Ev temizliği,düzeni ve kisisel temizlik,düzen

Twelve

Yeni Üye
Üye
Ev temizliği,düzeni ve kisisel temizlik,düzen
Merhaba , iki kucuk cocukla evimi temizleyememek nedir bir bilseniz..
Burayi acmamin sebebi..
Gunluk yaptigim isleri yazarak kendimi motive etmek.. buna kisisel bakim,yaslanma karsiti cilt bakimlarida dahil edeyim en iyisi

Gunaydin :) yaw kac gun olmus girmeyeli su coronavirus yuzunden..eve stok yapmamistim dun esim aradi ve eve stok yapmalisin ( esim 3.5 aydir gorevde ,asker esiyim) dun gittim market raflari bostu nerdeyse sivi yag ve un ihtiyacim var..ogluma bez bana ped gibi ihtitaclarda var tabi..
Bugun tekrar market market gezecegim , ve cok cok alacagim..Allahtan arabanin deposunu fullemistim 1 hafta once , motorin 4.85 olmus ..ohaaaa :eek:

Bugun yapacaklarimdan ziyade yaptiklarimi yazsam daha iyi olur..buraya yazma gayesiyle is yapmis olurum :))))

Bugun yaptiklarim herseyi yazmam lazim yokksa oglan pacama yapisiyo diye saldim cayira mevlam kayira modda evi cop ev ilan edecez :mad:

Cocuklara kahvalti ettirirken evi havalandirdim
Yataklari topladim
İpte asili duran camasirlari katlayip yerine koydum
Mutfagi toplayip makineyi calistirdim
Tam carsiya cikacaktik ki bi bakayim camdan dedim..zeminde oturan komsunun tayini ciktiydi , apartmn cikis kapisina kadar yanastirmislar kamyonu :eek: nasi cikayim cocuklarla ordan.. esya yuklenip kamyon gidene kadar benim oglan uyudu.. cocuklarimida evde tek basina birakmaya icim sinmedi , yaklasik 1 saat once saglik bakani ohal sinyali verdi sanki,g ece 12 oldugunda ohal demez umarim gerci 2 kg unum var ,1 litre kadar yagim var..kuru erzagim var,buzluk yari bos ama bize yeter..tek sikintim sut..2.5 litre sutum var oglana yettirecegiz artik biraz az icsin yapacak bisey yok.. bezide idareli kullanilir artik.ocak ayinda kasayla elma aldiydik bi legen kaldi meyve olarak yeter bize..patatesim cuvalle annem alip gondermisti..soganda var idare ettirecegim oyle diyim.
Cocuklarin ikiside uyuyacagi tuttu bu saate kadar hayret :eek:

Allaha emanet yasantimiza kaldigimiz yerden devam edecegiz napalim.
yarina gidecegiz artik markete , disari cikmak icin kisitlama gelmezse.

Valla cumaya kadar genel bir kısıtlama geleceği haftada üç gün marketlerin açılacağı söyleniyor ne derece doğru bilemiyorum bekleyip göreceğiz. Biz malzemeleri istifledik :)

Merhaba hanimlar , bende dun istif yapmaya basladim ,un hala bulamadim gerci.. dun cocuklari goturmedim kucuk uyurken buyugu basina bekci diktim.. bugunde cikicam , eksikleri alicam .. esimle uydu tlfdan gorusuyoruzda yurt disi gorevinde ve izinler iptal olmus cunku ulke virusten kiriliyorken ( gunde neredeyse 100 kisi cok fazla rakam) ,gemi stabil herkes saglikliyken neden riske girsinler ki ,savunma bakanida hakli yani bence. Tayin sebebiyle ne esimin ailesi nefe kendim aileme yakinim..bazen gucsuz dusuyorum ama Allaha ve bu kurana ,dualara siginiyorum..bugun oglum uyuyunca tekrar cikicam disari..
Burada askeri kantinde gectimiz pazar gununden beri 30-45 dk sadece 4 kisi aliyolar..askeri kantin bi super market buyuklugunde gayet buyuk yani.. dun gittim okadar vaktim yokki benim oglum uyanir korkar sonra 20 kisi onumde bekliyim ben..a101 de fiyatlar firlamis ama mecbyren cocuklarima sut aldim..bim daha ucuzdu oglana bez aldim ,daha alicam bugun..dun yanima az para almisim veya zam gelecegini tahmin edemedim safmiyim salakmiyim heyy Allahim!! Kiziyorum kendime ..

Cok sukur bende bugun itibariyle stogumu yaptim.. mayisa kadar cikmam artik :D
Ancak cok yoruldum 4.kata kadar neler neler tasimadim o_O:eek:o_O
Yarina temizliklerimi yazmaliyim..evi supurmem gerekiyo bikere..ev dip kose elden gecmeli..utumde yigildi..yikancaklar var..yufka almistim ,sigara biregi yapip dolaba atayim,elime geliverir hazirca onumuz ramazan hem zaten lazim yapilcak,yaprak sarmasida ayni sekilde..cocuklari uyutup gece sarayim en iyisi..

Hic kendime baktigim yok 1.5 aydir nerdeyse gozalti kirisiklik kremini surmuyom..nemlendirici kremimi evin icinde kaybettim ! Arayim bakim kim nerden cikacak..

Yarin ola hayrola veya pzt diyelim ... yarinda oglani uyutup firina gidip 10 tane kadar ekmek alayim,buzluga atarim diyom..eczaneyede ugramam lazim..hala maske bulamadim!! Anneme dr islak mendili 2 tane ust uste koyup maske yap demis tek kullanimlik...bende bu sekilde yapiyorum napiyim

Maskeyi enfekte olmadığın sürece kullanman doğru olmaz şekerim, nem yaptığı için enfekteye daha açık hale getiriyor ama yine de sen bilirsin. Bu arada ekmek ve buzluk fikri harikaymış, yarın hemen yapılcaklar listesine eklendi bileee :)

Geri