1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Ev işleri çıldırtıyor

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Ev işleri çıldırtıyor

  Hastanenin psikiyatri servislerinden 2002'de taburcu olanların meslek dağılımları konusunda çıkarılan istatistiklerden derlenen bilgiye göre, bu hastaların yüzde 45'i mesleklerini belirtmedi. Geriye kalanların yüzde 24'ü ev kadını, yüzde 3.5'i öğrenci, yüzde 3'ü emekli, yüzde 3'ü de serbest meslek sahibi olduğunu bildirildi.


  Ev kadınları, geçtiğimiz yıl şizofreni tedavisi görenlerin yüzde 20.5'ini, manik depresif psikozlar ve paranoya tedavisi olanların yüzde 33.6'sını, histeri tedavisi yapılanların yüzde 46'sını; takıntılı fikirler, temizlik hastalığı gibi obsessif kompulsif nevroz tedavisi görenlerin yüzde 41.6'sını, diğer nevrozların yüzde 53.5'ini, şahsiyet bozukluğu tedavisi görenlerin de yüzde 22'sini oluşturarak ilk sırada yer aldı.


  Anksiyete (heyecan) nevrozları tedavisinde ise mesleki yönden ilk sırada yüzde 23 ile memurlar bulunurken, onların ardından yüzde 10 oranıyla ev kadınları ve emekliler geldi.  ''BUNALTILI TİP BOZUKLUKLAR FAZLA''  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Arif Verimli, ev kadınlarının sosyal anlamda bir etkileşim gösteremediklerinden dolayı ''kendilerini gerçekleştirememe'', ''üretim içinde yer alamama'', ''ürettiğini görememe'' nedenleriyle ''tatminsiz'' olduklarını söyledi.  Ev kadınlarının ciddi anlamda uzunca bir süre ''işe yaramazlık duygusu'' yaşadıklarını vurgulayan Doç. Dr. Verimli, bundan ötürü bu kadınlarda ''bunaltılı tip bozukluklar''ın fazla olduğunu bildirdi.


  Doç. Dr. Verimli, ''Neden ve niçin olduklarını bilmedikleri sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorlar. Sıkıntılı, gergin ve stresli oluyor, daha çok takdire, ilgiye ve övgüye gereksinim duyuyorlar. Kendilerini görememelerinden dolayı müthiş biçimde içlerinde kızgınlık, gerginlik yaşıyorlar'' dedi.

  Uzmanlar kadınların, 'kızgınlık ve gerginlikte bile 'evdeki huzur bozulmasın' gibi bir önyargı ile yaklaşıp, yaşadıklarını içlerine attıklarını, öfkelerini bastırdıklarını ve bu öfkenin de uzun süren neşesizlikler, sıkıntılar, mutsuzluklar yarattığını söyleyerek, ev kadınlarının varlıklarını hissedemediklerini ve bu durumun yaygın bunaltılara, panik hastalıklarına, uzun süreli hafif depresyonlara neden olduğunu belirttiler.

   
Ev işleri çıldırtıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bunlar erkekleri çıldırtıyormuş!!!

  bunlar erkekleri çıldırtıyormuş!!!

  Yıllardır kadınları çıldırtan erkek davranışlarından söz edip duruyoruz. Ya erkekler... Onların da kadınlardan mustarip olduğu öyle çok şey var ki!İşte erkekleri çılgına çeviren kadınlık halleri... Hülya dergisinde Nisan ayında yer alan habere göre, erkekleri çıldırtan kadın davranışları maddeler halinde sıralanmış... *Erkekler her şeyden önce kadının kadınsılığını, yumuşaklığını...
 2. ev işlerinizi kolaylaştıracak püfler!!

  ev işlerinizi kolaylaştıracak püfler!!

  Bitmiş parfüm şişelerini atmaya kıyamıyor musunuz? , ütü yapmak uzun mu sürüyor? , lekeleri çıkarmak sizi zorluyor mu? Tüm soruların yanıtları ve daha fazlası için ev işlerinizi kolaylaştıracak püf noktaları. :) Bitmiş parfüm şişelerini atmaya kıyamıyorsanız kıyafetlerinizin güzel kokması için kullanabilirsiniz. Parfüm şişesinin kapağı açık olacak şekilde çekmeceye yerleştirilmiş...
 3. el işimi ev işimi

  el işimi ev işimi

  evettt kızlarr ben ev işini tercih ediyorum peki siz hahaha
 4. İkizlerle Ev İşi Yapmak!..

  İkizlerle Ev İşi Yapmak!..

  ikizlerle ev işi, nasıl yapılır, püf noktaları, tavsiyeler, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çocuklarımız neşe kaynaklarımız.Ancak küçüklerken hele de ikizlerse iş yapmak kabus olabiliyor.Bu sorunun altında kalkabilmek için Dr. Gülnihal Şarman daha hastaneden eve gelir gelmez bazı kurallar koymanın işe yarayacağını söylüyor. Evde İş Bölümü...

Sayfayı Paylaş