1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Ev Kadının 1 Yıllık Emeği

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Annenizin veya eşinizin ev işleri için harcadığı emeğin maddi karşılığı ne kadar olduğunu öğrenmek ister misiniz? İşte ABD'de yapılan bir araştırma ile hesaplanan rakam:
  Ev kadının bir yıllık emeği 134 bin 121 dolar

  ABD'de yapılan bir araştırma, ev kadını annelerin emeklerinin karşılığının verilmesi durumunda, yılda 134 bin 121 dolar kazanabileceğini ortaya çıkardı.

  Salary.com adlı internet sitesinin yaptığı araştırmada, çalışan bir annenin evde yaptıklarının karşılığı olarak yıllık 86 bin dolar kazanabileceği belirtildi.

  Salary.com uzmanları, bir annenin yaptığı işlere en yakın 10 iş olan anaokulu öğretmenliği, aşçılık, bilgisayar operatörlüğü, çamaşırhane işçiliği, temizlikçi, tesis müdürlüğü, şoförlük, hizmetçilik, üst düzey yöneticilik ve psikolog mesleklerini seçerek kazanılabilecek parayı bulduklarını söyledi.

  Araştırmaya göre, çalışan anneler işyerlerinde haftada ortalama 44, evde ise 49.8 saat çalışıyor.

  Ev kadını anneler ise ev işlerine haftada 91.6 saat ayırıyor.

  Salary.com yetkilisi Bill Coleman, ''annelerin yaptığı işin fark edilmesi ve bu kadınların sadece anne olarak tanımlanmaması çok güzel. Çünkü sadece anne olmanın çok ötesinde işler yapıyorlar'' dedi.   
 2. Mi'na57

  Mi'na57 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  434
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Ev Kadının 1 Yıllık Emeği
  Evişini ben yapıyorum,valla zor.. öyle yan gelip yatmak değil.. işini tam anlamıyla yapan evhanımları için.

   
Ev Kadının 1 Yıllık Emeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Emek..

  Emek..

  Rüyada çalışmak, ekmek, biçmek, emek çok iyidir ve yapılan işin karşılıksız kalmayacağına, mutlaka ödülünün alınacağına işarettir.
 2. "Her 2 Kadından 1'i Sığınma Evi İstiyor"

  "Her 2 Kadından 1'i Sığınma Evi İstiyor"

  "Her 2 Kadından 1'i Sığınma Evi İstiyor" Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'ndan yapılan açıklamada, bu yılın son altı ayında aile içinde yaşadığı şiddet nedeniyle Mor Çatı'ya 664 kadının başvurduğu, bu kadınlardan yaklaşık yarısının (306 kadın) yaşamları tehdit altında olduğu için hemen bir sığınağa yerleşmek istediklerini söyledikleri bildirildi. İstanbul'daki...
 3. Ev İçi Emek Görünür Olmazsa Kadın İstihdamı Artmaz

  Ev İçi Emek Görünür Olmazsa Kadın İstihdamı Artmaz

  KEİG'in yeni istihdam yasası raporuna göre kadın istihdamının artırılması için kadınların tek başlarına üstlendiği bakım hizmetlerinin kamu, işveren ve erkeklerin paylaşmasını sağlayacak düzenlemeler ve ebeveyn izni acilen yasalaştırılmalı. BİA Haber Merkezi - İstanbul Kadın Emeği ve İstihdamı Girişimi (KEİG) istihdam yasasını kadın istihdamı açısından değerlendirdi. KEİG raporu ücret ve...
 4. 30 yıllık papaz ameliyatla kadın olacak

  30 yıllık papaz ameliyatla kadın olacak

  Ameliyatla kadın olacağını açıklayan papaz ülkeyi karıştırdı. Ameliyattan sonra görevine devam edip etmeyeceğine ise bakın nasıl karar verildi. Finlandiya'nın güneydoğusundaki yerleşim birimi İmatra'da 30 yıldır görev yapan 55 yaşındaki papaz Olli Aalto, cinsiyet değiştirerek kadın olacağını açıklayınca şaşkınlığa neden oldu. Başpiskopos Veikko Huottari'nin, papazın cinsiyet...
 5. BİR EVİN ORTALAMA YILLIK GELİRİ NE KADAR?

  BİR EVİN ORTALAMA YILLIK GELİRİ NE KADAR?

  bir hanenin ortalama yıllık geliri ne kadar,bir evin ortalama geliri ne kadar,bir haneye yıllık ne kadar para girmeli,ortamala yıllık hane halkı geliri ne kadar,bir evin yıllık geliri hakkında bilgiler Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, yıllık bazda ortalama hane halkı geliri 29.479 TL. olarak belirlendi.Bunun yanısıra yıllık eşdeğer hanehalkı geliride aynı oranda düzenlendi....

Sayfayı Paylaş