Ev dekorunda örtülerin yeri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ev dekorunda örtülerin yeri
Ev dekorasyonlarında dekor tamamlayıcılarının da yeri büyüktür. Odalarda estetik etkilere yer açıcı görevleri ile örtülerde çoğu zaman kurtarıcımız olabilmektedir. Masa örtüleri, perdeler, sandalye örtüleri, yatak örtüleri çeşit çeşittir. Odalarımızda her zaman değişim üzerinde gerçekleştireceğimiz çeşitliliği mobilyalar ile yapamayız. Bu ekonomik yollu dekor olmamaktadır. Bu nedenle tamamlayıcı aksesuarlardan faydalanmak akıllıca olacaktır. Mesela bir odayı perdesi ile değişime uğratmak ya da şık bir yemek masası örtüsü ile bütünlüğü sağlayabilmek harika bir çeşitliliği sağlayacaktır.
12540999_947402112012137_1002770851456901480_n.jpg

Dantel örtüler kimilerine göre güzel kimilerine göre ise çok da şık olmayan seçimlerdir. Dantel örtü seçeneklerini değerlendirirken öncelikle ortama uyum var mı diye bakarak tercihte bulunmalıyız. Annelerimizin çeyizlik örtü modeli olarak bize bıraktıkları arasında illa ki vardır danteller. Ortamımızda bütünleyicilik yakalayıcı sonuçlar veriyorsa elbette ki dantel örtüler beğeniyi hak edebilmektedir. Siz de üstteki gibi arada dantel olan perde tarzı seçenekler ile yaşam alanınıza ahenk katabilirsiniz.

12573089_947402215345460_5875134877408816957_n.jpg


Şömantable oldukça beğenilen görünümlere yer açan modellerdendir. Sizler için birçok örnek bulmak kolaydır. Ama el emeği örtüler düşünüldüğünde üstteki resim gibi şömantable modelleri gayet şık görünebilmektedir. Odalarınızda güzel görünüm için yakalayabileceğiniz farklı şömantable modellerinden örneği sunucu roldeki üst resim sizlerin memnuniyetinizi sağlayabilecek tarzları gözler önüne serebilmektedir.
9529597394994.jpg

Dantel görünümlü örtüler de çok işlevseldir. Masa örtüsünde dantel formunu kazanmış olan üst resimdeki gibi örtüler beğenilen ve sık kullanılan örtülerimizdendir. Mutfağımızda, yemek masamızda ve salonlarda küçük formlarda tercih edebileceğimiz bu örtüler yapay olsa da dantel görünümünü beğenenlerin tercihleri arasında yer alanlardandır.


karaca-home-2013-14-5.jpg


Yatak örtülerinde ise vintage modası isteyenler için üst resim harikadır. Masa örtüsünden perdeye ya da sadece dinlenme odasında bu tarzı seçecekler üst model gibi örnekler tercih edebilir. Siz de tarz olsun diye böyle bir yatak örtüsünü odanızda kullanma tercihinde bulunabilirsiniz. Tüm dekorasyona ışık tutabilecek bu görünüme bayılabileceksiniz. Sizlerin bekleyeceğiniz değişim alttaki gibi daha tarz sevilebilecek modellerde de gizlidir. Seçim sizin. Seçenekler arasından sizi yansıtan tercih yine sizin ellerinizde. Evinize farklı bir hava katabilmek için kendinize en uygunu seçmeye ne dersiniz?

madrid'te bir ev dekorasyonu-yatak odas_.jpg
1-Pc-Christmas-Decoration-Non-woven-Snowflake-Pattern-font-b-Chair-b-font-font-b-Covers.jpg
 
Üst