Ev geçimi için dua başka yol kaldı mı ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici

Selam kızlar herkese selam hemde kooocaman selam. Geçim ile ilgili dertlerimiz var. Bu aralar sıkıntılar aldı başını gidiyor. Bir şey geçmeden birisi geliyor. Bozulanlar kırılanlar ve daha bir sürü şey. Sahi sizler geçim için ne yapıyorsunuz. Geçim için bildiğiniz bir dua var mı çünkü dua haricinde yapacağımız bir şey kalmadı gibi. Ne yapıyor ise ayın sonuna mutlaka yeni bir sıkıntı çıkıyor ve evdeki hesap çarşıya uymuyor.

Ev geçimi için bana ne tavsiye ediyorsunuz. Ekonomi yapabileceğimiz neler var lambaların kapatılmasından tutun da suların gereksiz yere akıtılmasına kadar bir sürü şey yaptık. Ama ne elektrik parasına ne doğalgaza ne de başka bir şeye yetişemiyoruz. Hele şimdi okullarda açıldı ki servistir yemektir aldı başını gitti. Bu sene okul yok dedik ama öyle ya da böyle bir şekil yaptılar açtılar. Ha bana göre açılması kesinlikle saçma ama eğitim ve hayat ta deam ediyor. Yok kardeşim evde uzaktan eğitim olmuyor yapamıyoruz. Biz annelerin aklı başından gitti. Zaten iki dirhem akıl vardı sıfıra düştü bu evde oturmalarından dolayı.
ev biber salçası.jpg

Allaşkına sizler neler yapıyorsunzu nasıl geçim yapıyorsunuz ?​

Biz kışın yenilecek olan tüm sebzeleri de hazırladık. Salçalarımızı yaptık biberden ( annem sağolsun ) 100 kavanoz kadar bursa domatesi konservesi yapıldı. Barbunya aldık elli kiloya yakın ayıkladık attık difrize. De bizim sanki yemeğe değil de geri kalan şeylere gücümüz yetmiyor gibi ?

Siz ne yapıyorsunuz. Bildiğiniz bir dua var mı okumak istiyorum. @Mügü @Likapam

Sevgiler kızlar

"Ya Rahîm, Ya Tevvâb ,667 Günlük oku canım bende okuyacağım

Tamam teşekkür ediyorum okuyacağım. İnşallah sonuç alırız ama her kesin okuması gerekiyor. Zira sıkıntı sadece bizim değil tüm Türkiye'nin hatta dünyanın... Sonumuz hayr olsun sıkıntı büyük....

Çocukları kendimiz okula götürecektik ki özel okul olduğu için okulu açtılar ve şimdi aylık 700 tl de servis parası ödememiz lazım ikizler için düşünün hesapta olmayan bir şey daha çıktı biz burada ekonomi yapalım dedik ama gridikçe giriyor kesinleşti bi de rica minnet 800 den ikiz indirimi ile indirebildik ancak 700 ve her ayki para peşin isteniyor yani gidilmeden para alınacak vay anasını sayın seyirciler :)

Çocukları kendimiz okula götürecektik ki özel okul olduğu için okulu açtılar ve şimdi aylık 700 tl de servis parası ödememiz lazım ikizler için düşünün hesapta olmayan bir şey daha çıktı biz burada ekonomi yapalım dedik ama gridikçe giriyor kesinleşti bi de rica minnet 800 den ikiz indirimi ile indirebildik ancak 700 ve her ayki para peşin isteniyor yani gidilmeden para alınacak vay anasını sayın seyirciler :)
kız çok ama 800 ne demek ya allah kolaylık versin

Hayatım Elhamdülillah ev kira değil ama başka sıkıntılar var :) Müsibetlerden bir türlü kurtulamıyoruz ama o da olacak Allah izin verir ise dua ile inşAllah. Dedik ya başlıkta duadan başka çıkış yok diye öyle yapıyoruz bende bütün benliğimle iyi olacak her şey düzelecek diye düşünüyorum. Elhamdülillah verdiğine vermediğine... Sahi Likapam kayıp bişi i oldu kaçırdılar mı noldu acaba :)

Geri