskül veya renkli taşlarla süsleyebilirsiniz.

  Pencereniz hemen kanepenin ya da yatağın hemen yanından başlıyorsa, bu durumda iki taraflı güneşlikler yerine, iki kat ince tül asmanız daha uygun bir çözüm. Biraz hareket katmak için, üstteki katı tek tarafta şık bir renso veya braçol ile toplayabilirsiniz.

  Çatı odalarının pencereleri farklı formlarda olabilir. Özellikle eğimli ve açılı pencereleri örtmek için, pencereye sabitlenen panel perdelerden yararlanabilirsiniz.Pencerenin iki yanından asacağınız güneşlikleri, nevresim takımlar ile bütünlerseniz, daha estetik bir hava yaratabilirsiniz.Geniş ve çok pencereli odalar için, yekpare klasik perde seçeni fazla boğucu olabilir. Her pencereye ayrı asılabilen katlamalı perdeler, geniş pencere boşluğunu kırabilir. Ayrıca her perdeyi farklı yükseklikte bırakarak hareket kazandırabilirsiniz.


   
Ev Dekorasyonunuza Uygun Perdeyi Nasıl Seçeceksiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Size Uygun Ruj Rengini Nasıl Seçeceksiniz ? Ruj Renginiz Nasıl Olmalı ?

  Size Uygun Ruj Rengini Nasıl Seçeceksiniz ? Ruj Renginiz Nasıl Olmalı ?

  ruj rengi ruj rengi seçimi Sevgili melekler, bazen bir bakarsınız şık mı şık zarif kıyafetli bir bayan fakat o ne ? Dudağına öyle çirkin bir ruj sürmüş ki herşey bir anda bozuluverir, ne şıklık ne zariflik. Şıklık için elbette ki her detay çok önemli ancak makyaj bunların başında geliyor herhalde. Herkes makyaj yapmayı bilemez daha doğrusu kendine uyan makyajı bilemez. Ruj rengi de öyledir....
 2. Ev Dekorasyonunda Uygun Rengi Nasıl Seçeceksiniz?

  Ev Dekorasyonunda Uygun Rengi Nasıl Seçeceksiniz?

  Bu konu; Ev Dekorasyonunda Uygun Rengi Nasıl Seçeceksiniz haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, özellikle yeni evlenecek çiftler ve yeni ev alıp döşeyecek çiftler için ev dekorasyonu rengi seçmek hayli düşünüdürücüdür. Çünkü onlarca güzel dekorasyon rengi arasında nasıl bir karar vereceğine emin olamaz insan, ikilemde kalabilir. Gerek ruhsal gerek fiziksel olarak renklerin...
 3. Ev Dekorasyonuna Aynalar Nasıl Kullanılmalı?

  Ev Dekorasyonuna Aynalar Nasıl Kullanılmalı?

  ev dekorasyonunda ayna kullanımı, ayna kullanımı, dekorasyonda ayna kullanımı Sevgili melekler, evlerimizi dekore ederken hem işlevsel hem de dekoratif olarak aynaları da kullanırız. Doğru ve bilinçli bir şekilde kullanılan aynalar evlerimize ferah ve geniş bir hava verirler. Yanlış kullanımlarda labirentvari bir görüntü veren aynalar dekorasyonda nasıl kullanılır, gelin hep birlikte...
 4. Ev Dekorasyonunda Renkler Nasıl Kullanılır?

  Ev Dekorasyonunda Renkler Nasıl Kullanılır?

  dekorasyonda renk kullanımı, ev dekorasyonunda renkler, dekrasyonda renk seçimi Sevgili melekler, ev dekorasyonunuzda bir değişiklik yapmak istiyorsanız şimdi sizlerle paylaşacağımız önerilere kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Zira evinizin havasını değiştirecek bu öneriler, evinizde kullanacağınız renklerin nasıl seçilmesi gerektiğiyle ilgili. Buyrun makalemize geçelim... 1- Odanın...
 5. Cildinize Uygun Kapatıcıyı Nasıl Seçeceksiniz?

  Cildinize Uygun Kapatıcıyı Nasıl Seçeceksiniz?

  cilde uygun kapatıcı, kapatıcı nasıl seçilir, kapatıcı seçimi nasıl yapılır Sevgili melekler, makyajda mükemmelliği sağlayan önemli faktörlerden kapatıcı nasıl seçilir bu sayfamızın konusu. Kullanmanız gereken en gizli silahınız olan kapatıcıyı cildinise uygun olarak nasıl seçeceksiniz aşağıdaki makalede tüm bilgiler mevcut... Göz altlarındaki morlukları, ince kırışıklıkları, renk...

Sayfayı Paylaş