Ev dekorunda tasarruf sağlama yolları

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ev dekorunda tasarruf sağlama yolları
Ev dekorunda tasarruflu alan yakalamak karmaşayı önleme açısından önemlidir. Bunu dekorasyona adapte ederken birçok kişinin zorlandığı da olabilmektedir. Bu konuda sizlere yardımcı olabileceğime inandığım için yazdığım yazıda pek çok farklı fikir sunacağım. Resim galerime göz attıysanız hem faturanıza destek hem de dar odalarınıza fikir olabilecek tavsiyelerle karşınıza çıkacağım. Kimi zaman yanlış yerleştirilen eşyalar odada size alan bırakamamaktadır. Ya da yanlış tercih edilen mobilyalar ile odayı kullanışsız konuma sokabilirsiniz. Bu sebeple size vereceğim tavsiyeler ile ilerleme kaydetmek istiyorum. Haydi iş başına:D

1360--televizyon.jpg

Mutfakta yemek yeme alanı olmayabilir. Mutfağınız sadece 3 ya da 4 kişiye uygun alan sağlıyorsa yapılabilecek iş oldukça basittir. Sizler için tavsiye edilebilecek bir seçenek olacak olan yemek odası salonu ayıran üst resimdeki tarz dekoruma benzer bir şekilde uygulama gerçekleştirebilirsiniz. Kolonlar ile odayı ayırıcı role bürünen yemek odası kullanışlı olacaktır. Kolon olmadığı zamanlarda ise tercihinizi oda bölücü şık seperatör modellerinden faydalanmadan yana kullanabilirsiniz. Böylece alanlarınızdan dekoratif bir şekilde faydalanmış da olabilirsiniz.


8533-mutfaklar.jpg


Gelelim faturalarınıza destek olmaya. Bu fikir hoşunuza gidecek. Hangi odada olursanız olun led aydınlatmalar normal aydınlatma birimlerine göre daha tasarrufludur. Banyoda el yıkarken bile lavaboda yer alan spot aydınlatma normal aydınlatmayı açmadan iş gördürdüğü gibi tasarruf sağlayıcı olabilmektedir. Kimi zaman duvara monte aydınlatma birimi olarak eklenebilen birimlerde fonksiyonellik sağlar. Bu tarz bir dekorasyon ile el yakmayan faturalardan faydalanmaya ne dersiniz?

alan-tasarruflu-cocuk-odasi-dekorasyonu-4.jpgGelelim üstteki dekora. Mobilyalar ile ne kadar tasarruf sağlanmış di mi? İlk bakışta alan tasarrufunu gözler önüne seren mobilyaların yerleşimi denemesini siz de gerçekleştirip oda görünümlerinizde değişiklik gerçekleştirebilirsiniz. Dar çocuk odası nasıl dekore edilir yazımdan da faydalanabilirsiniz. Çalışma alanı altından çıkan yataklar son dönem tasarrufun yakalanabileceği alanı bize verebilecektir. Bu tarz değişiklikler ile alandan son derece doğru bir şekilde faydalanma olanağı yakalayabileceksiniz.

Home-Decor-font-b-Window-b-font-font-b-Films-b-font-Premium-No-Glue-3D.jpg


Evinizde çok ışık alan bölümlere cam film taktırabilirsiniz. Böylece yazın serinlemek amacı ile klimaya yüklenmezsiniz. Aynı zamanda yeterli güneş ışığının girmesine de katkı sağlayabilirsiniz. Dekoratiflik de bu filmlerde zaten mevcut. Sizce de öyle değil mi?

yer-tasarruflu-yatak-odalari-ve-yatak-modelleri-designcoholic-02.jpg
 
Üst