Ev dekorunuzda farklı tasarımlara yer vermek

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ev dekorunuzda farklı tasarımlara yer vermek
Farklı tasarım objeler odalarda her zaman gözde olmayı başarmış olanlardır. Ev dekorunda değişimde cesur kişilerce tercih edilse de son senelerde birçok kişide dekor değişikliğinde bu dekoratiflikler ile karşı karşıya kalabiliriz. Son derece şahane görünümleri ile sizlerin beğeninizi kazanacak olan bu tasarımlar ve ev dekorundaki yerlerini gelin hep beraber tartışalım ne dersiniz?
2016-Wall-font-b-Art-b-font-font-b-Cool-b-font-Movie-Posters-Oz-The.jpg

Parçalı tablo modelleri duvarlardaki yerleri ile odaları başkalaştırma konusunda ustadırlar. Üst resimde her ne kadar obje olarak içimizde az biraz korku unsuruna yer veren görünümler olsa da parçalı tablo beğenilmeyi başarmış bir modeldir. Sizlerin beklediğiniz değişimi gerçekleştirip duvara ilgiyi çekmeyi başarmış bir değişim olabilecektir. Daha başka modellerini tercihen kullanmaya ne dersiniz?

deko_2017.jpg

Pirinç, bronz ya da metal objelere bu sezon tercih olabilecek dekoratif objelerdendir. Öncelikle üstte alçıdan yapılmış dekoratif objeler dikkat çekiyor. Bu tarz seçimler ile de hayvanlardan kopup gelen uçmanın gücünün simgesi olan bu bölümün ahengini oda dekorunuza adapte edebilirsiniz. Böylece hiç beklentiniz olmayan bir başkalık ile oda görünümlerinizde ahenk elde edebilmek mümkün olabilecek.

dekoratif-esyalar.jpg

Ev dekorunda renk tercihi kişiden kişiye göre anlam kazanır. Kimileri neon renkleri hiç çekinmeden kullanmayı tercih ederken kimileri bu renkleri sadece ilgi çekmek istediği zaman odaya davet edici olmaktadır. Üst resimde renkli kişilikli birinden çıkmış bir dekora yer vererek psikolojik etkiler ve renklerin odaya yansıyışını biraz daha net bir anlama kavuşturmaya çalıştım. Umarım faydalı olabiliyorumdur.

ev_1961 (1).jpg


Dekor stilleri de farklı tasarımlara yer verirken tercih ettiklerimizdendir. Üstte yer alan Afrika stili dekora uyumlu pek çok obje zaten size tasarımda değişimin kendiliğinden ortama dahil olmasına müsaade edebilecektir. Odalarda estetiklik bir tarafa değişimin ta kendisi diyebileceğimiz dekor tarzındaki yeniliklere de her odada olmasa da birkaç yerde objelerle yer açabiliriz. Böylece hiç beklemediğimiz daha farklı hissedebileceğimiz ortamlar konusunda bilgi sahibi olabilme olanağını yakalamış bulunabiliriz.

s-4cc9d39d42e23b848b387fe5feb7ce796e11bc8c.jpg


Hayal gücünüz ile üretebileceklerinizde odalarınıza anlam yükleyebilir. Üst resimde yapılan kalemliği çalışma odanızda kullanmaya bayılacaksınız. Çünkü o sizin ürününüz :D farklılık buradan geliyor. Kendinizi o üründe görmek bile bir başka hissettirecek size emin olabilirsiniz.

siyah-beyaz-dekorasyon.jpg
 
Üst